Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Finał Multi Ligi Pływackiej 2019

19.11.2019 Print

W klasyfikacji najlepszych zawodników całej Ligi Piotr Borsuk zajął 2. lokatę, natomiast w punktacji drużynowej całorocznych zmagań – UKP Fala Kraśnik zajęła 2. miejsce.

17 listopada na pływalni Aqua Lublin rozegrano zawody Multi Ligi Wojewódzkiej w pływaniu. Było to podsumowanie pięciu rund Lig Wojewódzkich w pływaniu, które rozegrano w 2019 roku. Zawody zgromadziły ok. 330 zawodników z 19 klubów. Zawodnicy Fali zdobyli w tych zawodach 10 medali (3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe), plasując się na 4. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Wśród młodszych (11 -12 lat) dwukrotnie zwyciężyła Amelia Wysocka ( 200 m st. zmiennym i 400 m st. dowolnym) i trzeci raz z rzędu została najlepszą zawodniczką całej Ligi. W tej samej kategorii wiekowej 2. miejsce na 100 m st. klasycznym i 3. miejsce na 400 m st. dowolnym wywalczyła Gabriela Surowiec. Gabrysia zajęła 2. lokatę w klasyfikacji najlepszej zawodniczki Ligi (też po raz kolejny). Podobnie było z Pawłem Buconiem, który w tych zawodach zajął 2. miejsce na 400 m st. dowolnym i 3. miejsce na 200 m st. zmiennym oraz został 2. zawodnikiem Ligi Dzieci i Młodzików 2019. Blisko podium uplasowali się: Dawid Dzięgielewski (4. miejsce na 100 m st. klasycznym), Wojciech Siekaczyński (dwukrotnie 4. miejsce na 200 m st. zmiennym i 400 m st. dowolnym), Milena Sosnówka (dwukrotnie 4. miejsce 100 m st. klasycznym i 400 m st. dowolnym) i Emilia Wielgus (6. miejsce na 200 m st. zmiennym). Świetnie spisały się też sztafety 12-latków 4x100 m st. dowolnym. Dziewczęta (A. Wysocka, E. Wielgus, M. Sosnówka i G. Surowiec) zwyciężyły zdecydowanie, a chłopcy (W. Siekaczyński, D. Dzięgielewski, Patryk Mączka i P. Bucoń) zajęli 2. miejsce. W ostatecznej, najważniejszej klasyfikacji drużynowej Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat 2019 – UKP Fala Kraśnik zajęła 3. miejsce.

Startujący w Lidze Open nasi młodzicy 13-letni i juniorzy także pokazali się z bardzo dobrej strony. Na podium stanęła (2. miejsce) Zofia Szewczyk, ustanawiając nowy rekord Klubu na 200 m st. dowolnym – 2:06,66 s. Swój medal wywalczyła też 13-letnia Maja Ryfka (3. miejsce na 100 m st. grzbietowym). Blisko podium uplasowali się: Piotr Borsuk (4. miejsce na 100 m st. grzbietowym), Patryk Kasperski (6. miejsce na 400 m st. zmiennym), Oliwia Sosnówka (6. miejsce na 200 m st. motylkowym) i Anna Wilk ( 4. miejsce na 400 m st. zmiennym). W klasyfikacji najlepszych zawodników całej Ligi Piotr Borsuk zajął 2. lokatę, natomiast w punktacji drużynowej całorocznych zmagań – UKP Fala Kraśnik zajęła 2. miejsce.

Zakończyły się więc zmagania ligowe w pływaniu w roku 2019. Były one bardzo udane dla zawodników Fali, którzy po raz kolejny udowodnili, że znajdują się w ścisłej czołówce pływaków w województwie lubelskim.