Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Dariusz, Urban, Gabriela

Wiadomości

Burmistrz Miasta Kraśnik, Wojciech Wilk zaprasza wszystkich mieszkańców na miejską wigilię. To wyjątkowe, świąteczne spotkanie Kraśniczan odbędzie się w niedzielę 23 grudnia na rynku o godzinie 13:30.

Zapraszamy do spotkania w gronie sąsiadów i znajomych, podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń oraz na świąteczny poczęstunek. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen wzajemnej życzliwości i ciepła!

 

wigilia 2018 plakat

0
0
0
s2smodern

Biuro Powiatowe ARiMR w Kraśniku uprzejmie informuje posiadaczy oznakowanych zwierząt gospodarskich o możliwości składania w formie elektronicznej zgłoszeń o zwierzętach do Systemu IRZ. W tym celu udostępniono aplikację Portal IRZplus, która pozwala posiadaczom na przesyłanie zgłoszeń zdarzeń bezpośrednio do systemu informatycznego, w którym prowadzony jest rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych z gatunku bydło, owce, kozy oraz świnie.

Portal IRZplus umożliwia posiadaczom zwierząt

  • wgląd do danych swojej siedziby stada,
  • przegląd danych zwierząt znajdujących się w siedzibie stada,
  • zgłaszanie zdarzeń zwierzęcych bez konieczności wychodzenia z domu i w dowolnym czasie,
  • przegląd zgłoszonych zdarzeń,
  • składanie zapotrzebowania na numery kolczyków dla bydła, owiec i kóz lub ich duplikatów,
  • zamawianie duplikatów paszportów dla bydła,
  • sprawdzanie złożonych przez siebie dyspozycji.
  • składanie spisu stanu stada świń.

Portal IRZplus jest nieodpłatnym narzędziem udostępnionym przez Agencję Restrukturyzacji

i Modernizacji Rolnictwa dostępnym całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kraśniku zachęca do korzystania z Portalu IRZplus oraz zaprasza wszystkich zainteresowanych do siedziby biura, gdzie pracownicy Wydziału Rejestracji Zwierząt udzielą Państwu niezbędnych informacji dotyczących zasad posługiwania się portalem. Będzie również możliwość wzięcia udziału w warsztatach z zakresu korzystania z Portalu IRZplus, które odbędą się Biurze Powiatowym od 11-13 grudnia 2018 roku.

Portal IRZplus jest dostępny pod adresem: htpps://irz.arimr.gov.pl

IRZplus

 

 

0
0
0
s2smodern

W ramach państwowego monitoringu środowiska, na terenie województwa lubelskiego Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie prowadzi monitoring jakości powietrza.

Aktualne pomiary można sprawdzać na stronach:

http://www.wios.lublin.pl/srodowisko/ocena-jakosci-powietrza/wstepnie-zweryfikowane-wyniki-pomiarow-24-godzinych/wstepnie-zweryfikowane-wyniki-pomiarow-24-godzinych-w-roku-2018/

http://envir.wios.lublin.pl/?par=2

http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current

jakosc powietrza

 

0
0
0
s2smodern

Centrum Kultury i Promocji zaprasza do przyłączenia się do zbiórki karmy dla psów z przytuliska w Rachowie Starym. Psom są potrzebne koce, mokra karma oraz makarony. Artykuły zbierane będą w CKiP do końca stycznia 2019 roku.

zbiorka karmy grudzien 2018

0
0
0
s2smodern

Zapraszamy na Kraśnicki Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 16 – 24 grudnia 2018 roku na rynku.

kiermasz bozonarodzeniowy

0
0
0
s2smodern

W dniu 23 listopada 2018 r. Odział Rejonowy PCK w Kraśniku zorganizował uroczyste spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego  Krzyża. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Dzień ten był okazją do podziękowania krwiodawcom za długoletnie bezinteresowne oddawanie krwi.

Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I  stopnia otrzymało 16 krwiodawców. Odznaki ZHDK  II  stopnia  otrzymało 15 osób. Odznaki ZHDK III stopnia  otrzymało 26 krwiodawców.

Odznaki wręczyli: członek Zarządu Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK Pan Jan Staroch, Prezes OR PCK w Kraśniku Dorota Rynkowska oraz Piotr Cękiel kierownik Oddziału Terenowego w Kraśniku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

Cześć artystyczną przygotowały dzieci i młodzież (Kraśnicka Grupa SIM) ze Świetlicy Środowiskowej PCK „Okno na Świat”.  Występ był dedykowany specjalnie Honorowym Dawcom Krwi. Autorski program przygotowała Pani Mirosława Kasiak – Kierownik Świetlicy.

Podczas uroczystości przekazano nagrodę (defibrylator szkoleniowy AED) dla Drużyny Pierwszej Pomocy z Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku za zwycięstwo w Etapie Rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Wręczono również dyplom i podziękowania dla Pani Jolanty Łapy z Zespołu Szkół nr 2 im Mikołaja Reja w Kraśniku za zajęcie II miejsca w Konkursie Młoda Krew Ratuje Życie, w kategorii za „Najlepszą promocję honorowego krwiodawstwa”.

Podczas święta wręczono również okolicznościowe medale z okazji 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK „Pokolenia w honorowym krwiodawstwie”. Medale otrzymali: Jan Pidek wieloletni Prezes OR PCK w Kraśniku, Paweł Siekaczyński – Prezes Klubu HDK przy FŁT w Kraśniku oraz Tomasz Wicik Prezes Klubu HDK im. dr. Juliana Winklera przy Oddziale Rejonowym PCK w Kraśniku.

Święto krwiodawców jest dobrą okazją do realizacji działań charytatywnych. W trakcie uroczystości zostały, w formie darowizny, przekazane, dla dwóch osób, trójkołowe rowery rehabilitacyjne. Rowery zakupiono ze środków pozyskanych ze zbiórki  odzieży i innych tekstyliów, wrzucanych przez mieszkańców Kraśnika i powiatu kraśnickiego do pojemników oznaczonych logo PCK.

Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi„ I stopnia (oddane powyżej 18 litrów krwi w przypadku mężczyzn i 15 w przypadku kobiet) zostali wyróżnieni: Bielecki Zbigniew, Cieślik Dariusz, Czubiński Krzysztof, Cyfra Paweł, Dul Andrzej,  Gryta Wiktor,  Kiszka Leszek, Kochańczyk Grzegorz, Kołodziej Jarosław,  Kuźmicz Mariusz, Martyniuk Krzysztof, Mazurek Iwona, Nowak Krzysztof, Rybak Tomasz,  Surmacz Grzegorz, Todys Marcin.

Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi„ II stopnia (oddane powyżej 12 litrów krwi w przypadku mężczyzn i 10 w przypadku kobiet) zostali wyróżnieni: Cieślik Dariusz, Czubiński Krzysztof, Dul Andrzej, Gryta Wiktor, Janik Dawid, Jaskowski Paweł, Kiszka Leszek, Koślak Paweł, Mazurkiewicz Patryk, Motyl Rafał, Nowak Krzysztof, Orzeł Wiktor, Piątek Roman, Sołtys Marcin, Todys Marcin.

Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi„ III stopnia (oddane powyżej 6  litrów krwi w przypadku mężczyzn i 5 w przypadku kobiet) zostali wyróżnieni: Cichoń Karol, Czubiński Krzysztof, Dul Andrzej, Gawin Paulina, Godzwoń Krzysztof, Gryta Wiktor, Jargieła Patryk, Jarzynka Katarzyna, Kędra Marcin, Kiszka Leszek, Knap Małgorzata, Kołtyś Halina, Kołtyś  Dawid, Koślak Paweł, Kozik Daniel, Motyl Rafał,  Nowak Krzysztof, Piątek Roman, Pielaszkiewicz Jakub, Przywara Krzysztof,  Ressel Rafał, Sajdak Mariusz, Sekutowski Stanisław, Sołtys Marcin, Todys Marcin,  Wójtowicz Marzanna.

 

pck hdk0

pck hdk1

pck hdk2

pck hdk3

pck hdk4

pck hdk5

0
0
0
s2smodern

Rozstrzygnięty został przetarg na największe zadanie z dofinansowanego projektu budowy kanalizacji. Umowa z wykonawcą została podpisana 26 listopada w siedzibie KPWiK.  W podpisaniu umowy uczestniczyli : prezes KPWiK Kraśnik Waldemar Suchanek, II zastępca Burmistrza Kraśnika Dariusz Lisek oraz przedstawiciele wykonawcy, firmy Inżynieria Rzeszów  : Stanisława Stańczyk oraz Grzegorz Król.

Inżynieria Rzeszów specjalizuje się w pracach z zakresu budownictwa inżynieryjnego, przemysłowego a także budowie obiektów i sieci specjalistycznych. Ma także doświadczenie w realizacji inwestycji z zakresu ochrony środowiska  dofinansowanych z Unii.

Firma ma za zadanie zaprojektowanie i budowę sieci kanalizacji sanitarnej w poniższych rejonach Kraśnika:

REJON „Budzyń” ulice: Świerkowa, Piaskowa, Długa, Urzędowska;

REJON „Piaski/Zarzecze II” ulica Urzędowska;

REJON „Bojanówka” ulice: Suchyńska, Filaretów, Prusa, Bojanowska;

REJON „Ośrodek” ulice: Kościuszki, Cegielniana, Młyńska, Żytnia, Oboźna, Łąkowa;

REJON „Stacja Kolejowa” ulice: Przemysłowa, Kolejowa, Towarowa, Obwodowa, Wojskowa, Powstańców Śląskich, Lipowa, 3 – maja, Wojska Polskiego, Komisji Edukacji Narodowej, Małachowskiego, Kołłątaja, Konarskiego, Dygasińskiego, Staszica, Zakrzowiecka, Brzozowa, Gajowa, Orzechowa;

REJON „Zarzecze I” ulice Przemysłowa, Janowska

Łącznie powstanie ponad 21 km nowej sieci kanalizacji. Koszt całej inwestycji to 31 428 447, 09zł. Termin realizacji – 48 miesięcy.

 -  Harmonogram inwestycji musi być skoordynowany z budową drogi S-19 co jeszcze bardziej podnosi trudność tej inwestycji – powiedział Grzegorz Król. Dlatego realizacja zaczyna się  właściwie od razu po podpisaniu umowy. W pierwszej kolejności wykonany musi zostać ok. 500-metrowy odcinek na ul. Kolejowej.

W następnej kolejności firma przystąpi do prac projektowych na pozostałych odcinkach. Przedstawiciele firmy szacują, że większość prac budowlanych odbywać będzie się w 2020 i 2021 roku.

 - Będziemy starać się, żeby niedogodności dla mieszkańców wynikające z przeprowadzania tak dużej inwestycji były jak najmniejsze – zapowiada Grzegorz Król z Inżynierii Rzeszów.

Dlatego też  na przykład prace na ul. Urzędowskiej  będą prowadzone w pasie zieleni wzdłuż ulicy, techniką bezwykopową, żeby nie niszczyć nowej nawierzchni drogi. Pozwoli to też na mniejsze utrudnienia w ruchu.

Po zrealizowaniu inwestycji szansę na podłączenie się do kanalizacji będzie mieć kilka tysięcy mieszkańców miasta. Budowa ta pozwoli też uzyskać wymagany przez Unię poziom skanalizowania miasta.

Kraśnickie przedsiębiorstwo otrzymało na budowę kanalizacji dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacowana całkowita wartość projektu pod nazwą Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Kraśnik to 46 291 400,48 zł, natomiast dofinansowanie wyniesie 22 595 998,46zł.

 

kpwik podpisanie umowy budowa kanal

0
0
0
s2smodern

obwieszczenie

0
0
0
s2smodern

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kraśniku przypomina o obowiązku zgłaszania każdego przypadku padnięcia świni w gospodarstwie położonym na obszarze objętym ograniczeniami. Informację chodowcy mają obowiązek przekazać urzędowemu lekarzowi weterynarii.

Kontakt : Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kraśniku, ul. Rzeczycka 10, tel : 81 825 25 03

Podstawa prawna: § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystapieniem afrykańskiego pomoru świn. (Dz. U. z 2018 r. poz. 290, z późn. zm.).

 

ogloszenie1

0
0
0
s2smodern

Na pierwszej sesji w tej kadencji  radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego Rady Miasta Kraśnik oraz złożyli ślubowanie. Od tej pory mogą sprawować mandat radnego. Ślubowanie złożył także burmistrz Wojciech Wilk. Na tym posiedzeniu wybrano także prezydium Rady.

W głosowaniu tajnym przewodniczącą wybrana została Dorota Posyniak ( stosunkiem głosów : 19 za, 0 przeciw, 1 wstrzymujący się). Na wiceprzewodniczących wybrani zostali : Kazimierz Choma ( 16 głosów za, 0 przeciw, 4 wstrzymujące się) oraz Marzena Pomykalska. W pierwszym głosowaniu nie uzyskała wymaganej ilości głosów (10 za, 8 przeciw, 2 wstrzymujące się). Po ponownym zgłoszeniu jej kandydatury została wybrana (12 głosów za, 7 przeciw, 1 wstrzymujący się).

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Skrutacyjna w składzie : Krzysztof Ślusarz (przewodniczący), Iwona Włodarczyk (członek komisji) oraz Zbigniew Bartysiak (członek komisji).

Na sesji obecnych było 20 na 21 radnych. Nieobecny Krzysztof Staruch, został, podczas trwającej w tym samym czasie sesji Rady Powiatu, wybrany starostą kraśnickim. W tej sytuacji nie będzie mógł objąć mandatu. 

rada2018

0
0
0
s2smodern