Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 marca 2018    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Wiadomości

Kraśnickie przedsiębiorstwo otrzymało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt, dzięki któremu powstanie ponad 22 km nowej sieci kanalizacyjnej.

Całkowita wartość projektu pod nazwą Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Kraśnik to 49 291 400,48 zł, natomiast dofinansowanie wyniesie 22 595 998,46zł.

To inwestycja, na którą czeka wielu mieszkańców, gdyż dotyczy ona budowy kanalizacji na ponad trzydziestu ulicach w mieście. Projekt zakłada też modernizację odcinków istniejącej sieci  (łącznie ponad 500 metrów).

Budowa kanalizacji dotyczy ulic : Świerkowej, Piaskowej, Długiej, Urzędowskiej, Suchyńskiej, Filaretów, Prusa, Bojanowskiej, Kościuszki, Cegielnianej, Młyńskiej, Żytniej, Oboźnej, Łąkowej, Przemysłowej, Kolejowej, Towarowej, Obwodowej, Wojskowej, Powstańców Śląskich, Lipowej, 3-Maja, Wojska Polskiego, Komisji Edukacji Narodowej, Małachowskiego, Kołłątaja, Konarskiego, Dygasińskiego, Staszica, Zakrzowieckiej, Brzozowej, Gajowej, Orzechowej, Janowskiej.

Natomiast modernizacja obejmie odcinki na ulicach : Piastowskiej, Urzędowskiej, Lubelskiej, Wyszyńskiego, Niepodległości, Sądowej, Matejki, Klonowej, Mickiewicza, Krasińskiego, Sikorskiego, Gmeinera, Metalowców.

Jak podkreślają władze firmy, w mieście występują rejony nieskanalizowane, gdzie ścieki odprowadzane są do zbiorników bezodpływowych, często w złym stanie technicznym. Skanalizowanie tych terenów oraz modernizacja odcinków istniejącej sieci pozwoli na przyłączenie nowych użytkowników  i ograniczy przenikanie ścieków do gleby i wód podziemnych.

Dofinansowanie dotyczy też inwestycji, które są w trakcie realizacji : budowy sieci wodociągowej na ul. Staffa, budowy zbiornika wody czystej przy ul. 3-go Maja oraz inwestycji już wykonanych : modernizacji dokonanych na terenie oczyszczalni ścieków w 2017 r.,  budowy sieci kanalizacji sanitarnej na czterech odcinkach na al. Tysiąclecia ( również wykonanej w 2017 r.) i budowy sieci wodociągowej na ul. Kolejowej, wykonanej w 2015 r. Powstało tam 504 m nowej sieci, co umożliwiło podłączenie 15 nowych użytkowników. Około 180 m sieci wodociągowej powstanie też na ul. Staffa .

Dofinansowanie objęło też budowę nowego zbiornika wody czystej przy ul. 3-go Maja, która jest  w trakcie realizacji. Istniejący zbiornik jest niewystarczający, nie pozwala na właściwą dezynfekcje wody oraz nie zapewnia wystarczającej ochrony przeciwpożarowej dla osiedla.

Dofinansowanie dotyczy też zakończonej w 2017 modernizacji na oczyszczalni ścieków. Jej zakres obejmował modernizację reaktora biologicznego, osadnika wstępnego praz piaskownika.

Przetarg na budowę kanalizacji zostanie ogłoszony w przeciągu kilka tygodni. Inwestycja odbywać się będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Oznacza to, że firmy, które wygrają przetarg będą musiały zaprojektować inwestycję, uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia i wykonać inwestycję. Termin zakończenia prac budowlanych to koniec 2022 roku.

W podpisaniu umowy, które odbyło się 14 marca w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie uczestniczyli : zastępca burmistrza Miasta Kraśnik Dariusz Lisek, Prezes Zarządu KPWiK Waldemar Suchanek orazprezes NFOŚ Kazimierz Kujda.

kpwik umowa

mapa kpwik mala

plebiscyt1

Poznaliśmy laureatów plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Kraśnika 2017 roku. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród przez burmistrza Mirosława Włodarczyka oraz wiceburmistrz Marzenę Pomykalską odbyło się 15 marca 2018 r. w sali koncertowej Szkoły Muzycznej. Zwycięzcy 9 kategorii zostali wyłonieni w głosowaniu powszechnym poprzez kupony zamieszczone w „Życiu Kraśnika”, głosowanie na portalu społecznościowym Facebook i pocztę elektroniczną.

- To pierwsza edycja plebiscytu w naszym mieście. Tradycją stało się nagradzanie naszych najlepszych sportowców stypendiami sportowymi. Chciałbym, aby ta dodatkowa formuła doceniania zawodników za sukcesy sportowe na stałe wpisała się w kalendarz kraśnickich wydarzeń sportowych - mówił burmistrz Mirosław Włodarczyk.


ZAWODNICZKA ROKU (SPORTY INDYWIDUALNE i DRUŻYNOWE)

MAJA MACHULAK UKP Fala Kraśnik


ZAWODNIK ROKU (SPORTY INDYWIDUALNE)

JAKUB KALINOWSKI Kraśnicka Akademia Taekwon-do


ZAWODNIK ROKU (SPORTY DRUŻYNOWE)

RAFAŁ KRÓL FKS Stal Kraśnik


TRENER ROKU

GRZEGORZ MAZUREK UKP Fala Kraśnik


DZIAŁACZ ROKU

DARIUSZ KONECZNY FKS Stal Kraśnik


KRAŚNICKA SPORTOWA IMPREZA ROKU

TRIATHLON KRAŚNIK „Przegrywają jedynie nieobecni”


SPORTOWY SUKCES ROKU

STAL KRAŚNIK LIDEREM IV LIGI


DRUŻYNA ROKU

UKP FALA KRAŚNIKplebiscyt

Galeria zdjęć:

 

Kolejna firma zdecydowała się na lokalizację w Strefie Inwestycji Kraśnik. 14 marca umowę na dzierżawę działki podpisali przedstawiciele firmy Incomed.

Zlokalizowana obecnie w Piasecznie firma od 2010 roku działa na rynku produktów higienicznych. W Kraśniku nabyła działkę o powierzchni 1,2 ha, oznaczoną numerem 437/5 w gminnej ewidencji gruntów.

Jak informuje właściciel firmy, pan Wojciech Zgajewski, produkcja będzie w całości przeniesiona do Kraśnika i to z naszym miastem wiąże nadzieje na rozwój produkcji. Umowa dzierżawy została zawarta na 10 lat, ale właściciel chciałby w niedługim czasie od rozpoczęcia produkcji wykupić działkę na własność.

Na początku działalności w kraśnickiej strefie ma powstać hala produkcyjna wielkości 1000 m– 1500 m2 oraz około budynk biurowy 300 m2. Ponad hektarowa działka daje jednak możliwości rozbudowy i będzie to od razu uwzględnione przy projektowaniu budynków.

 - W Kraśniku zaoferowano mi możliwość nabycia działki na bardzo korzystnych warunkach - mówi Wojciech Zgajewski. - W Piasecznie wynajmuję teren, gdzie zlokalizowana jest firma, co nie jest w dłuższej perspektywie opłacalne finansowo ani nie daje pewności przy rozwijaniu kolejnych linii produkcyjnych.

Inwestor podkreśla też korzystne położenie Kraśnika pod względem logistycznym.

Budowa zakładu rozpocznie się prawdopodobnie pod koniec 2018 roku, produkcja mogłaby wtedy ruszyć w ciągu pół roku. Na początku zakład planuje zatrudniać kilkanaście osób. Zatrudnienie może się zwiększyć po uruchomieniu kolejnych linii produkcyjnych. Zakład zatrudniać będzie wykwalifikowanych pracowników linii produkcyjnych oraz pracowników biurowych i handlowców.

incomed1

Już po raz piąty w Kraśniku spotkają się młode piłkarki grające w  kategorii młodziczek (rocznik 2003 i młodsze). W dniach 16-18.03 w hali  Szkoły Podstawowej nr 2 rozegrają tu towarzyski turniej zorganizowany  przez Kraśnicki Międzyszkolny Klub Sportowy.

Zmagania będą miały międzynarodowy charakter, za sprawą udziału w nich drużyny ze Słowacji. Oprócz niej w turnieju wezmą udział zespoły Dwójki Lublin, Posady Górnej, Olimpii Końskie,  Piotrcovii Piotrków  Trybunalski, Zwierzyńca, Victorii Piaseczno,  Łukovii Łuków i dwa zespoły gospodarza czyli KMKS Kraśnik.

Dla tych ostatnich drużyn to ważne przetarcie przed finałami ligi  wojewódzkiej, które zdecydują o tym kto zagra w 1/16 Mistrzostw Polski. Mecze trwać będą od piątku do niedzieli. Zespoły zostaną podzielone na  dwie grupy. Zmagania zaczną się 16 marca o godz. 14.30. O 18.30  planowane jest uroczyste otwarcie turnieju. W sobotę piłkarki grać będą  nadal mecze w grupach a wieczorem o to kto zagra w finałach. Niedzielne  spotkania zdecydują o ostatecznej kolejności w turnieju. O 13.00 odbędzie się uroczyste zakończenie.

Turniej wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Kraśnik.

baner turniej mlodziczki2018

Szukacie miejsca na świąteczne zakupy?  Wszystko, co potrzebne na świąteczny stół będzie można znaleźć na „Kraśnickim Kiermaszu Wielkanocnym”. Kiermasz  rozpocznie się już w sobotę 24 marca, na rynku. Będzie można kupić i obejrzeć pisanki, palmy, baranki wielkanocne, serwetki na świąteczne koszyki i inne wyroby związane ze Świętami Wielkanocnymi. Organizatorami kiermaszu są Centrum Kultury i Promocji oraz Miasto Kraśnik.

kiermasz

Projekt budowy pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 zakłada powstanie pływalni  połączonej z budynkiem szkoły oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku (budowa miejsc parkingowych, ciągów pieszo-jezdnych, nasadzenia zieleni). Basen pływacki ma mieć wymiary 8,50x20,0m, głębokość max 1,35 m. Niecka wyposażona będzie w ruchome dno, pozwalające na regulację głębokości  od 0,90 do 1,35 m. Oprócz tego powstanie zaplecze szatniowo-natryskowe, sanitariaty.

Obiekt będzie wyposażony też  w  wanny  hydromasażowe oraz strefę odnowy biologicznej. Strefa ta, zlokalizowana tuż przy hali basenowej,  wyposażona będzie wykończoną drewnem sauną fińską , ozdobioną mozaiką łaźnię parową, natryski. Ruchome dno pozwoli na wykorzystywanie basenu na wiele sposobów - w tym pływanie i nauka pływania, ćwiczenia aquaaerobowe dla różnych grup wiekowych.

Obiekt planowany jest jako wysoce energooszczędny, co możliwe będzie dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii do pozyskiwania ciepła na cele użytkowe obiektu. Zastosowanie  absorpcyjnych gazowych pomp ciepła poprawi efektywność wykorzystania paliwa gazowego  zasilającego pompy oraz pozwoli na wykorzystanie ciepła otoczenia podnosząc jego parametry  temperaturowe, umożliwiając tym samym jego wykorzystanie w instalacji grzewczej obiektu.

Projektowane   centrale   wentylacyjne   z   wysokosprawnym   odzyskiem   ciepła   z   powietrza wywiewanego  i wstępnym  dogrzewaniem  powietrza  świeżego w rekuperatorze pozwolą  na zmniejszenie zużycia energii na przygotowanie powietrza a tym samym na obniżenie kosztów eksploatacji obiektu.

Obiekt będzie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie miejsce parkingowe z przeznaczeniem dla niepełnosprawnych, winda, wydzielona część sanitarno – szatniowa oraz specjalistyczny mobilny  podnośnik przy basenie.

 - Na początku marca Urząd Miasta Kraśnik ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji  projektowo-kosztorysowej dla budowy krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 - informuje Dariusz Lisek, zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik.

Termin składania ofert w przetargu to 13 marca 2018 r. Szacunkowy koszt opracowania dokumentacji to 145084,46 zł, natomiast szacowany w programie funkcjonalno-użytkowym koszt całej inwestycji to 8 mln zł brutto. Dokumentacja ma zostać przygotowana do 15 czerwca 2018 r. Jest niezbędna do ubiegania się o dofinansowanie na tę inwestycję. Inwestycja zostanie oddana do użytku prawdopodobnie jeszcze w 2019 roku.

plywalnia sp2

Głosowanie odbywało się w dniach 6-10 marca. W siedmiu dzielnicach miasta było łącznie do wyboru 55 projektów. Głosujący mogli oddać głos w 11 punktach na terenie miasta. W dzielnicy I wygrał projekt Bezpieczne chodniki – poprawa komunikacji pieszej dla osiedla „Widok”, który zdobył ponad 300 głosów.W dzielnicy II głosujący zdecydowali się poprzeć projekt rozbudowy monitoringu na osiedlach Metalowiec” i „Młodych” (384 głosy).W dzielnicy III z kolei zostanie wykonany remont chodnika przy ul. Konopnickiej (66 głosów). W dzielnicy IV będą mogły być zrealizowane dwa projekty – stworzenie kącika dla dzieci w bibliotece ( 179 głosów) oraz budowa skrzyżowania ulic Piaskowej i Urzędowskiej (95 głosów). W dzielnicy V zdecydowanie zwyciężył pomysł remontu boiska (147 głosów) a w dzielnicy VI wymiana opraw oświetleniowych w szkole, którą poparło 112 osób. W dzielnicy VII wybrano remont chodnika przy ul. Kolejowej (100 głosów). Poszczególne inwestycje zostaną teraz wprowadzone do budżetu uchwałą Rady Miasta Kraśnik.

 

bo

 

Protokół końcowy z głosowania

schetynowka2

7 marca w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się podpisanie umów z kilkudziesięcioma samorządami z całego województwa lubelskiego w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Umowę na remont ulicy Gmeinera w Kraśniku podpisali zastępca burmistrza Miasta Kraśnik Dariusz Lisek oraz wojewoda lubelski prof. Przemysław Czarnek.

Dzięki 50% dofinansowaniu możliwe będzie przebudowa nawierzchni  drogi  oraz  przebudowa skrzyżowania ul. Gmeinera  z ul. Graniczną. Projekt zakłada też remont istniejących podjazdów, chodnika i budowę fragmentu ścieżki rowerowej. Powstać mają też 2 zatoki autobusowe oraz miejsca postojowe.  Dla bezpieczeństwa pieszych przejście zostanie uzupełnione o wysepkę - azyl na środku jezdni. Przewidywany koszt realizacji zadania to 1 297 643,37 zł. Uzyskana dotacja to 50% czyli 648 821,68 zł brutto. 

schetynowka1

 - Tak jak zapowiadał premier Morawiecki, pieniądze z programu trafiły głównie do małych samorządów i będą mogły być spożytkowane na poprawę stanu lokalnych dróg, często przez lata pomijanych w skromnych gminnych budżetach – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk. – Rywalizacja w tym konkursie była bardzo duża, więc tym bardziej cieszy, że zdobyliśmy tak potrzebne dofinansowanie. Chciałbym podziękować w tym miejscu wszystkim moim współpracownikom z burmistrzem Liskiem na czele, którzy ciężko pracowali nad tym projektem. Mam nadzieję, że dalsze prace nad inwestycją na ulicy Gmeinera pójdą zgodnie z planem i jeszcze w czerwcu tego roku Kraśniczanie będą mogli korzystać z kolejnej nowoczesnej drogi w mieście.

schetynowka3

 pdf Informacja na temat realizacji zadania 

 

W dniach 6-10 marca odbędzie się w Kraśniku głosowanie do Budżetu Obywatelskiego 2018. W siedmiu dzielnicach miasta łącznie mieszkańcy mają do wyboru 55 projektów. Głosujący mogą  oddać głos na  3 projekty. Głosowanie odbywa się w godzinach 10:00 - 18:00, w 11 punktach na terenie miasta.

 

Dzielnica I

Miejsca głosowania : Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta (CKiP) al. Niepodległości 44, Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1, ul. ks. Zielińskiego 3

L.P.

Tytuł

Dodatkowy opis

Szacunkowa wartość

1.

„Azor i Mruczek „ – sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich

Darmowa sterylizacja i kastracja zwierząt dla mieszkańców dzielnicy

20 000

2.

„Dekoracje świąteczne na latarniach – a. Niepodległości (Kwiatkowskiego do CKiP)

 

40 000

3.

A może miejskie hamaki

3 do 6 hamaków w parku przy kamieniu – ul. Sikorskiego

20 000

4.

Bezpieczne chodniki – poprawa komunikacji pieszej dla osiedla „Widok”

Zaprojektowanie i budowa 2 odc. Chodnika wzdłuż ul. Wyszyńskiego i Popiełuszki

40 000

5.

Budowa chodnika na ul. Węgierskiej w Kraśniku

Budowa chodnika na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Popiełuszki

40 000

6.

Fantom reanimacyjny X3

Zakup fantomów reanimacyjnych do zajęć z pierwszej pomocy w placówkach biblioteki

5000

7.

Miejsce rodzinnego relaksu

Plac zabaw i miejsce wypoczynku na placu między blokami Krasickiego 1 i 4 oraz Sikorskiego 17

40 000

8.

Miejska strefa wypoczynku

Miejsce do odpoczynku na placu za CKiP

40 000

9.

Naładuj swoją baterię

Ładowarka uliczna – przystanek MPK ul. Mickiewicza

12 000

10.

Projektor dla kraśnickich fotografów

Zakup projektora dla Fotoklubu działającego przy CKiP

5000

11.

Siłownia zewnętrzna plenerowa

Miejsce : wzdłuż ul. Gmeinera

24 000

 

 

Dzielnica II

Miejsca głosowania : Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 3 ul. Balladyny 8, Szkoła Podstawowa nr 6 ul. Grunwaldzka 2

L.P.

Tytuł

Dodatkowy opis

Szacunkowa wartość

1.

„Azor i Mruczek „ – sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich

Darmowa sterylizacja i kastracja zwierząt dla mieszkańców dzielnicy

20 000

2.

„Bezpieczne osiedle – nowoczesny monitoring dla osiedla „Metalowiec” i „Młodych”

Montaż kamer monitoringu  - 9szt

40 000

3.

„Dekoracje świąteczne na latarniach – osiedle Młodych”

 

40 000

4.

Remont chodnika przy ul. Balladyny

Remont chodnika od al. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Słowackiego, po stronie dawnego placu targowego

15 000

5.

Zakup stolików oraz ławek do gier w szachy

 

15 000

 

 

Dzielnica III           

Miejsce głosowania : Publiczne Gimnazjum nr 1, ul. ks. Popiełuszki 1

L.P.

Tytuł

Dodatkowy opis

Szacunkowa wartość

1.

„Azor i Mruczek „ – sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich

Darmowa sterylizacja i kastracja zwierząt dla mieszkańców dzielnicy

20 000

2.

„Dekoracje świąteczne na latarniach wzdłuż ul. Granicznej”

 

40 000

3.

Budowa chodnika przy ul. Wyszyńskiego – łącznika ul. Węgierskiej z ul. Graniczną

 

40 000

4.

Remont chodnika przy ul. Konopnickiej

Remont chodnika, odcinek od ul. Sienkiewicza do al. Młodości

40 000

 

 

Dzielnica IV

Miejsce głosowania : Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2, ul. Piaskowa 20

L.P.

Tytuł

Dodatkowy opis

Szacunkowa wartość

1.

„Azor i Mruczek „ – sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich

Darmowa sterylizacja i kastracja zwierząt dla mieszkańców dzielnicy

20 000

2.

„Dekoracje świąteczne na latarniach – ul. Św. Faustyny”

 

40 000

3.

Biblioteczny kącik dla dzieci – doposażenie Filii nr 2 MBP – Wypoż. Dla dzieci

Zakup mebli bibliotecznych dla dzieci, książek, materiałów edukacyjnych, gier itp

20 000

4.

Budowa miejsc postojowych przy ul. Piaskowej

 

40 000

5.

Budowa skrzyżowania ul. Piaskowej Urzędowskiej

 

15 000

6.

Opracowanie dokumentacji projektowych budowa oświetlenia ul. Piaskowej (odcinka od ul. Świerkowej), Długiej, Nadstawna i bocznej Urzędowskiej

 

40 000

7.

Organizacja plenerowych seansów filmowych

Zakup sprzętu do realizacji plenerowych pokazów filmów nad zalewem

20 000

8.

Renowacja samochodu strażackiego

Wymiana opon, poprawki lakiernicze, tapicerki itp

20 000

9.

Szkółka żeglarska dla dzieci – aktywne wakacje

Zajęcia z żeglarstwa dla dzieci nad zalewem

20 000

10.

Wymiana ogrodzenia oraz bramy wjazdowej terenu Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku wraz z powiększeniem przestrzeni parkingowej dla samochodów  osobowych

 

40 000

11.

Zarybienie zalewu kraśnickiego

 

20 000

 

 

Dzielnica V

Miejsca głosowania : Urząd Stanu Cywilnego w Kraśniku, ul. Urzędowska 34, Zespół Placówek Oświatowych nr 2, ul. Urzędowska 10

L.P.

Tytuł

Dodatkowy opis

Szacunkowa wartość

1.

„Azor i Mruczek „ – sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich

Darmowa sterylizacja i kastracja zwierząt dla mieszkańców dzielnicy

20 000

2.

„Dekoracje świąteczne : choinka i ozdoby przy USC”

 

40 000

3.

Przedszkole miejskie nr 5 to przedszkole moich marzeń

Doposażenie sal dydaktycznych, zakup zabawek (kurtyna teatralna, sztalugi, farby, instrumenty muzyczne i inne)

39 940

4.

Rewitalizacja boiska spółdzielczego

Poprawienie nawierzchni, odnowienie ogrodzenia, bramek – boisko ul. Koszarowa 10A

40 000

 

 

Dzielnica VI

Miejsca głosowania : Zespół Placówek Oświatowych nr 1 ul. Kościuszki 23, Urząd Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84

L.P.

Tytuł

Dodatkowy opis

Szacunkowa wartość

1.

„Azor i Mruczek „ – sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich

Darmowa sterylizacja i kastracja zwierząt dla mieszkańców dzielnicy

20 000

2.

„Dekoracje świąteczne w parku im. Św. Jana Pawła II”

 

40 000

3.

Bezpieczne i estetyczne stojaki na rowery w parku Jana Pawła II

 

20 000

4.

Darmowe zajęcia sportowe w parku – aktywne wakacje

Zajęcia fitness w parku św. Jana Pawła II dla dorosłych podczas wakacji

20 000

5.

Hamakowanie

Budowa hamaków : park Jana Pawła II, pas zieleni

20 000

6.

Kącik wypoczynkowy w parku

Meble (ławki, stoły) z betonu architektonicznego w parku św. Jana Pawła II

40 000

7.

Kino plenerowe

Zakup sprzętu do projekcji plenerowych  - park św. Jana Pawła II

30 000

8.

Naładuj swoją baterię

Ładowarka uliczna – przystanek MPK ul. Narutowicza

12 000

9.

Rewitalizacja pozostałości strzelnicy 24 Pułku Ułanów

Wykarczowanie terenu, uprzątnięcie

Kilka tys.zł

10.

Wykonanie chodnika dla pieszych wzdłuż ul. Polnej w Kraśniku

Wykonanie chodnika na dł. Ok 120m po 1 stronie jezdni

40 000

11.

Wymiana opraw oświetleniowych jarzeniowych 2X40W na ledowe o mocy 48W w salach lekcyjnych na II piętrze szkoły ZPO nr 1 w Kraśniku ul. Kościuszki 23

 

40 000

12.

Zakup stolików oraz ławek do gier w szachy

Miejsce : park Św. Jana Pawła II

15 000

 

 

Dzielnica VII

Miejsce głosowania : Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Kolejowa 28

L.P.

Tytuł

Dodatkowy opis

Szacunkowa wartość

1.

„Azor i Mruczek „ – sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich

Darmowa sterylizacja i kastracja zwierząt dla mieszkańców dzielnicy

20 000

2.

„Dekoracje świąteczne na stacji kolejowej”

 

40 000

3.

Artystyczne zajęcia w dzielnicy kolejowej

Darmowe zajęcia artystyczne dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 4

20 000

4.

Bezpieczna dzielnica - monitoring

Montaż 5-6 kamer 360stopni podłączonych do monitoringu miejskiego

30 000

5.

Budowa chodnika przy ul. Towarowej wraz z rewitalizacją zieleni

Wykonanie chodnika, usunięcie spróchniałych drzew

40 000

6.

Budowa chodnika przy ulicy Małachowskiego po prawej stronie od ulicy Powstańców Śląskich w kierunku ulicy Komisji Edukacji Narodowej i dalej

 

40 000

7.

Modernizacja chodnika przy ul. Kolejowej w Kraśniku

Naprawa chodnika na niezmodernizowanych dotąd odcinkach – od. Ul. Obwodowej w stronę osiedla oraz od wjazdu do AJG w stronę ul. Lubelskiej

40 000

8.

Podłoga interaktywna (dywan multimedialny) z pakietem funtronic z modułem wi-fi

Zakup urządzenia interaktywnego do Przedszkola Miejskiego nr 6

9 000

1

2

3

4

5

6

7

program

W ramach Pakietu dla średnich miast Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zachęcają Państwa do zainteresowania konkursem w ramach działania 3.2.1 POIR "Badania na rynek", w ramach którego dla przedsiębiorców ze średnich miast (oraz gmin sąsiadujących) dedykowana jest koperta 500 mln zł.

Konkurs dedykowany jest mikro, małym i średnich przedsiębiorcom (MŚP) realizującym projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin sąsiadujących z tymi miastami. Konkurs został ogłoszony 14 lutego br., a nabór wniosków rozpocznie się 20 marca br.i będzie trwał do 5 grudnia br. Wnioski przyjmowane będą w rundach - pierwsza runda potrwa do 9 maja br.

Przedmiotem dofinansowania mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 mln zł. W tegorocznej edycji naboru "Badania na rynek" wprowadzone zostały uproszczenia, dzięki którym środki w ramach Badań na rynek będą dostępne dla szerszego grona przedsiębiorców:

1) Zasięg naboru został rozszerzony o projekty inwestycyjne realizowane na terenie gmin sąsiadujących z miastami średnimi (z wyłączeniem miast wojewódzkich) - lista gmin stanowi załącznik do regulaminu konkursu

2) Obniżony został minimalny budżet projektu (kosztów kwalifikowalnych) dla średnich przedsiębiorców do 5 mln zł (wcześniej było to 10 mln zł)

3) Dopuszczone zostało oparcie wdrożenia nowego produktu o wyniki zakupionych prac B+R (do tej pory musiały to być wyłącznie prace prowadzone samodzielnie lub zlecone przez Wnioskodawcę).

Regulamin konkursu oraz warunki wsparcia dostępne są pod linkiem:

DOKUMENTACJA DO PODDZIAŁANIA 3.2.1 BADANIA NA RYNEK - NABÓR 2018 MIASTA ŚREDNIE link

 

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI