Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 28 maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Zapraszamy do kibicowania, udziału w Familiadzie Biegowej oraz licytacji charytatywnej podczas II Kraśnik Półmaratonu im. 24 Pułku Ułanów.

23 kwietnia 2017 r. odbędzie się druga edycja Kraśnik Półmaratonu im. 24 Pułku Ułanów. W tym roku oprócz biegu głównego na dystansie 21,0975 m organizatorzy przygotowali także szereg imprez towarzyszących. Po raz pierwszy zostanie zorganizowany „Zielony Bieg” – przełajowy bieg, którego malownicza trasa w znaczącej większości wyznaczona została w lesie, a jej długość to 5 km.

Imprezą, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych w mieście jest Familiada Biegowa. To impreza sportowa z wieloma dystansami dla całych rodzin, dzieci i młodzieży. Bieganie jest sportem towarzyskim w pełnym tego słowa znaczeniu; sportem, którego uczymy się i który uprawiamy wspólnie z innymi osobami. Rodzice i dzieci mogą oddać się bieganiu, aby odkrywać przyrodę z zupełnie innej strony i wspólnie spędzać czas na zabawie. Ta forma zawodów przyciąga na start największą ilość zawodników.

Kraśnicki półmaraton tak jak w roku poprzednim kładzie nacisk na charytatywny aspekt sportu. Podczas półmaratonu zostanie przekazany sprzęt rehabilitacyjny dla osób z niepełnosprawnościami zakupiony przez wsparciu fundacji Rainbow of Magnolia Fountains of Life. Serdecznie zapraszamy też do wzięcia udziału w licytacji gadżetów podczas II Kraśnik Półmaratonu im. 24 Pułku Ułanów. Licytacja fantów sportowych prowadzona będzie na rzecz poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym Jarosława Chrzanowskiego-byłego zawodnika Uczniowskiego Klubu Sportowego „Biało-Czarni”. Podczas licytacji będzie można nabyć m.in.: odzież i gadżety z podpisami znanych sportowców. Licytacja przygotowana jest przez Mariusza Kwietniewskiego-nauczyciela z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku.

Sponsorami wydarzenia są: Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S. A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Kraśnik oraz fundacja Rainbow of Magnolia Fountains of Life.

baner

 

trasa ze strefami kibica TK2017

 

plakat

0
0
0
s2smodern