Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 23 lutego 2018    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Barbara Łukasiewicz i Marlena Kulik, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 jako jedyne z województwa lubelskiego otrzymały nagrodę-wyróżnienie Ministra Edukacji Narodowej za realizację zajęć z programowania.

Program realizowany jest od września 2016 roku. Na zajęciach komputerowych z elementami programowania dzieci uczyły się korzystania z edytora tekstu, edytora grafiki i arkusza kalkulacyjnego, ale przede wszystkim poznawały elementy programowania.

Uroczyste podsumowanie I etapu pilotażu odbyło się w Warszawie, 28 września 2017 r. 32 nauczycieli oraz dyrektorów szkół odebrało wyróżnienia i nagrody Ministra Edukacji Narodowej za innowację pedagogiczną, przeprowadzoną w ramach pilotażowego programu MEN Szkoła w Pilotażu Programowania.

Chęć udziału w pilotażowym wdrożeniu programowania zgłosiło w ubiegłym roku ponad 1500 szkół z całego kraju, w tym 52 z województwa lubelskiego. Głównym celem Programu MEN było wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania. Ostatecznie do udziału w programie wybrano 16 – po jednej z każdego województwa.

28 września nauczyciele odebrali wyróżnienia i nagrody z rąk zastępcy dyrektora Departamentu Programów, Podręczników i Innowacji MEN Rafała Lwa-Starowicza. Wyróżnionym nauczycielkom z SP5 gratulacje złożyła także obecna na uroczystości Lubelska Kurator Oświaty, Teresa Misiuk.

Uroczystości wręczenia wyróżnień i nagród dla najlepszych szkół w Polsce towarzyszyła dwudniowa konferencja naukowa dotycząca eTwinningu i programowania.

Społeczność PSP 5 jest niezmiernie dumna, że kraśnicka szkoła, jako jedyna z województwa lubelskiego, została wyróżniona i nagrodzona przez Ministra Edukacji Narodowej.

Wszystkie działania podejmowane w ramach innowacji oraz całej akcji wprowadzania programowania do nauczania są  na bieżąco opisywane przez Barbarę Łukasiewicz, na stronie internetowej szkoły, w zakładce "Pilotaż programowania". 

pilotaz programowania1

pilotaz programowania2

PILOTAZ

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI