Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 stycznia 2018    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

schody1

Zakończono kolejną inwestycję miejską. W ubiegłym tygodniu zostały oddane do użytku schody przy budynku al. Niepodległości 37/39. Kolejne kosztowne remonty wysłużonych schodów poprawiały sytuację tylko na krótki czas. W związku z licznymi sygnałami mieszkańców i użytkowników zdecydowano o ich kompleksowej przebudowie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego. Wymieniono nawierzchnię schodów i przyległego chodnika na kostkę brukową. Zamontowano poręcze oraz wykonano podjazdy.  Ta potrzebna inwestycja zdecydowanie zwiększyła bezpieczeństwo mieszkańców bloku oraz użytkowników lokali handlowo-usługowych. Masywne poręcze ułatwią pokonywanie schodów przez osoby starsze i na pewno zwiększą bezpieczeństwo wszystkich użytkowników w okresie zimowym. Dobrze wyprofilowane podjazdy ułatwią zakupy nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również rodzicom z dziećmi. Jest nadzieja, ze ta nowa inwestycja przyczyni się do ożywienia tej części miasta. Zresztą w przyszłym roku całe otoczenie zmieni swoje oblicze. Dzięki środkom pozyskanym z NFOŚiGW (ponad 6 mln złotych) realizowane będą zadania z projektu „Poprawa jakości środowiska w Mieście Kraśnik poprzez odnowę i rozwój terenów zieleni”, które obejmą nasadzenia drzew i krzewów, obsadzenie kwietników bylinami, wykonanie nowych trawników. Powstaną również nowe ciągi piesze i mała architektura.

Na koniec warto dodać, że inwestycję wykonała firma Harex Rafał Adamczyk na podstawie koncepcji opracowanej przez biuro projektowe DOMBUD Robert Miazga. Koszt inwestycji wyniósł 298 013,26 zł i w całości został sfinansowany ze środków budżetu Miasta Kraśnik.

schody2

schody3

schody4

schody5

 

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI