Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Remont kraśnickiej ul. Gmeinera znalazł się na liście dofinansowanych przez wojewodę z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na ten rok.

Dzięki 50% dofinansowaniu możliwe będzie przebudowa nawierzchni  drogi  oraz  przebudowa skrzyżowania ul. Gmeinera  z ul. Graniczną. Projekt zakłada też remont istniejących podjazdów, chodnika i budowę fragmentu ścieżki rowerowej. Powstać mają też 2 zatoki autobusowe, miejsca postojowe.  Dla bezpieczeństwa pieszych przejście zostanie uzupełnione o wysepkę - azyl na środku jezdni.

Przewidywany koszt realizacji zadania to 1 297 643,37 zł. Uzyskana dotacja to 50% czyli 648 821,68 zł brutto. 

 - Tak jak zapowiadał premier Morawiecki, pieniądze z programu trafiły głównie do małych samorządów i będą mogły być spożytkowane na poprawę stanu lokalnych dróg, często przez lata pomijanych w budżetach remontów – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk. – Konkurencja w konkursie była duża, więc tym bardziej cieszy, że zdobyliśmy dofinansowanie.

Spośród wniosków złożonych przez samorządy z naszego powiatu dofinansowany został też projekt remontu drogi w Wilkołazie Dolnym, złożony przez Gminę Wilkołaz. Wniosek złożony przez powiat kraśnicki dotyczący modernizacji dróg powiatowych leżących na terenie miasta - ulic Lubelskiej, Strażackiej i Piłsudskiego w Kraśniku nie został wskazany do dofinansowania. Ma szansę na otrzymanie pieniędzy, jeśli w przetargach inwestycji dofinansowanych pojawią się oszczędności.

gmeinera

Tak obecnie wygląda nawierzchnia ul. Gmeinera

 

0
0
0
s2smodern