Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 23 lutego 2018    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Remont kraśnickiej ul. Gmeinera znalazł się na liście dofinansowanych przez wojewodę z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na ten rok.

Dzięki 50% dofinansowaniu możliwe będzie przebudowa nawierzchni  drogi  oraz  przebudowa skrzyżowania ul. Gmeinera  z ul. Graniczną. Projekt zakłada też remont istniejących podjazdów, chodnika i budowę fragmentu ścieżki rowerowej. Powstać mają też 2 zatoki autobusowe, miejsca postojowe.  Dla bezpieczeństwa pieszych przejście zostanie uzupełnione o wysepkę - azyl na środku jezdni.

Przewidywany koszt realizacji zadania to 1 297 643,37 zł. Uzyskana dotacja to 50% czyli 648 821,68 zł brutto. 

 - Tak jak zapowiadał premier Morawiecki, pieniądze z programu trafiły głównie do małych samorządów i będą mogły być spożytkowane na poprawę stanu lokalnych dróg, często przez lata pomijanych w budżetach remontów – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk. – Konkurencja w konkursie była duża, więc tym bardziej cieszy, że zdobyliśmy dofinansowanie.

Spośród wniosków złożonych przez samorządy z naszego powiatu dofinansowany został też projekt remontu drogi w Wilkołazie Dolnym, złożony przez Gminę Wilkołaz. Wniosek złożony przez powiat kraśnicki dotyczący modernizacji dróg powiatowych leżących na terenie miasta - ulic Lubelskiej, Strażackiej i Piłsudskiego w Kraśniku nie został wskazany do dofinansowania. Ma szansę na otrzymanie pieniędzy, jeśli w przetargach inwestycji dofinansowanych pojawią się oszczędności.

gmeinera

Tak obecnie wygląda nawierzchnia ul. Gmeinera

 

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI