Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

W niedzielę, 19 stycznia zapraszamy na II Dekanalny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolęda w Rodzinie”. Festiwal odbędzie się  w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, około godziny 11:00 (po mszy na 10:30).

Święta Bożego Narodzenia należą do tych wyjątkowych momentów w roku, które przeżywamy w gronie najbliższych.  Kto z nas nie pamięta kolęd, których uczyli dziadkowie i rodzice, śpiewanych w wigilijny wieczór razem z całą rodziną. Kolęda bowiem nie tylko pozwala wniknąć w klimat Betlejemskiej nocy, ale tworzy też rodzinne tradycje i zwyczaje.

 Festiwal jest skierowany do rodzin, zespołów rodzinnych i instrumentalnych, a jego celem jest popularyzacja i upowszechnianie polskich kolęd i pastorałek w środowisku rodzinnym  oraz kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania.

Organizowany jest po raz drugi przez parafię Wniebowzięcia WNMP i ks. Jerzego Zamorskiego oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 i dyrektor  Iwonę  Margołę.   Koordynatorami przedsięwzięcia są  Anna Bartnik wychowawca świetlicy PSP nr 2 w Kraśniku i ks. Kamil Jóźwiak   z Parafii WNMP w Kraśniku . Nagrody ufundowane zostały przez  Burmistrza Miasta Kraśnik, który także objął festiwal honorowym patronatem.

 

W pierwszej edycji Festiwalu wzięli udział soliści i zespoły rodzinne 

0
0
0
s2smodern