Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 28 maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

W polskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia to czas obdarowywania bliskich prezentami. To również czas, w którym dzielimy się tym co mamy z potrzebującymi. Polacy chętnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych i tych ogólnopolskich, i tych lokalnych. Pracownicy Urzędu Miasta Kraśnik również przyłączyli się akcji Szlachetna Paczka organizowanej przez szkoły i kraśnickie instytucje.

Postanowili jednak zrobić coś więcej i zainicjowali zbiórkę pieniędzy na piękny cel, jakim jest spełnianie dziecięcych marzeń.

Jarek jest uczniem klasy V jednej z kraśnickich szkół podstawowych. Od urodzenia miał problem z nerkami, a nie tak dawno przeszedł operację przeszczepu nerki w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zabieg co prawda się udał, ale ze względu na dalsze leczenie, Jarek uczy się w domu w systemie indywidualnym. Nauczyciele podkreślają jego ambicję i zaangażowanie. Jego marzeniem był laptop, który nie tylko pomógłby w nauce, a również umilił czas wolny spędzany w czterech ścianach. Dzięki hojności urzędników to marzenie udało się spełnić i jeszcze przed Świętami nowoczesny laptop Lenovo wraz z akcesoriami został przekazany Jarkowi podczas wizyty-niespodzianki.

- Widząc radość Jarka i łzy szczęścia mamy, przekonałam się, że ta akcja miała głęboki sens. Ze swej strony chciałabym podziękować pracownikom Urzędu Miasta, którzy z wielką chęcią przyłączyli się do zbiórki pieniędzy na ten piękny cel. Okazali wielkie serce, wbrew opiniom krążącym o urzędnikach. Mam nadzieję, że przekazany sprzęt będzie długo służył Jarkowi i do nauki, i do zabawy – podsumowała akcję Marzena Pomykalska, zastępca burmistrza.

Osobne podziękowania należą się kraśnickiej firmie Instalnet, która przyłączyła się do akcji, dzięki czemu zebrane pieniądze starczyły nie tylko na dobrze wyposażonego laptopa, ale również na komplet akcesoriów. Dziękujemy! 

akcja

 

0
0
0
s2smodern