Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 27 kwietnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

Edukacja

W sobotę, 21 kwietnia w hali sportowej PG nr 1 w Kraśniku, odbył się II turniej eliminacyjny Kinder+Sport w mini piłce siatkowej dziewcząt. Po bardzo dobrych występach w pierwszym etapie eliminacji uczennice PSP 5 rozpoczęły walkę o awans do finału wojewódzkiego w roli faworytek. Na własnym terenie potwierdziły wysokie umiejętności i ponownie zdominowały miejsca na podium. W najmłodszej kategorii "dwójek" drużyny z "Piątki" zajęły miejsca I i II oraz IV. Pewne zwycięstwo odniosła "dwójka" Natalia Kaczmarska i Ola Tomiło, w pięknym stylu wygrywając swoje mecze. W kategorii "trójek", siatkarkom przypadły miejsca II i III.

W finale, walka o zwycięstwo toczyła się na przewagi, a szczęście uśmiechnęło się do rywalek z Puław. Kraśniczanki w składzie: Marcela Ryczek, Oliwia Jarosz i Kamila Kapica, zajmując II miejsce w turnieju, wywalczyły awans do finału wojewódzkiego z I miejsca. W najstarszej kategorii wiekowej, "czwórki", podobnie jak w pierwszym turnieju, zajęły premiowane miejsce II oraz IV. We wszystkich kategoriach wiekowych uczennice PSP 5 wywalczyły awans do finału wojewódzkiego.

Czy więcej drużyn z "Piątki" awansuje do finału, okaże się po podliczeniu wyników ze wszystkich regionów naszego województwa. Drużynom z pierwszych miejsc gratulujemy awansu do finału i życzymy powodzenia w zmaganiach z najlepszymi zawodniczkami Lubelszczyzny, a może nawet z uczestniczkami ogólnopolskiego finału.

 

kinder siatka2

 

kinder siatka1

„Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę Ojczystą Ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!”
Odpowiedzią na słowa Jana Pawła II, patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, była dwunasta już edycja Festiwalu Ziemi - imprezy łączącej Festiwal Piosenki Ekologicznej z podsumowaniem konkursu na plakat o tematyce ekologicznej pod hasłem „GDY ZIEMIA WOŁA NIE...”
20 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II po raz kolejny zgromadzili się młodzi artyści z placówek oświatowych naszego miasta. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Marzena Pomykalska, Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik, pani Elżbieta Cholewińska, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku, pan Hubert Trukan, Prezes Stowarzyszenia Aktywna Integracja, nagrodzeni autorzy prac plastycznych oraz zespoły wokalne reprezentujące Integracyjne Przedszkole nr 3 i wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszego miasta wraz z opiekunami. Nie zabrakło również Dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W sumie w imprezie uczestniczyło blisko 200 zaproszonych gości.
Festiwal upłynął atmosferze zabawy i wspólnego muzykowania. Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały z rąk naszych gości festiwalowe statuetki, autorzy prac plastycznych nagrody rzeczowe , a ponadto dyplomy i słodkie upominki. Tradycyjnie imprezę zakończyło wspólne wykonanie hymnu „Festiwalu Ziemi” - piosenki „Otwórz serce.
Zadanie było współfinansowane ze środków w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik. W imieniu organizatorów przedsięwzięcia: p. Renaty Krzysztoń – nauczyciela przyrody i p. Izabeli Zdyb – nauczyciela muzyki, jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom. A na kolejny Festiwal Ziemi zapraszamy do „Szóstki” już za rok.
IZ

festiwal ziemi

Uczniowie PSP 5 zostali mistrzami miasta zwyciężając zawody w halowej piłce nożnej chłopców. W wyniku losowania chłopcy znaleźli się w grupie razem z PSP 4 i PSP 6. W meczach grupowych nie dali najmniejszych szans przeciwnikom, zwyciężając z PSP 4 9:0 oraz z PSP 6 8:1. W drugiej grupie zwyciężyła drużyna gospodarzy czyli PSP 2, i to właśnie z nią piłkarze PSP 5 rywalizowali w finale. Finał również miał jednostronny przebieg, o czym świadczy wynik 4:1. Drużyna szkoły wystąpiła w składzie: Jakub Iluk, Aleksy Lasota, Bartłomiej Sachadyn, Kacper Michna, Mateusz Latosiewicz, Mikołaj Majewski, Oliwier Szwedo, Sebastian Pierzyniak, Gabriel Gołofit, Jakub Chmielewski, Kacper Tylus. Opiekun zespołu: Konrad Szmyrgała. Kolejny etap, Mistrzostwa Powiatu, już 21 kwietnia. 

 

IMG 20170323 112647

5 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 im. M. Reja odbył się etap finałowy II Powiatowego Konkursu Biochemicznego. Współorganizatorem tego konkursu było Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Do rywalizacji przystąpiło 25 uczniów z 8 gimnazjów powiatu kraśnickiego. Uczniowie, rozwiązując zadania biologiczne i chemiczne,  wykazywali się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową gimnazjum.

Magdalena Zapalska (kl.3f) – zajęła III miejsce w konkursie. Karolina Buś (kl.3d), Michał Skrobucha (kl.2c) i Maciej Pielaszkiewicz (kl.3d) zaprezentowali wyrównany, wysoki poziom, wykazali się solidną wiedzą, pokazując, że biologia i chemia mogą być nie tylko nauką, ale również i pasją.

Uczniów do konkursu przygotowały p. Elżbieta Wójcik i p. Żanetta Matwiejczuk.

 

Konkurs bio 1

 

Konkurs bio 2

Konkurs bio 3

6.04.2017 r. PSP 5 gościła przedszkolaków. Nie była to ich pierwsza wizyta w szkole. Tym razem Teatrzyk Jak się Patrzy, złożony z uczniów klasy III B (op. Bożena Kapica), zaprezentował młodszym kolegom pantomimę pt. „Czerwony Kapturek”. Była to nie tylko doskonała lekcja literatury, ale również muzyki, która przez cały czas towarzyszyła aktorom. Sądząc po reakcji dzieci przedstawienie bardzo się podobało. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki o Czerwonym Kapturku, które przygotowali nauczyciele oraz uczniowie szkoły. 

 

Czerwony Kapturek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π w Publicznym Gimnazjum nr 2 odbyły się liczne, bardzo różnorodne i niezwykle ciekawe konkursy. Przez cały miesiąc uczniowie rywalizowali indywidualnie i zespołowo. Wykazywali się umiejętnościami nie tylko matematycznymi, ale i plastycznymi, literackimi, muzycznymi. 4 kwietnia odbył się apel podsumowujący te zmagania. Prowadzili go uczniowie kl. 2c i 2e. Pomysłodawczynią i organizatorką wydarzeń skupionych wokół tej niezwykłej stałej była nauczycielka matematyki – Pani Halina Dąbrowska.

Uczestnicy uroczystości poznali historię liczby π, ciekawostki z nią związane oraz dostrzegli jej obecność w literaturze, filmie i muzyce. Obejrzeli scenki, prezentację Power Point, fragmenty filmu „Życie Pi”. Dowiedzieli się w jaki sposób powstał hymn liczby π oraz wysłuchali go w brawurowym wykonaniu uczennic: Zuzanny Szkałuby (kl. 2b), Patrycji Nowak (kl. 2b), Julii Wieczorek (kl. 3b), Miłosławy Ignaczyńskiej (kl.2d) i Eweliny Pomykalskiej (kl.2d).

Gimnazjaliści wysłuchali też recytacji wierszy wykorzystujących mnemotechnikę, orazpoznali światowy rekord w zapamiętaniu rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Magdalena Dorot ( kl. 2c) przedstawiła rekord szkoły, który ustanowiła w szkolnym konkursie „Mistrz pamięci liczby π”, zapamiętując 150 cyfr po przecinku.

W dalszej części apelu podsumowane zostały wszystkie konkursy, wręczono dyplomy i nagrody. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie oraz klasy prezentowali swoje prace, wiersze, piosenki.

I miejsca w konkursach zdobyli:

„Portret liczby π pędzlem malowany”- zespołowo kl.2b,

„Portret liczby π słowem malowany”- indywidualnie Zuzanna Ślusarz (kl.1a), zespołowo kl. 2b,

„Portret liczby π nutą malowany”- indywidualnie Patrycja Nowak i Zuzanna Szkałuba (kl.2b), zespołowo ex aequo kl. 2b i 2c,

„Potyczki z liczbą π”- Klaudia Król, Michał Siek, Piotr Szajewski (kl.2b)

Na zakończenie uczniowie rozwiązali test on-line „Ludolfina” sprawdzający zdobyte wiadomości o liczbie π, zamieszczony przez panią Halinę Dąbrowską na platformie kahoot.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej dokumentacji fotograficznej i filmowej z opisanych wydarzeń na stronie szkoły:  http://zpo2.krasnik.pl

Liczba Pi

Liczba Pi 2

Liczba Pi 3

Jak najlepiej uczcić pierwszy dzień wiosny? W tym roku Samorząd Uczniowski postawił na szkolne talenty. Zorganizowany został szkolny konkurs, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-6.

Finalistów oklaskiwała licznie zebrana publiczność. Jury miało trudny orzech do zgryzienia ze względu na wysoki poziom występów oraz szerokie spektrum talentów.
Wyróżnienia przyznano: Emilii Rudzińskiej, Szymonowi Jamrozowi, Alicji Łukawskiej, Emilii Baran, Wiktorii Gil, Wiktorii Żuraw, Kindze Kotule i Emilii Gozdalskiej. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Wygrał Jakub Roztocki z klasy 4b (gra na pianinie) druga była Nadia Baran (taniec), a trzecie miejsce zajęła Oliwia Koneczna (śpiew).
Główną nagrodą, ufundowaną przez Samorząd Uczniowski, był dwuosobowy bilet do kina na wybrany film.  

talent3

 

 

talent4

 

talent2

 

talent1

W niedzielę 2 kwietnia w hali ZS w Opolu Lubelskim rozegrano pierwszy eliminacyjny turniej Kinder+Sport w mini piłce siatkowej dziewcząt. Kolejna edycja największego tego typu turnieju w kraju, a być może w Europie, wystartowała w poszczególnych rejonach. Uczennice PSP 5 z klas IV, V i VI przystąpiły do rywalizacji w poszczególnych kategoriach, reprezentując szkołę oraz klub siatkarski MKS Kraśnik. Pierwsze starcie o awans do finału wojewódzkiego mogą zaliczyć do bardzo udanych. W dwóch kategoriach wiekowych (dwójki i trójki) zespoły pewnie zwyciężyły. Ponadto w kategorii najmłodszej całe podium zostało zajęte przez siatkarki z „Piątki”, a w kategorii "trójek" III miejsce. W najstarszej kategorii dziewczęta napotkały większy opór i zajęły odpowiednio II i IV miejsce. Gratulujemy wywalczonych miejsc i cennych punktów w drodze do finału wojewódzkiego. Kolejny turniej eliminacyjny w Kraśniku, za trzy tygodnie. Liczymy na "powtórkę z rozrywki" i postawienie kropki nad „i” w kolejnych zmaganiach o awans.

kinder sp5

popularne mash

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI