Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 stycznia 2018    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

W październiku Szkoła Podstawowa nr 5 uczestniczyła w projekcie „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci". Głównym celem projektu było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli prowadziła Anna Dras - trenerka z fundacji Nowoczesna Polska, która przyjechała na zaproszenie nauczycielki informatyki Barbary Łukasiewicz. Warsztaty dla nauczycieli i rodziców uczniów klasy 5c odbyły się 25.10.2017 r. Uczniowie klasy 5a i 7c spotkali się 11.10.2017 r., a klasy 5c 25.10.2017 r. Podczas warsztatów uczestnicy zrozumieli, że Internet może być nie tylko źródłem rozrywki, ale można w nim także - podobnie jak w realnym świecie – napotkać zagrożenia celowo tworzone przez ludzi: manipulację, kłamstwo czy niewłaściwe treści. Uczniowie dowiedzieli się też, że potrzebne jest krytyczne i analityczne podejście do treści i aplikacji znalezionych w Internecie, że surfując w sieci warto kierować się wartościami, a dbać o anonimowość, której jednocześnie nie można wykorzystywać do krzywdzenia innych.

Dzięki warsztatom nauczyciele i rodzice stali się bardziej świadomi i wiedzą jak reagować na różne zachowania uczniów w sieci, a uczniowie zapewne lepiej będą chronić swoje dane, wizerunek, kontakty czy prywatność w Internecie.

bezp w sieci

{youtube}7n-WCZQ7_u4{/youtube}

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI