Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 stycznia 2018    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

27.10.2017 r. był w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 Dniem Speed Stackingu. Na zaproszenie Mariusza Kwietniewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, odwiedził uczniów Przemysław Piątek, wychowanek szkoły, który obecnie jest organizatorem oficjalnych imprez Międzynarodowej Federacji Sport Stackingu (WSSA), w tym Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

  Speed Stacking to wywodząca się z USA nowa rywalizacja sportowa, coraz bardziej popularna, głównie wśród dzieci i młodzieży, na całym świecie. Polega na jak najszybszym ułożeniu 9 lub 12 kubków zgodnie z odpowiednim schematem. Według wielu opinii i badań zabawa ta ma istotny wpływ na rozwój różnych funkcji, zarówno motorycznych, jak i intelektualnych dziecka.

 Podczas warsztatów uczniowie 12 klas mieli możliwość najpierw obserwowania pokazów, a następnie spróbowania swoich sił w najprostszych konkurencjach Speed Stackingu. Poza konkurencjami indywidualnymi przy użyciu klasycznych kubków, organizator przygotował również niespodziankę w postaci sztafet z użyciem dużych kubków. Te nieszablonowe zajęcia wywarły olbrzymie wrażenie na uczniach, dlatego będą mieli możliwość rozwijać nabyte umiejętności.

 speed1

 

speed2 

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI