Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 16 października 2018    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Ambroży, Gaweł

27.10.2017 r. był w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 Dniem Speed Stackingu. Na zaproszenie Mariusza Kwietniewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, odwiedził uczniów Przemysław Piątek, wychowanek szkoły, który obecnie jest organizatorem oficjalnych imprez Międzynarodowej Federacji Sport Stackingu (WSSA), w tym Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

  Speed Stacking to wywodząca się z USA nowa rywalizacja sportowa, coraz bardziej popularna, głównie wśród dzieci i młodzieży, na całym świecie. Polega na jak najszybszym ułożeniu 9 lub 12 kubków zgodnie z odpowiednim schematem. Według wielu opinii i badań zabawa ta ma istotny wpływ na rozwój różnych funkcji, zarówno motorycznych, jak i intelektualnych dziecka.

 Podczas warsztatów uczniowie 12 klas mieli możliwość najpierw obserwowania pokazów, a następnie spróbowania swoich sił w najprostszych konkurencjach Speed Stackingu. Poza konkurencjami indywidualnymi przy użyciu klasycznych kubków, organizator przygotował również niespodziankę w postaci sztafet z użyciem dużych kubków. Te nieszablonowe zajęcia wywarły olbrzymie wrażenie na uczniach, dlatego będą mieli możliwość rozwijać nabyte umiejętności.

 speed1

 

speed2 

0
0
0
s2smodern