Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 17 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni

„ Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę Ojczystą Ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!”. Odpowiedzią na słowa Jana Pawła II, patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, była XIII edycja Festiwalu Ziemi - imprezy łączącej Festiwal Piosenki Ekologicznej z podsumowaniem konkursu  na plakat o tematyce ekologicznej pod hasłem „ GDY ZIEMIA WOŁA NIE…”.
24 kwietnia 2018 r. w „Szóstce” po raz kolejny zgromadzili się młodzi artyści z placówek oświatowych naszego miasta. Swoją obecnością zaszczycili nas także Pani Marzena Pomykalska, Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik oraz Pan Hubert Trukan, Prezes Stowarzyszenia Aktywna Integracja. W spotkaniu wzięli udział nagrodzeni autorzy prac plastycznych oraz zespoły wokalne reprezentujące Przedszkole Integracyjne nr 3 i wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszego miasta wraz z opiekunami. W sumie w imprezie uczestniczyło prawie 200 młodych artystów. W ramach Festiwalu Piosenki każdy z zespołów muzycznych zaprezentował utwory o tematyce ekologicznej, a po zakończeniu prezentacji wokalnych rozstrzygnięto konkurs na plakat o tematyce ekologicznej.
Festiwal upłynął w miłej atmosferze zabawy i wspólnego muzykowania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali festiwalowe statuetki, nagrody w konkursie plastycznym, dyplomy, podziękowania i słodkie upominki z rąk naszych gości oraz dyrektora „ Szóstki” Pana Wojciecha Stopy. Zadanie było współfinansowane ze środków w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik. Tradycyjnie imprezę zakończyło wspólne wykonanie hymnu „ Festiwalu Ziemi” - piosenki „ Otwórz serce” .
W imieniu organizatorów przedsięwzięcia: Renaty Krzysztoń – nauczyciela przyrody i Izabeli Zdyb – nauczyciela muzyki, jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom. A na kolejny Festiwal Ziemi zapraszamy do „ Szóstki” już za rok.
IZ

szostka festiwal ziemi

0
0
0
s2smodern