Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 17 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni

 25 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych, pod patronatem I Zastępcy Burmistrza Miasta Kraśnik, Marzeny Pomykalskiej.

W konkursie wzięło udział pięć pięcioosobowych drużyn z kraśnickich szkół podstawowych. Uczniowie przez godzinę zmagali się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi wiedzę z zakresu mitologii greckiej. Musieli wykazać się znajomością mitów, bogów greckich, a także związków frazeologicznych mających swe źródło w mitologii. Niezwykle ciekawe okazało się ostatnie zadanie, polegające na prezentacji wybranego boga greckiego. Do wspólnej zabawy włączyła się również publiczność, dla której organizatorzy przygotowali pytania i zagadki.

Wszyscy uczestnicy włożyli dużo wysiłku w przygotowanie się do konkursu, dlatego walka była zacięta, wyrównana i niezwykle emocjonująca.

Na zakończenie, panie Marzena Pomykalska i dyrektor szkoły Barbara Grasińska-Ciereszko wręczyły zwycięzcom dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy PSP nr 5, a pozostałym uczestnikom dyplomy i słodkie upominki.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5

 

mitologiczny1

mitologiczny2

mitologiczny3

0
0
0
s2smodern