Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Nie trzeba znaleźć się w Hollywood, by uczestniczyć w oskarowej gali, o czym przekonały się 24 maja mamy uczniów klas I-III podczas koncertu swoich pociech w sali widowiskowej CKiP. Okazją do wspólnego świętowania był Dzień Matki.

Impreza, podczas której dzieci pięknymi występami wyrażają mamom miłość i dziękują za trud wychowawczy, jest organizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 od 18 lat. Każdego roku ma inny motyw przewodni, jak np. wspólna podróż dookoła świata, czy wspominanie ulubionych bajek lub zabaw z dzieciństwa.

W tym roku dzieci przyznawały mamom Oskary m.in. za dobroć, miłość, elegancję. I choć prowadzącymi galę nie były hollywoodzkie gwiazdy, ale wdzięczni i wzbudzający sympatię trzecioklasiści, wcale nie umniejszyło to rangi przyznawanych nagród. Mamy obejrzały wspaniałe widowisko, podczas którego każda klasa zaprezentowała taniec, piosenkę lub wiersz. Kolorowe stroje i wielkie zaangażowanie występujących sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż szczere, wyrażone prostymi słowami i gestami, życzenia dziecka.

Uczniowie przyznali Oskara także pani dyrektor, która jest mamą wszystkich uczniów w ich drugim domu – szkole i dba o to, by czuli się tu bardzo dobrze. Na zakończenie imprezy życzenia mamom i gratulacje artystom złożyli: I zastępca burmistrza Marzena Pomykalska, dyrektor szkoły Barbara Grasińska-Ciereszko oraz przewodniczący rady rodziców Mariusz Albin.

oskary3

 

oskary1

oskary2

0
0
0
s2smodern