Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

8 czerwca w ZPO nr 1 obchodzono Dzień Rodziny pod hasłem „Kocham Cię Polsko”. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości chcieliśmy, aby podczas tegorocznego Święta zaakcentowano także to ważne wydarzenie.

Imprezie przewodniczyła Krystyna Krotkiewicz -dyrektor ZPO nr 1 , obecna była też Marzena Pomykalska – wiceburmistrz Miasta Krasnik. Uroczystość rozpoczęła się śpiewem i tańcem grup przedszkolnych. Następnie uczniowie klas I-VII w atmosferze polskiego folkloru zaprezentowali regiony Polski od Morza, aż do Tatr. Ważnym wydarzeniem tego dnia był występ zespołu muzycznego z Bystrzycy „Bystre nutki”.

Ciekawym pomysłem na integrację społeczności  były  rodzinne turnieje, podczas których dzieci i ich rodzice zmagali się w konkurencjach sportowych. Imprezie towarzyszyły  różnorodne atrakcje tj.: pokazy straży pożarnej i policji, loteria fantowa, kawiarenka, wata cukrowa, popcorn, wiejski stół oraz bigos. Każda klasa włączyła się w przygotowanie bogatych w wyroby kulinarne stołów regionalnych, charakterystycznych dla każdego regionu Polski.  Uroczystość pozostawiła po sobie miłe wspomnienia, integrując społeczność Zespołu Placówek Oświatowych nr 1.

Nad organizacją całej imprezy czuwały: Iwona Ptaszek, Agnieszka Dąbrowska i Anna Gaj. Fundusze na zorganizowanie imprezy zostały pozyskane z MOPS  w Kraśniku.

dzien rodziny1

dzien rodziny5

dzien rodziny2

dzien rodziny4

0
0
0
s2smodern