Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 25 września 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, poprawiania ocen, uzupełniania zaległości szkolnych, ale to też czas Finałów Igrzysk Młodzieży w sporcie szkolnym. Dla uczniów Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku był to „srebrny okres”.
Najpierw 7 czerwca 2018r na pływalni AQUA Lublin wystąpili pływacy. Efekty ich występu były lepsze niż można było oczekiwać. Przede wszystkim ogromny sukces odnieśli chłopcy w wyścigu sztafetowym 6x25m stylem dowolnym. Do tej pory w całej historii szkoły sztafety chłopców w Finałach Wojewódzkich startowały wielokrotnie. Nigdy jednak nie udało się wywalczyć medalu. Aż do tego roku, bowiem chłopcy w składzie: Artur Siekaczyński 3g, Filip Bożek 3g, Piotr Borsuk 2b, Wiktor Opoka 3d, Kacper Blat 3g, Patryk Kasperski 2b w porywającym wyścigu wywalczyli srebrne medale. To jednak bardzo duża niespodzianka, ponieważ przed kilkoma miesiącami ta sama drużyna zajęła „dopiero” VI miejsce! W takim samym wyścigu sztafetowym dziewcząt nie zanotowaliśmy „poprawy”, ale też nie było gorzej. Tak jak zimą dziewczęta w składzie: (Zofia Szewczyk 3g, Kaja Mazur 3c, Aleksandra Kurzyna 2b, Luiza Pietroń 3f, Anna Bucoń 3g, Oktawia Wojtaszek 3g) zajęły V miejsce. W wyścigach indywidualnych najbardziej liczyliśmy na grzbiecistę Artura Siekaczyńskiego, który w grudniu w ogóle nie wystartował ze względu na kontuzję (przypomnijmy, że godnie wtedy zastąpił go Piotr Borsuk, zdobywając brązowy medal). Artur nie zawiódł i wywalczył srebro nowym rekordem szkoły na 50m stylem grzbietowym – 0:29,06s. Więcej medali już nie było, ale wszyscy startujący w sztafetach i indywidualnie przyczynili się do wysokiej lokaty Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku w klasyfikacji drużynowej .
Kilka dni później, 12 czerwca 2018r na obiektach MOSiR w Kraśniku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Nowoczesnym. W poprzednich latach gimnazjaliści z Kraśnika wielokrotnie zdobywali medale w tej dyscyplinie. Nie inaczej było i w tym roku. W dzień zawodów nie sprzyjała pogoda, ale padający deszcz w równy sposób przeszkadzał wszystkim ekipom. Nasi reprezentanci w składzie: Zofia Szewczyk 3g, Aleksandra Kurzyna 2b, Kacper Blat 3g i Filip Bożek 3g jak zwykle wykazali się nie tylko dużymi umiejętnościami, ale również wielką ambicją. Każdy płynął 100m stylem dowolnym i biegł 1000 m, a czasy przez nich uzyskane przeliczane były na punkty według specjalnych tabel. Cała drużyna zdobyła 8273 pkt. co dało puchar za drugie miejsce i srebrne medale dla wszystkich członków zespołu.
Z dużą dozą prawdopodobieństwa trzeba stwierdzić, że to już ostatnie tak duże sukcesy pływaków i dwuboistów Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku. Trudno bowiem oczekiwać, że jedyny pozostający rocznik (tylko klasy trzecie w przyszłym roku szkolnym) zdoła rywalizować w tych dyscyplinach. Szkoda … Tym bardziej wielkie gratulacje dla uczniów i wszystkich nauczycieli, którzy przyczynili się do tych osiągnieć.