Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 18 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Uczniowie Publicznego Gimnazjum  nr1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku brali udział w XIV edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego ”Cudze Chwalicie…”.

Konkurs polega na wykonaniu folderu metodą projektu o wybranym miejscu w powiecie kraśnickim, które warto otoczyć ochroną. W tym roku szkolnym uczennice klasy III D : Zuzanna Gajewska, Wiktoria Michalczyk i Olga Nitkiewicz wykonały pracę pod tytułem „Płynie Wisła … przez Annopol”.

W ogólnej kwalifikacji zajęły I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczennice napisały, dlaczego akurat wybrały temat „ Piękna i dzika przyroda, rozwijająca się bez obawy przed zniszczeniem destrukcyjną działalnością człowieka, bogata historia powstania skarpy wapiennej ze skamieniałościami morza kredowego /amonity, chimery…/możliwość podziwiania elementów wolnej i żywej doliny rzeki oraz jej nieuregulowanego koryta- to jedynie kilka powodów, dla których zdecydowałyśmy się na opisanie właśnie tego terenu. Tajemnicze miejsce krawędzi naszego powiatu kraśnickiego kusi swym bogactwem                         i naturalnością. Niewiele jest miejsc, gdzie z taką łatwością można w ciekawy sposób poznać potęgę otaczającej nas przyrody. I cóż nam z uroków zanieczyszczonej i zniszczonej działalnością człowieka Wisły w Krakowie czy Warszawie skoro tuż pod nosem możemy podziwiać to, do czego powstania człowiek nawet ręki nie przyłożył”.

Opiekunem grupy była nauczycielka geografii Elżbieta Rudzińska.

Gratulujemy wyżej wymienionym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

wisla3

 

wisla2

wisla4

 

0
0
0
s2smodern