Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 18 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Przedszkole Miejskie nr 4 w Kraśniku  realizuje projekt edukacyjny w ramach Erasmus+  pt. „Dobry nauczyciel, dobre przedszkole, dobry start” Celem projektu jest podnoszenie jakości pracy szkoły w obszarze kształcenia, wychowania i opieki, organizacji i zarządzania.

W ramach realizacji tego projektu dwie nauczycielki oraz pani dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Kraśniku odbyły  wyjazd szkoleniowy  „job- shadowing”, polegający na obserwacji pracy nauczycieli w szkole podstawowej Colegio El Taller w Hiszpanii. Przedszkole jest integralną częścią tej szkoły. Nauczycielki obserwowały  i uczestniczyły  w aktywnościach edukacyjnych w przedszkolu i w klasie pierwszej szkoły podstawowej, która jest odpowiednikiem „zerówki” w polskim systemie edukacyjnym.  Ze szczególnym zainteresowaniem uczestniczki wyjazdu śledziły metody nauczania matematyki i języka angielskiego, które różnią się zdecydowanie od polskich zarówno w zakresie podstawy programowej jak i metodyki. Kolejnym punktem na którym skupiona była uwaga polskich nauczycieli  były metody i formy rozwijania talentów i zdolności artystycznych dzieci.

Czas spędzony w hiszpańskiej placówce był to świetną okazja do wymiany zawodowych doświadczeń, poznania różnic i podobieństw pracy w naszych placówkach, omówienia systemów edukacji oraz realiów pracy. Dodatkowo ciągły kontakt z językiem angielskim pozwalał na podniesienie umiejętności językowych uczestników projektu.

Wyjątkową wartością była integracja z nauczycielami szkoły hiszpańskiej. Mamy nadzieję, że po powrocie z mobilności, współpraca będzie kontynuowana i zaowocuje powstawaniem nowych wspólnych projektów.

                                                   
hiszpania nauczyciele

colegios bilingues

0
0
0
s2smodern