Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2  towarzyszyło niezwykłe spotkanie klasowe. Uczniowie klasy 8 „C” z rocznika 1968 spotkali się ze swoją wychowawczynią, Stanisławą Świderską. 

Ponad 20 osób z klasy kończącej szkołę podstawową w 1968 roku symbolicznie ponownie zasiadło w szkolnych ławkach i odebrało pamiątkowe świadectwa szkolne, przygotowane specjalnie na to wydarzenie.

Zarówno wychowawczyni, jak i jej byli uczniowie nie kryli wzruszenia spowodowanego tym niezwykłym spotkaniem.

Pani Stanisława Świderska skierowała serdeczne podziękowania do komitetu organizacyjnego,  władz miasta i szkoły oraz innych osób, których zaangażowanie sprawiło, że ten dzień był dla niej niezwykły. Przesłane przez nią słowa publikujemy poniżej. 

22 czerwca 2018 roku był dniem spotkania klasowego z okazji 50. rocznicy ukończenia Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku przez klasę 8c (moich Wychowanków).

Z wielką radością i wdzięcznością przyjęłam zaproszenie od Komitetu Organizacyjnego, który pracował pod przewodnictwem Szczepana Ignaczyńskiego. Oprócz radości, narodziła się obawa, czy po tylu latach potrafię nadal pełnić funkcję wychowawcy. Mój stres rozładował jeden z wychowanków, mówiąc przy powitaniu „miło cię widzieć, jak się nazywasz?” Jak widać, po 50 latach, różnica w wyglądzie pomiędzy nami prawie się zatarła.              

W tym dniu gościliśmy na uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniów Szkoły Podstawowej nr 2  w Kraśniku. Byliśmy bardzo zaskoczeni i wzruszeni atmosferą jaką wytworzyła Dyrekcja Szkoły oraz    Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik pani Marzena Pomykalska, podkreślając niezwykłość naszego spotkania. Pragnę wyrazić Im wdzięczność za piękne chwile przeżyte przez nas w czasie trwania połączonego święta obecnych uczniów i tych sprzed 50 lat.

Jestem również wdzięczna Kuratorowi Oświaty w Lublinie pani Teresie Misiuk za przesłane na piśmie słowa pełne uznania dla mojej pracy pedagogicznej. Pani Kurator podkreśliła, że „Najlepszym świadectwem Pani pracy są obecni tu Wychowankowie, dumni, że dane im było być Pani uczniami”.

Dziękuję Burmistrzowi Miasta Kraśnik panu Mirosławowi Włodarczykowi za przesłane mi wyrazy uznania i podziękowania oraz za dostrzeżenie, że moja praca, mimo upływu lat została doceniona przez Wychowanków.

Kieruję także słowa wdzięczności do Księdza Andrzeja Oleszki, który podczas Mszy Świętej powiedział wiele ciepłych słów pod naszym adresem i kibicował nam, widząc na naszych twarzach wielką radość i wzruszenie.

Komitetowi Organizacyjnemu dziękuję za zaangażowanie w przygotowaniu spotkania, a wszystkim byłym Uczniom za przybycie na tę uroczystość. Dzisiaj jestem dumna ze swoich „Dzieci”, które szczerze obdarowały mnie tym, co niewymierne, nieuchwytne, ale piękne – szacunkiem, pamięcią, przyjaźnią, wielką empatią – wartościami najwyższego rzędu. Wdzięczność i szacunek Uczniów i Wychowanków jest dla mnie największą nagrodą i wyróżnieniem.

 Była wychowawczyni klasy 8c

 Stanisława Świderska (Szczepańska)                

8c2

 

8c1 

8c3                                   

0
0
0
s2smodern