Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

3 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbędzie się wydarzenie, jakiego w Kraśniku jeszcze nie było! Zagramy w siatkonogę dla dzieci z Domu Dziecka.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany w formie prezentów podopiecznym kraśnickiej placówki. Będzie to pierwszy taki turniej organizowany na terenie naszego miasta, powiatu a może nawet województwa.

Siatkonoga to połączenie piłki nożnej i siatkówki. Gra wygląda podobnie, tyle że gramy głównie nogami (bez dotykania piłki rękoma), piłka może raz odbić się od podłoża, a siatka jest na wysokości około 1 metra. Zagra z nami reprezentant Polski Damian Szymański oraz wiele osób znanych z boisk piłkarskich i nie tylko. Pomysłodawcą turnieju jest Daniel Szewc nauczyciel SP5, który wspólnie z Jarosławem Gąszczykiem, również pracownikiem szkoły, organizuje całe przedsięwzięcie. Podczas turnieju odbędzie się licytacja gadżetów, w tym rękawic Wojciecha Szczęsnego, które podpisał i przekazał Damianowi Szymańskiemu podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji. Udało się już pozyskać wielu sponsorów i darczyńców, którzy wspierają inicjatywę. Organizatorzy zapraszają do udziału w turnieju!

siatkonoga charytatywnie

0
0
0
s2smodern