Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 16 grudnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π w Publicznym Gimnazjum nr 2 odbyły się liczne, bardzo różnorodne i niezwykle ciekawe konkursy. Przez cały miesiąc uczniowie rywalizowali indywidualnie i zespołowo. Wykazywali się umiejętnościami nie tylko matematycznymi, ale i plastycznymi, literackimi, muzycznymi. 4 kwietnia odbył się apel podsumowujący te zmagania. Prowadzili go uczniowie kl. 2c i 2e. Pomysłodawczynią i organizatorką wydarzeń skupionych wokół tej niezwykłej stałej była nauczycielka matematyki – Pani Halina Dąbrowska.

Uczestnicy uroczystości poznali historię liczby π, ciekawostki z nią związane oraz dostrzegli jej obecność w literaturze, filmie i muzyce. Obejrzeli scenki, prezentację Power Point, fragmenty filmu „Życie Pi”. Dowiedzieli się w jaki sposób powstał hymn liczby π oraz wysłuchali go w brawurowym wykonaniu uczennic: Zuzanny Szkałuby (kl. 2b), Patrycji Nowak (kl. 2b), Julii Wieczorek (kl. 3b), Miłosławy Ignaczyńskiej (kl.2d) i Eweliny Pomykalskiej (kl.2d).

Gimnazjaliści wysłuchali też recytacji wierszy wykorzystujących mnemotechnikę, orazpoznali światowy rekord w zapamiętaniu rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Magdalena Dorot ( kl. 2c) przedstawiła rekord szkoły, który ustanowiła w szkolnym konkursie „Mistrz pamięci liczby π”, zapamiętując 150 cyfr po przecinku.

W dalszej części apelu podsumowane zostały wszystkie konkursy, wręczono dyplomy i nagrody. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie oraz klasy prezentowali swoje prace, wiersze, piosenki.

I miejsca w konkursach zdobyli:

„Portret liczby π pędzlem malowany”- zespołowo kl.2b,

„Portret liczby π słowem malowany”- indywidualnie Zuzanna Ślusarz (kl.1a), zespołowo kl. 2b,

„Portret liczby π nutą malowany”- indywidualnie Patrycja Nowak i Zuzanna Szkałuba (kl.2b), zespołowo ex aequo kl. 2b i 2c,

„Potyczki z liczbą π”- Klaudia Król, Michał Siek, Piotr Szajewski (kl.2b)

Na zakończenie uczniowie rozwiązali test on-line „Ludolfina” sprawdzający zdobyte wiadomości o liczbie π, zamieszczony przez panią Halinę Dąbrowską na platformie kahoot.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej dokumentacji fotograficznej i filmowej z opisanych wydarzeń na stronie szkoły:  http://zpo2.krasnik.pl

Liczba Pi

Liczba Pi 2

Liczba Pi 3

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI