Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 28 maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π w Publicznym Gimnazjum nr 2 odbyły się liczne, bardzo różnorodne i niezwykle ciekawe konkursy. Przez cały miesiąc uczniowie rywalizowali indywidualnie i zespołowo. Wykazywali się umiejętnościami nie tylko matematycznymi, ale i plastycznymi, literackimi, muzycznymi. 4 kwietnia odbył się apel podsumowujący te zmagania. Prowadzili go uczniowie kl. 2c i 2e. Pomysłodawczynią i organizatorką wydarzeń skupionych wokół tej niezwykłej stałej była nauczycielka matematyki – Pani Halina Dąbrowska.

Uczestnicy uroczystości poznali historię liczby π, ciekawostki z nią związane oraz dostrzegli jej obecność w literaturze, filmie i muzyce. Obejrzeli scenki, prezentację Power Point, fragmenty filmu „Życie Pi”. Dowiedzieli się w jaki sposób powstał hymn liczby π oraz wysłuchali go w brawurowym wykonaniu uczennic: Zuzanny Szkałuby (kl. 2b), Patrycji Nowak (kl. 2b), Julii Wieczorek (kl. 3b), Miłosławy Ignaczyńskiej (kl.2d) i Eweliny Pomykalskiej (kl.2d).

Gimnazjaliści wysłuchali też recytacji wierszy wykorzystujących mnemotechnikę, orazpoznali światowy rekord w zapamiętaniu rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Magdalena Dorot ( kl. 2c) przedstawiła rekord szkoły, który ustanowiła w szkolnym konkursie „Mistrz pamięci liczby π”, zapamiętując 150 cyfr po przecinku.

W dalszej części apelu podsumowane zostały wszystkie konkursy, wręczono dyplomy i nagrody. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie oraz klasy prezentowali swoje prace, wiersze, piosenki.

I miejsca w konkursach zdobyli:

„Portret liczby π pędzlem malowany”- zespołowo kl.2b,

„Portret liczby π słowem malowany”- indywidualnie Zuzanna Ślusarz (kl.1a), zespołowo kl. 2b,

„Portret liczby π nutą malowany”- indywidualnie Patrycja Nowak i Zuzanna Szkałuba (kl.2b), zespołowo ex aequo kl. 2b i 2c,

„Potyczki z liczbą π”- Klaudia Król, Michał Siek, Piotr Szajewski (kl.2b)

Na zakończenie uczniowie rozwiązali test on-line „Ludolfina” sprawdzający zdobyte wiadomości o liczbie π, zamieszczony przez panią Halinę Dąbrowską na platformie kahoot.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej dokumentacji fotograficznej i filmowej z opisanych wydarzeń na stronie szkoły:  http://zpo2.krasnik.pl

Liczba Pi

Liczba Pi 2

Liczba Pi 3

0
0
0
s2smodern