Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 16 grudnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Kultura

Bez wątpienia na jego głosie i pieśniach wychowały się miliony Polaków. Śpiewał tak, że w naszych sercach przemijały wszelkie problemy. Bardzo lubił Polskę oraz Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Warto więc ocalić od zapomnienia i zaprezentować ten program muzyczny.

„Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy” to jedyny taki program, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, będzie można usłyszeć np.: Pieśń gruzińską, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, Balonik, Wybaczcie piechocie, Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Ostatni trolejbus, O Wołodii Wysockim, Majster Grisza, Piosenkę o Arbacie i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka Was 90 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.

W maju tego roku, nakładem wydawnictwa MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem „Krótka płyta o Okudżawie”. To album nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko „Modlitwa” czy „Puszkin”, można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. „Piosenkę o młodym huzarze” w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

Program wykonują:

Piotr Kajetan Matczuk

Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Augustynowicz

Gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Występował dla Telewizji Polskiej oraz na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Tomasz Imienowski

Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca. Współpracuje również z: Open Blues, Janusz Niekrasz Band oraz zespołem Piramidy. Gra na gitarze basowej w warszawskim Teatrze Ateneum.

Na niesamowity koncert pt. Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy zapraszamy do Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku 14 grudnia o godzinie 19. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w sekretariacie CKiP.

okudzawa plakat

 

Filia nr 1 kraśnickiej biblioteki zaprasza na wieczór ze świątecznymi piernikami. Piernikowy Piątek odbędzie się 1 grudnia w ramach cotygodniowych spotkań "Godzinki dla rodzinki" o godzinie 16:00, w Filii nr 1 przy ul. ks. Zielińskiego 3. Pracownicy biblioteki zachęcają do przyniesienia ze sobą materiałów do zdobienia i dekoracji  wypieków.  Zapraszamy! 

 

pierniki biblioteka

Po latach przerwy powracają Kraśnickie Spotkania Teatralne, czyli Przegląd Teatrów Autorskich. Na scenie Galerii Trójka w Centrum Kultury i Promocji zobaczymy:

sobota 2 grudnia

godz. 19.00 - „JEDNOSTKA” reż. Marcin Woszczewski - TEATR OKO z GOK w Rudzie – Hucie

godz. 19.30 - „CISZA” reż. Monika Nitkiewicz – Teatr NOTOCO z CKiP w Kraśniku

godz. 20.00 - BARDOGRAJKA - wystąpi Józef Bilski z Lublina oraz Jarek Buczek z Chełma.

niedziela 3 grudnia

godz. 19.00 „MY. PO PROSTU” – reż. Małgorzata Adamczyk – TEATR 5 ZŁOTYCH z PMDK w Lubartowie

godz. 19.40 - „ESCape” – reż. Mieczysław Wojtas – Teatr PANOPTICUM z MDK Pod Akacją w Lublinie.

8 spotkania teatralne plakat web

 spotkania teatralne

Centrum Kultury i Promocji zaprasza na sylwestrowo-noworoczny koncert wiedeński z muzyką Johanna Straussa. Koncert odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18:00. Dla zgromadzonej publiczności wystapią artyści Orkiestry Filharmonii Lwowskiej. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w CKiP lub na stronie ebilet.pl

johann strauss

 

Zapraszamy do Centrum Kultury i Promocji na kurs tańca dla dorosłych. Zajęcia rozpoczynają się 7 listopada i odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 19:00 na górnym holu CKiP. Zajęcia prowadzić będzie instruktor tańca Barbara Jaworska- Mazur. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 81 825 63 36. 

 

kurs tanca ckip

Zapraszamy do Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku na wernisaż wystawy grafik Joanny Polak pod tytułem "Śmierć i zmartwychwstanie w kadrach". Wernisaż odbędzie się 9 listopada o godzinie 17:00. Wstęp wolny. 

plakat krasnik joanna polak wer1 a3bez spadow

 

Centrum Kultury i Promocji zaprasza na koncert piosenek Andrzeja Zauchy w wykonaniu Janusza Szroma. Koncert odbędzie się 29 października o godzinie 19:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne w sekretariacie CKiP oraz na stronie kultura.krasnik.eu

plakat zaucha

 

 

Zapraszamy na 35. Bardograjkę, która odbędzie się 21 października o godzinie 18:00 w Galerii „Trójka”  kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji. Gościem będzie Łukasz Majewski - wykonawca z kręgu piosenki autorskiej.

 Swoją przygodę z piosenką rozpoczął w roku 2001 w folkowym zespole Vergil van Troff. Od roku 2005 występuje pod swoim nazwiskiem. Laureat ponad trzydziestu festiwali piosenki literackiej i autorskiej. W roku 2013 ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej debiutancka książeczka z wierszykami dla dzieci „WierszTaki dla dzieci”. W tym samym roku premierę miała płyta „Mężczyzna z zakolami" z autorskim repertuarem, a w roku 2015 płyta „Ad acta". W roku bieżącym 2017, we wrześniu, miał premierę jego najnowszy album „Niebajka”.

Piosenki Łukasza docenione były przez publiczność oraz jury wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej oraz autorskiej.

Najważniejsze z kilkudziesięciu nagród to:

- II Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" - 1

nagroda i nagroda Ministra Kultury

- 17 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku - Grand Prix

- 43. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Nagroda im. Wojciecha Bellona

- XXII, XXIX oraz XXXII Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA - Złota Piątka laureatów

- 29 Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową OSPA - 1 nagroda

- VIII Ogólnopolska Giełda Piosenki Poetyckiej "Wieczorne Nastroje" - 1

nagroda w konkursie recitali

- XIX i XX Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję - Łaźnia - 1 nagroda

(Złoty Prysznic) oraz nagroda publiczności (Diamentowy Prysznic)

O sobie mawia: “Już nie młody, ale cały czas obiecujący!”

bardograjka 35

 

22 października Kabaret Ani Mru Mru przedstawi w Kraśniku swój najnowszy program "Ostatnie takie trio".  Kabaret mierzy się w nim z odwiecznym pytaniem... Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było?

Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku.

Wisienką na tym zabawnym torcie są kreacje aktorskie Waldemara Wilkołka, który powoli wyrasta na drugiego wicelidera tej trupy.

Tytuł programu, pozornie zwiastujący zakończenie kariery, jest jedynie zapowiedzią powiększenia składu o grupę brazylijskich tancerek, prestidigitatora i kilku czołowych piłkarzy.

"Ostatnie takie trio" to coś czego na pewno nie wolno przegapić...

ani mru mru2

“Bodo Café” to barwne i rozśpiewane widowisko, które zabiera publiczność́ do epoki piosenek z duszą i charakterem. Łączy znane i lubiane piosenki filmowe z lat 30-tych poprzedniego stulecia oraz porywającą muzykę na żywo z pełną wdzięku, komediową historyjką miłosną.

Piosenki filmowe Eugeniusza Bodo składają się na opowieść o kochliwym i niezmiernie przy tym roztargnionym Zygmusiu. Główny bohater zjawiając się w Bodo Café wpada w sam środek miłosnej awantury i uruchamia lawinę komicznych zdarzeń.

Termin spektaklu : 19 października 2017 r, godz. 19:00

Bilety: 30 zł/os. dostępne w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

 

bodo plakat

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI