Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Kultura

„Z archiwum polskiej piosenki…”*, to koncert w wykonaniu uczniów instruktor Urszuli Olszówki przy akompaniamencie Tomasza Gremlasa (gitara), Andrzeja Koszałki (cajon) i Urszuli Olszówki (piano).

7 kwietnia 2017 r., w galerii „Trójka” w Centrum Kultury i Promocji, o godz. 18:00, dzieci zaprezentują 16 utworów, m.in.: „Dziwny jest ten świat”, „Już taki jestem zimny drań”, „Nie zadzieraj nosa” i inne znane przeboje lat 70, 80 i 90.

 

z archiwum polskiej piosenki

2 kwietnia przypada 212 rocznica urodzin Hansa Chrystiana Andersena, autora wielu wspaniałych baśni dla dzieci.

Z tej okazji w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie z przedszkolakami z  Przedszkola Miejskiego Nr 7 poświęcone tej wybitnej postaci. Dzieci miały również okazję obejrzeć wystawę której bohaterem był Andersen i postacie z jego baśni.

Wystawę można podziwiać w Filii Nr 2  do 7 kwietnia 2017 r.

 

ANDERSEN 004

Zapraszamy na 32 Bardograjkę, na której wystąpi Piotr Kędziora. Koncert odbędzie się w sobotę, 25 marca o godzinie 18:00 w Galerii "Trójka" kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji. Wstęp wolny.

 

bardograjka32

Michał Subik (7 lat) i Łucja Subik (5 lat) to najmłodsi wokaliści uczęszczający na zajęcia instruktor Urszuli Olszówki. Rodzeństwo przeszło pozytywnie eliminacje wstępne i jako jedyni będą reprezentować Kraśnik na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej "RYTM I MELODIA". Finał festiwalu odbędzie się 6 kwietnia 2017 roku w Radomiu. W jury konkursu zasiądą m.in. Majka Jeżowska i Szymon Wydra.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

1

Kraśnickie kino zaprasza na specjalne seanse z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W dniach 20-22 marca możemy obejrzeć specjalne pokazy filmów: "Gdzie jest Dory", "Dobry dinozaur" oraz "Za niebieskimi drzwiami". Szczegóły na plakacie.

wiosna w kinie

Uczęszczające  na zajęcia śpiewu do Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku Emilia Rycerz i Julia Chmielarska zdobyły nominację  do finalnych zmagań 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2017. Nominacje otrzymało 91 solistów i duetów w czterech kategoriach wiekowych oraz 23 zespoły.

Przesłuchania trwały trzy dni w Konińskim Domu Kultury (od 3 do 5 marca). Przyjechało ponad 400 młodych zdolnych wokalistów z całej Polski. Finaliści będą rywalizować o Aplauzy i Grand Prix w dniach od 7 do 11 czerwca.

Instruktorem dziewcząt jest Paweł Cieliczko.

 

julia emilia

 

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wystawy, które można obejrzeć w Filii Nr 1 ul. Zielińskiego 3 pt. "Niepokorni, Niezłomni Wykleci" i w Bibliotece Głównej, ul. Koszarowa 10A.

Również z tej okazji w Filii Nr 1 ul. Zielińskiego 3, 6 marca o godz. 16:00 odbędzie się prelekcja dr Justyny Dudek, pracownika Oddziału IPN Lublin pt. Bohater Niezłomny mjr Hieronim Dekutowski "Zapora".

 

niepokorni plakat2017

 

zapora plakat

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na wystawę "Meteoryty - goście z kosmosu". Wystwa dostępna będzie w filii przy ul. Zielńskiego w dniach 13-17 lutego. Prelekcję związaną z wystawą przygotował dla odwiedzających Józef Baran. 

Na wystawie zobaczymy ponad 150 okazów różnych meteorytów z całego świata. Ekspozycja ukazuje różnorodność meteorytów, podzielonych na podstawowe grupy: żelazne, kamienne i żelazno-kamienne. Każdy meteoryt ma swoją historię. Nazwy określają miejsce znalezienia jak również upadku kosmicznego wędrowcy.

Wystawa ta skierowana jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mieszkańców Kraśnika, czytelników Biblioteki.

meteoryty www

Gościem 31. Bardograjki będzie Robert Kasprzycki - poeta, muzyk, kompozytor. Śpiewający autor. Okazjonalny recenzent muzyczny, felietonista i krytyk literacki. Współpracował z „Gazetą Wyborczą” i „Tygodnikiem Powszechnym”. Koncert odbędzie się 25 lutego w "Galerii Trójka" w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji.

bardograjka 31

Zapraszamy na retransmisję spektaklu „Romeo i Julia” teatru Comédie-Française w reżyserii Érica Rufa na ekranie naszego kina.

Narodowy teatr Francji dołączył do instytucji transmitujących swoje przedstawienia w kinach. Pokazy spektakli w Polsce odbywają się pod honorowym patronatem długoletniego aktora Komedii Francuskiej Andrzeja Seweryna. Dramat Szekspira "Romeo i Julia" po setkach lat, jakie upłynęły od jego napisania i wielu różnorodnych interpretacjach, jakim był poddawany, stał się wzorcem historii miłości absolutnej.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania: 183 minuty.

Bilety 25 zł, 20 zł - ulgowy; dostępne w kasie kina oraz on-line.

romeo i julia

popularne mash

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI