Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 marca 2018    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Kultura

„Dwie połówki pomarańczy” to spektakl obfitujący w zaskakujące zwroty akcji i przewrotne poczucie humoru autorki. Żartobliwa interpretacja reżyserska oraz prawdziwe kreacje aktorskie sprawiają, że z zapartym tchem śledzimy coraz bardziej absurdalną sytuację, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku – wręcz odwrotnie.

Do jedynego hotelu w mieście, trafia świeża wdowa – Karolina, wezwana by zidentyfikować zmarłego męża – Adama, który wcześniej zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny – Alex, podającej się za córkę zmarłego.

Spektakl dla widzów dorosłych. Bilety do nabycia w kasie CKiP oraz na kupbilecik.pl

 

dwie polowki pomaranczy z aneta

6 kwietnia 2018 r. o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Promocji odbędzie się koncert akustyczny "Wysocki-Cohen". Bilety w cenie 15 zł dostępne sa w sekretariacie CKiP oraz pod adresem www.kultura.krasnik.eu.

Janusz Kasprowicz – muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego m.in. z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu odbywającego się od 2010 r. poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem” oraz wrocławskiego Festiwalu „Pieśniarze Niepokorni”. Dyrektor artystyczny wielu koncertów m.in. "Nocy Bardów" podczas festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.

Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, tj. akordeon, buzuki, gitara basowa, pianino, mandolina i oczywiście gitary, zmienianie przez wykonawców, głównie Stanisława Marinczenko podczas koncertu, niebywale urozmaica brzmienie, które eliminuje monotonność występu, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów multiinstrumentalisty.

 

wysocki cohen krasnik

Bohaterami trzydziestej ósmej już odsłony Cyklicznych Spotkań z Twórczością Bardów „Bardograjka” będą Mariusz Oziu Orzechowski i Michał Sosna. Pierwszy z nich to „autor tekstów i melodii”, wokalista i gitarzysta, związany niegdyś ze słynną krakowską piwnicą artystyczną Loch Camelot. Laureat wielu przeglądów, m.in. Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Drugi to saksofonista, klarnecista, wokalista i kompozytor, znany z projektów takich jak Howkwind, Hipiersonik, The Abstinents, Morf, Akurat, Las Rzeczy. Razem grają autorski, poetycki, alternatywny folk, w surowej formie dwugłosu gitary i saksofonu wzbogaconej czasem efektami i loopem. Są reprezentantami nurtu piosenki mocnej ale lirycznej, współczesnej ale klasycznie inteligentnej, refleksyjnej a zarazem buntowniczej.

O Mariuszu Orzechowskim napisano: „Ciekawa osobowość artystyczna. Niesamowity zmysł i wyczucie na sztukę ogólnie pojętą. Głos, który przeszywa ciało powodując stan hipnozy każdego zmysłu, paraliż wszystkich komórek, chcących wysłuchać do końca tego, co zaczął…”. Żeby się przekonać, ile w tych słowach prawdy, trzeba pozwolić się zahipnotyzować: 10 marca (sobota), godzina 18.00, Galeria Trójka. Wstęp wolny. Zapraszamy najserdeczniej!

bardograjka38

 

W Dniu Kobiet Centrum Kultury i Promocji muzyką odda hołd urodzie, subtelności i wrażliwości Pań. Postawiliśmy na piosenkę francuską – wyrafinowaną i pełną uczuć. Z krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej przyjedzie do nas Jadwiga „Yaga” Kowalik – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendystka prestiżowego Conservatoire Mobel w Paryżu. Yaga od lat pracuje nad cyklem, w którym przybliża publiczności przeboje największych gwiazd znad Loary.

„Yaga w repertuarze... Piaf Greco Aznavour” to koncert złożony z pieśni trójki niezrównanych interpretatorów – Edith Piaf, Juliette Greco i Charlesa Aznavour'a. Fragmentami z ich twórczości artystka przenosi słuchaczy na Pola Elizejskie, w urokliwe uliczki miasta zakochanych, do ulubionych kafejek paryskiej bohemy. Miłośnicy piosenki nastrojowej, a w szczególności frankofile, znajdują w jej recitalu wiele okazji do zachwytu i wzruszenia.

Najpiękniejsze francuskie piosenki w wykonaniu urzekającej Yagi wybrzmią ze sceny sali widowiskowej CKiP 8 marca (czwartek) o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Na koncert szczególnie gorąco zapraszamy Panie.

fancuska

Zapraszamy na widowisko estradowo-cyrkowe Magia Areny, które odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku 4 marca o godz. 11:30. Bilety są do nabycia w sekretariacie CKiP.

cyrk na scenie krasnik 2018

 

Zapraszamy na wernisaż wystawy zdjęć przyrody wykonanych przez Związek Polskich Fotografów Przyrody.

Związek Polskich Fotografów Przyrody jest ogólnopolskim  stowarzyszeniem twórczym skupiającym ponad 500 aktywnych fotografów łączących pasję fotograficzną z podziwem i szacunkiem dla Natury. Celem Związku jest wszechstronny rozwój fotografii przyrodniczej i jej upowszechnianie, propagowanie piękna przyrody i uczestnictwo w ochronie środowiska.

Stało się już tradycją, że w styczniu fotografowie stowarzyszeni w Okręgu Lubelskim ZPFP prezentują swoje najnowsze dokonania szerszej publiczności.

Tegoroczna edycja wystawy fotografii „Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów” ukazuje szeroki wachlarz zainteresowań Autorów. Od niewielkich owadów ukrytych wśród kwiatów i traw po monumentalne skały wybrzeża oceanu. Od scenek rodzajowych z życia ptasiej rodziny po abstrakcyjne wzory stworzone przez puch kielichowy kozibrodu. Oglądając wystawę przekonamy się, że nawet zwiędłe liście i warstwa lodu na bagnie mogą stać się atrakcyjnym motywem fotografii.

Autorzy prac zapraszają do wspólnej wędrówki w krainie naturalnego piękna.

Autorzy: Maja Celuch , Michał Fandysz, Leszek Grygorczuk, Grzegorz Jankowski, Tomasz Kiecana, Bożena Komorowska, Waldemar Komorowski, Marta Krawczyk, Marek Lach, Jolanta Małyska, Jerzy Maśkiewicz, Tomasz Miszczyszyn, Łukasz Niewiadomy, Beata Nowakowska, Tomasz Pałka, Anna Sękowska, Marek Skórski, Robert Woś, Małgorzata Wiącek, Emilia Zabielska-Mendyk, Joanna Zaremba.

zpfp plakat

lfb plakat krasnik

Przed Państwem giganci piosenki poetyckiej: niespotykana potęga głosów połączona z wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekst. Piszą i komponują przeważnie sami – pozwalają im na to wszechstronne talenty, gruntowne wykształcenie i czuło-krytyczne spojrzenie na świat. Tworzą, grają i śpiewają od 1999 roku, solo i wespół w zespół, zdobywając rozliczne laury na najważniejszych festiwalach piosenki artystycznej, występując w charakterze gwiazd na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję”, koncertując w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i Londynie. Stanowią oryginalną formację estradową, sposobem pracy przypominającą Piwnicę pod Baranami, proponującą własne rozumienie rozrywki. Czerpią z folkloru Kresów, muzyki klasycznej, ambitnych nurtów rocka i popu.

W Kraśniku Federacja wystąpi w całej krasie; Jan Kondrak, Marek Andrzejewski, Piotr Selim, Jola Sip, Tomasz Deutryk, Krzysztof Nowak, Katarzyna Wasilewska i Piotr Bogutyn zaprezentują „swoje najlepsze”, czyli ulubione piosenki publiczności, często wspólnie z nią śpiewane, pochodzące głównie z płyt „Imperium” i „Tygiel”. Koncert połączony będzie z promocją nowej płyty „Bardziej” - taneczno-rockandrollowej, ale żeby nie było zbyt lekko, łatwo i przyjemnie, posiadającej przy tym charakter publicystyczno-interwencyjny. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników piosenki z sensem i - szczególnie ciepło - „Przeciętnego Kowalskiego”.

Sala widowiskowa CKiP, 28 lutego (środa), godzina 19.00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie i w kasie.

 

12 lutego członkowie klubu „Senior na czasie” zorganizowali spotkanie, w którym uczestniczyli także goście z zaprzyjaźnionych klubów. Okazją do spotkania był kończący się karnawał oraz zbliżające się Walentynki. W programie znalazł się wieczór poezji walentynkowej, konkursy z nagrodami oraz potańcówka.

senio walentynki1

senior walentynki2

senior walentynki3

Zapraszamy na walentynkowy koncert w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, który odbędzie się 13 lutego.

O godzinie 19:00 na scenie Galerii Trójka staną Monika Kowalczyk i Jacek Kadis, by w koncercie zatytułowanym „Miłość między wierszami” o najpotężniejszym z uczuć śpiewać i śpiewaniem rozmawiać. Monika – Ona– opowie o kochaniu z perspektywy kobiecej; Jacek – On – uchyli rąbka tajemnicy i być może okaże się, że mężczyzna także potrafi zadziwić swoją czułością. Spomiędzy wierszy wyłonią się różne oblicza miłości: skryta i wyznana, niespełniona i szczęśliwa, spokojna i pełna burz…

 milosc plakat2018

Zapraszamy na kolejną Bardograjkę, która odbędzie się 27 stycznia o godzinie 18:00 w galerii "Trójka".

 

bardograjka37

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI