Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 18 października 2017    |    Imieniny obchodzą: Julian, Łukasz, Bogumił

Kultura

Zapraszamy na 35. Bardograjkę, która odbędzie się 21 października o godzinie 18:00 w Galerii „Trójka”  kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji. Gościem będzie Łukasz Majewski - wykonawca z kręgu piosenki autorskiej.

 Swoją przygodę z piosenką rozpoczął w roku 2001 w folkowym zespole Vergil van Troff. Od roku 2005 występuje pod swoim nazwiskiem. Laureat ponad trzydziestu festiwali piosenki literackiej i autorskiej. W roku 2013 ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej debiutancka książeczka z wierszykami dla dzieci „WierszTaki dla dzieci”. W tym samym roku premierę miała płyta „Mężczyzna z zakolami" z autorskim repertuarem, a w roku 2015 płyta „Ad acta". W roku bieżącym 2017, we wrześniu, miał premierę jego najnowszy album „Niebajka”.

Piosenki Łukasza docenione były przez publiczność oraz jury wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej oraz autorskiej.

Najważniejsze z kilkudziesięciu nagród to:

- II Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" - 1

nagroda i nagroda Ministra Kultury

- 17 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku - Grand Prix

- 43. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Nagroda im. Wojciecha Bellona

- XXII, XXIX oraz XXXII Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA - Złota Piątka laureatów

- 29 Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową OSPA - 1 nagroda

- VIII Ogólnopolska Giełda Piosenki Poetyckiej "Wieczorne Nastroje" - 1

nagroda w konkursie recitali

- XIX i XX Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję - Łaźnia - 1 nagroda

(Złoty Prysznic) oraz nagroda publiczności (Diamentowy Prysznic)

O sobie mawia: “Już nie młody, ale cały czas obiecujący!”

bardograjka 35

 

22 października Kabaret Ani Mru Mru przedstawi w Kraśniku swój najnowszy program "Ostatnie takie trio".  Kabaret mierzy się w nim z odwiecznym pytaniem... Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było?

Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku.

Wisienką na tym zabawnym torcie są kreacje aktorskie Waldemara Wilkołka, który powoli wyrasta na drugiego wicelidera tej trupy.

Tytuł programu, pozornie zwiastujący zakończenie kariery, jest jedynie zapowiedzią powiększenia składu o grupę brazylijskich tancerek, prestidigitatora i kilku czołowych piłkarzy.

"Ostatnie takie trio" to coś czego na pewno nie wolno przegapić...

ani mru mru2

“Bodo Café” to barwne i rozśpiewane widowisko, które zabiera publiczność́ do epoki piosenek z duszą i charakterem. Łączy znane i lubiane piosenki filmowe z lat 30-tych poprzedniego stulecia oraz porywającą muzykę na żywo z pełną wdzięku, komediową historyjką miłosną.

Piosenki filmowe Eugeniusza Bodo składają się na opowieść o kochliwym i niezmiernie przy tym roztargnionym Zygmusiu. Główny bohater zjawiając się w Bodo Café wpada w sam środek miłosnej awantury i uruchamia lawinę komicznych zdarzeń.

Termin spektaklu : 19 października 2017 r, godz. 19:00

Bilety: 30 zł/os. dostępne w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

 

bodo plakat

O Ukrainie w Polsce trudno mówić w sposób jednoznaczny – to chyba najbardziej swojski i jednocześnie najbardziej egzotyczny z naszych sąsiadów – nasza mityczna kresowa arkadia i kraina rodem z horrorów w jednym. Ziemowit Szczerek w swoim niezwykłym cyklu beletryzowanych reportaży z podróży na Ukrainę zatytułowanym "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian" rozprawia się z wszelkimi stereotypami, w które przez lata (a może i wieki) obrósł ten kraj w oczach Polaków. Kpi z naszego poczucia cywilizacyjnej wyższości, wszelkich sentymentów i resentymentów, obnażając przy okazji to, co stało się z obydwiema nacjami przez lata panowania komunizmu.

Z tą niecodzienną relacją z podróży na Ukrainę w lubelskim teatrze zmierzy się Remigiusz Brzyk – dwukrotnie nagrodzony prestiżowym Laurem Konrada na katowickim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”, a który dał się poznać publiczności Teatru im. Juliusza Osterwy jako realizator okrutnie śmiesznej „bulwarówki politycznej” Pawła Demirskiego Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł, czyli w heroicznych walkach narodu polskiego wszystkie sztachety zostały zużyte.

Wywiedzione z reportaży Szczerka opowieści młodych Polaków, którzy z plecakami przemierzają Ukrainę w poszukiwaniu „cudów i niesamowitości”, raz po raz osuwają się w groteskę i absurd, nie tracąc przy tym nic z ostrej obyczajowej obserwacji. Historie te mogą stanowić pretekst zarówno do znakomitej scenicznej zabawy, jak i próby głębszego spojrzenia na nas i naszych sąsiadów, z którymi łączy nas więcej, niż to na co dzień sobie uświadamiamy.

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku lub online: 

https://ekobilet.pl/kinokrasnik/spektakl--przyjdzie-mordor-i-nas-zje-21040/219574-bilety-na-spektakl#

Reżyseria: Remigiusz Brzyk Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Mordor

Wszystkich kinomanów o mocnych nerwach Kino „Metalowiec” zaprasza 16 września do Centrum Kultury i Promocji na "Maraton Horrorów". O godzinie 21:00 wyświetlony zostanie horror Davida Sandberga pt. Annbelle: Narodziny zła, a następnie To przychodzi po zmroku Treya Edwarda Schultsa.

Impreza przeznaczona jest dla widzów, którzy ukończyli min. 15 rok życia. Bilety na oba seanse kosztują jedynie 24 zł. Zapraszamy !

 

Maraton Horrorw 

Zapraszamy na 34. Bardograjkę, na której wystąpi zespół 'Jak'. Koncert odbędzie się w 17 września o godzinie 19:00 parku im. św. Jana Pawła II w Kraśniku. W przypadku niesprzyjającej pogody zostanie przeniesiony do Centrum Kultury i Promocji.

Historia zespołu piosenki poetyckiej „Jak” sięga lat 90-tych ubiegłego wieku kiedy to lider grupy Gabriel Manowiec stawiał swoje pierwsze kroki w nurcie tzw. poezji śpiewanej vel piosenki poetyckiej komponując melodie do tekstów m.in. Leśmiana czy Stachury, które wyśpiewywał podczas najczęściej solowych występów w tego typu konkursach (m.in. I miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich XL OKR - turniej poezji śpiewanej – Siedlce 1995, wyróżnienie w Eliminacjach Międzywojewódzkich OKR – Zamość 1995).

Nieustannie kołacząca się po głowie myśl o założeniu zespołu staje się faktem i pod koniec roku 2011 przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku, gdzie pracuje lider grupy, zawiązuje się zespół „W Rzepaq”, którego repertuar stanowiły piosenki do tekstów takich poetów jak: Stachura, Leśmian, Norwid czy Twardowski. Na początku roku 2013 „W Rzepaq” przechodzi metamorfozę i powstaje zespół piosenki poetyckiej JAK. Od tej pory repertuar zmierza w stronę piosenki autorskiej.  Zespół stara się czerpać z różnych gatunków muzycznych, chce żeby ich piosenki były stylistycznie zróżnicowane.

 

bardograjka 34

Miejska Biblioteka Publiczna jak co roku przygotowała wakacyjne zajęcia dla dzieci. Codziennie w każdej z placówek odbywają się zajęcia edukacyjne – plastyczne, muzyczne, teatralne. Oprócz tego : wspólne, głośne czytanie oraz konkursy z nagrodami. Spotkania w bibliotece pozwolą nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które nie chcą nudzić się w wakacje!

odm wakacje17

 

f1 wakacje17

ff2 wakacje17

czytanie na trawie1

czytanie na trawie2

Zapraszamy do wysłuchania reportażu o kraśnickiej grupie teatralnej NoToCo, przygotowanego przez Monikę Hemperek dla Radia Lublin.

Reportaż można odsłuchać na stranie internetowej Radia Lublin pod linkiem

 

no to co radio

 

Zapraszamy na koncert lubelskiego barda, Marka Andrzejewskiego. Koncert odbędzie się 25 czerwca o godzinie 20:00 w Parku im. Św. Jana Pawła II.

Marek Andrzejewski, to należący do Lubelskiej Federacji  Bardów autor tekstów, kompozytor i wykonawca. Karierę artystyczną rozpoczynał w latach 90-tych współpracując z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja” oraz teatrem Gardzienice. Wydał trzy płyty. „Trolejbusowy Batyskaf” z 1997 roku nagrany z zespołem Grupa Niesfornych oraz „ Dziesięć pięter”  z 2003 roku zawierają utwory jazzowe, natomiast „Elektryczny sweter” z 2012 roku pokazuje bardziej rockową stronę artysty.

 

andrzejewski

Zapraszamy na owystawę cyklu grafik pani Edyty Lisek pt. "Po drugiej stronie okna". Otwarcie wystawy odbędzie się 22 czerwca o godzinie 18:00 w galerii "Odnowa" w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. 

 

wystawa po drugiej stronie okna

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI