Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 17 sierpnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna jak co roku przygotowała wakacyjne zajęcia dla dzieci. Codziennie w każdej z placówek odbywają się zajęcia edukacyjne – plastyczne, muzyczne, teatralne. Oprócz tego : wspólne, głośne czytanie oraz konkursy z nagrodami. Spotkania w bibliotece pozwolą nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które nie chcą nudzić się w wakacje!

odm wakacje17

 

f1 wakacje17

ff2 wakacje17

czytanie na trawie1

czytanie na trawie2

Zapraszamy do wysłuchania reportażu o kraśnickiej grupie teatralnej NoToCo, przygotowanego przez Monikę Hemperek dla Radia Lublin.

Reportaż można odsłuchać na stranie internetowej Radia Lublin pod linkiem

 

no to co radio

 

Zapraszamy na koncert lubelskiego barda, Marka Andrzejewskiego. Koncert odbędzie się 25 czerwca o godzinie 20:00 w Parku im. Św. Jana Pawła II.

Marek Andrzejewski, to należący do Lubelskiej Federacji  Bardów autor tekstów, kompozytor i wykonawca. Karierę artystyczną rozpoczynał w latach 90-tych współpracując z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja” oraz teatrem Gardzienice. Wydał trzy płyty. „Trolejbusowy Batyskaf” z 1997 roku nagrany z zespołem Grupa Niesfornych oraz „ Dziesięć pięter”  z 2003 roku zawierają utwory jazzowe, natomiast „Elektryczny sweter” z 2012 roku pokazuje bardziej rockową stronę artysty.

 

andrzejewski

Zapraszamy na owystawę cyklu grafik pani Edyty Lisek pt. "Po drugiej stronie okna". Otwarcie wystawy odbędzie się 22 czerwca o godzinie 18:00 w galerii "Odnowa" w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. 

 

wystawa po drugiej stronie okna

Zapraszamy na wieczór z teatrem NoToCo.  8 czerwca o godz. 19:00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku będzie można zobaczyć trzy spektakle w reżyserii Moniki Nitkiewicz i wykonaniu młodych kraśnickich artystów. W programie spektakle : „ Błąd”, za który grupa otrzymała wyróżnienia na 44 Wadowickich Spotkaniach Teatralnych, „Cisza” oraz „Tak nie musiało być”. 

 

wieczor z teatrem plakat

W sobotni wieczór, 20 maja zapraszamy na wyjątkowe wydanie popularnej Bardograjki. Tym razem koncert odbędzie się w parku im. św. Jana Pawła II. Początek o godzinie 19:00. Gwiazdą tej edycji spotkań z muzyką bardów będzie Kinga Suchora z zespołem. 

bardograjka 33

 

W dniu urodzin Jana Pawła II po raz siódmy uczniowie kraśnickich szkół zagrają jego ulubioną pieśń – „Barkę”. Koncert odbędzie się w parku noszącym imię św. Jana Pawła II, 18 kwietnia o godzinie 19:00.

 zagraj barke

 

MARCIN KYDRYŃSKI będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filii Nr 1 (ul. Zielińskiego 3).

Spotkanie z autorem odbędzie się 25 maja 2017 o godz. 11: 45. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia płyt i książek autora.

Marcin Kydryński - radiowiec, wędrowiec, fotograf, autor tekstów piosenek, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji.

Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”.

Jest autorem książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999).

W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album Marcina Kydryńskiego: „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”. Marcin został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

W 2016 roku nakładem wydawnictwa Edipresse ukazała się jego książka : „Biel. Notatki z Afryki”.

Ten blisko 700 stronicowy tom podsumowuje doświadczenia autora po 25 latach na kontynencie. Zawiera 150 fotografii z podróży po Afryce, w tym wiele do tej pory nie publikowanych. 

 

kydrynski plakat

„Z archiwum polskiej piosenki…”*, to koncert w wykonaniu uczniów instruktor Urszuli Olszówki przy akompaniamencie Tomasza Gremlasa (gitara), Andrzeja Koszałki (cajon) i Urszuli Olszówki (piano).

7 kwietnia 2017 r., w galerii „Trójka” w Centrum Kultury i Promocji, o godz. 18:00, dzieci zaprezentują 16 utworów, m.in.: „Dziwny jest ten świat”, „Już taki jestem zimny drań”, „Nie zadzieraj nosa” i inne znane przeboje lat 70, 80 i 90.

 

z archiwum polskiej piosenki

2 kwietnia przypada 212 rocznica urodzin Hansa Chrystiana Andersena, autora wielu wspaniałych baśni dla dzieci.

Z tej okazji w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie z przedszkolakami z  Przedszkola Miejskiego Nr 7 poświęcone tej wybitnej postaci. Dzieci miały również okazję obejrzeć wystawę której bohaterem był Andersen i postacie z jego baśni.

Wystawę można podziwiać w Filii Nr 2  do 7 kwietnia 2017 r.

 

ANDERSEN 004

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI