Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Jolanta Dąbrowska Iskra - Urodzona w Bielawie na Dolnym Śląsku.

Ukończyła PlSP w Sędziszowie Małopolskim.Pracowała w Fabryce Firanek

,,Wisan"w Skopaniu, początkowo jako projektant wzorów a po kilku latach jako kierownik Działu Wzornictwa.

Studiowala na Akademi Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru w pracowni projektowej dywanów i tkaniny artystycznej i prof. Mariusza Kowalskiego i prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak, oraz w pracowni malarskiej prof. Andrzeja Gieragi.Dotychczas prezentowała swoje prace w Tarnobrzegu i w okolicznych miejscowościach oraz w Łodzi i w Warszawie.

Uczestniczyła w licznych plenerach malarskich. Malarstwo i tkactwo to dziedziny sztuki które stanowiły jednocześnie drogę zawodową autorki i pielęgnowane od lat hobby.Od kilku miesięcy przebywa na emeryturze co sprzyja swobodzie i niezależności, bez których trudno o realizację twórczej pasji.Na obecnej wystawie w tutejszym Domu Kultury prezentowane są prace powstałe w ostatnim okresie , wiele z tych prac prezentowane po raz pierwszy.

Nagrody i plenery.

1987 i 1988- I nagrody - Najlepiej opracowany wzór wyrobów wnetrzowych - COBR w Łodzi

1988- II nagroda w konkursie ogolnokrajowym ..Wzornictwo to nasz atut,, - Centrum Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie

1989 - II nagroda najlepiej opracowany wzór wyrobów wnetrzowych COBR w Łodzi

Uczestnictwo w plenerach : Ożarów, Chobrzany Batorz, Zalecze Wielkie, Zaniemyśl, Koronowo, Zwoleń, Sielpia Wielka, Koprzywnica, Ińsko, Bełczna, Końskie, Solina , Myczalkowine, Stąporków.

Wystawy : Tarnobrzeg kilkakrotnie w TDK oraz w miejscowych bibliotekach, Nowa Dęba, Gorzyce, Pińczów, Chobrzany. Ożarów, Batorz, Zaniemyśl, Zalecze Wielkie Koronowo, Łódź Warszawa, Koprzywnica, Konskie, Zawichost i obecnie w Krasniku.

 

wernisaz iskra

0
0
0
s2smodern