Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Sport

W ubiegłym roku miejsce czwarte, teraz najwyższy stopień podium – oto wynik startu młodziczek KMKS w Lajkonik Cup w Krakowie. Zwycięstwo w 37. edycji imprezy to ogromny sukces zespołu prowadzonego przez  trenera Leszka Pomykalskiego.
Lajkonik Cup to największy turniej piłki ręcznej w Polsce. W tym roku rozgrywany w dniach od 22 do 24 kwietnia zgromadził aż 87 drużyn (w tym kilkanaście zagranicznych) oraz prawie 1300 uczestników grających na ośmiu halach!
W kategorii wiekowej, w której rywalizowały kraśniczanki, zagrało 12 zespołów. KMKS trafił do grupy IV wraz z Ruchem Chorzów i Alfą Szarów. Z Chorzowem przegrał 11:15 i pokonał zdecydowanie Alfę 24:10. Dzięki zajęciu 2. miejsca nasze dziewczęta trafiły do grupy ośmiu zespołów walczących o finał. W swojej półfinałowej grupie KMKS pokonał Kowalewo 21:10, zremisował z Kwidzynem 10:10 i pokonał zespół z Mińska (Białoruś) 14:13. Dzięki temu zajął pierwsze miejsce premiowane grą o zwycięstwo w turnieju i w poniedziałek znów spotkał się z Ruchem Chorzów. Tym razem kraśniczanki wzięły rewanż za mecz grupowy, wygrywając 14:13.
Zwycięstwo w Lajkoniku to największy sukces grupy młodziczek, której trenerem jest Leszek Pomykalski. W Krakowie prowadził drużynę wraz Beatą Kołosińską. Zespół wspierali na trybunach także rodzice zawodniczek, którzy dopingowali i cieszyli się wraz z nimi. W tym roku dziewczęta zajęły 5. miejsce w silnej i wyrównanej lidze młodziczek w województwie. Gdyby nie strata z pierwszej rundy, młodziczki KMKS miałyby duże szanse na awans do finałów Mistrzostw Polski. Turniej w Krakowie potwierdził ich dobrą formę i spore umiejętności.
Skład KMKS Kraśnik na Lajkonik Cup: Patrycja Margiel, Hanna Michałek, Kamila Kuśmierczyk, Oliwia Kulesza, Carmen Schwartz, Weronika Janczarek, Alicja Klonowska, Martyna Kawęcka, Aleksandra Krupka, Sandra Oleksy, Maria Lenart, Emilia Kołosińska, Weronika Zdybel.
PS,fot.M.Lenart

kmks lajkonik cup

Zwyciężczynie Lajkonik Cup wraz z trenerem Leszkiem Pomykalskim (z lewej) i  rodzicami, którzy wspierali ich w Krakowie

W trzy strony świata rozjechali się w miniony weekend kolarze kraśnickiego Erkado RT.
Najliczniejsza grupa pojechała do Warszawy. Czesław Lang z wielka pompą rozpoczął w Wilanowie następną edycję swojego cyklu maratonów MTB pod zmienioną w tym roku nazwą sponsora Vienna Life. Dwóch kolarzy Erkado RT stanęło na podium tej wielkiej imprezy. W kategorii M5 (wyścig MINI) drugi przyjechał Jerzy Rostek, który zwycięstwo przegrał zaledwie o dwie sekundy. Na trzecim stopniu podium stanął w kat. M6 Waldemar Rusowicz. Pozostali kolarze Erkado RT zakończyli zmagania pod koniec pierwszej dziesiątki (Sławomir Chabuda 9. w M5) lub na początku drugiej (Jerzy Antosiewicz 12. w M5).
Do Grójca na wyścig szosowy wybrał się Oskar Pluciński. To pierwszy w tym sezonie start Oskara, przygotowującego się do zmagań w ramach Pucharu Polski MTB XCO. Dla specjalisty kolarstwa górskiego i przełajowego było to jednak całkiem przyjemne doświadczenie. - W życiu startowałem może w dwóch-trzech wyścigach szosowych. Ale dałem się namówić kolegom i nie żałuję – skomentował swój występ Oskar. Faktycznie, w silnej stawce przyjechał na metę czwarty, a w swojej kategorii wiekowej M20 był nawet drugi. To dobry prognostyk przed przyszłotygodniowym startem w PP w Lublinie. Na siódmym miejscu w kat. M20 finiszował Maciej Wilk.
Na kolejną edycję Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej do Daleszyc pojechał natomiast Wojciech Matras. Był piąty w kategorii M2 w wyścigu FAN w stawce ponad 140 zawodników.
PS

erkado rostek 2

Jerzy Rostek (drugi z lewej) na podium w Wilanowie

W dniu 23 kwietnia w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku odbył się trzeci i ostatni turniej eliminacji rejonowych w minipiłce siatkowej chłopców z serii "Kinder + sport". Teraz trzeba czekać na wyniki pozostałych grup i dalszy harmonogram gier. Pewna swojego awansu może być najlepsza we wszystkich trzech turniejach "dwójka" MKS Kraśnik, czyli Gabriel Cieślik i Jan Szymula, którzy po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium. Medale srebrne zdobyli reprezentanci "czwórek" w składzie: Michał Szymula, Szymon Bielecki, Eryk Ciempiel i Filip Pietraś.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi upominkami. W każdej kategorii trzy pierwsze miejsca dodatkowo uhonorowane zostały pamiątkowymi medalami.
Organizatorem turnieju był klub MKS Kraśnik. Zawodnicy wszystkich kategorii, uczniowie kraśnickich szkół podstawowych SP 6, SP 5 i SP 3, na co dzień trenują pod okiem trenera Michała Wojcieszkiewicza.
PS

mks kinder 2

Trener Michał Wojcieszkiewicz i jego młodzi podopieczni z MKS Kraśnik

Podziałem punktów zakończył się w Hrubieszowie mecz piłkarski pomiędzy miejscową Unią i Stalą Kraśnik. Zasłużonym, jak zgodnie stwierdzili obserwatorzy tego spotkania.
„Łyse” boisko w Hrubieszowie nie sprzyja ładnym, technicznym akcjom. W dodatku w niedzielę hulał porywisty wiatr, więc w grze więcej było przypadku niż przemyślanych akcji. Obie drużyny stworzyły sobie jednak sytuacje podbramkowe, ale nie potrafiły ich zamienić na gole. Znów między słupkami świetnie spisywał się nasz Piotr Piotrowski. Trener Daniel Szewc miał po meczu trochę pretensji do arbitra, że nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego za faul na Oleksiju Rodewiczu w końcówce spotkania. Gorzej, że sędzia nie miał wątpliwości, wyciągając czerwony kartonik za przewinienie Damiana Pietronia już w doliczonym czasie gry. Dodając do tego kontuzję Piotra Chomczyka, trzeba będzie kompletnie przebudować formację defensywną na bardzo trudne spotkanie z Tomasovią, które odbędzie się 29 kwietnia o godz. 16 na stadionie MOSiR w Kraśniku.
Unia Hrubieszów – Stal Kraśnik 0:0
Stal: Piotrowski – Orzeł, Pietroń, Pluder, Gajewski (70 Lutsyk), Król, Skrzyński, Szczuka, Zieliński (60 Rodewicz), Chomczyk (40 Leziak), Maj
PS, fot.J.Nowoświatłowski

stal pietron

Bez ukaranego czerwoną kartką kapitana zespołu Damiana Pietronia bedą musieli sobie radzić piłkarze Stali w najbliższym spotkaniu z Tomasovią

W dniach 8-9 kwietnia na krytej pływalni Aqua Lublin odbyły się zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Wystartowało przeszło 450 zawodników, a wśród nich największe gwiazdy polskiego pływania: Radosław Kawęcki, Tomasz Polewka, Aleksandra Urbańczyk, Alicja Tchórz.
Ponieważ impreza odbywała się w Lublinie, z możliwości rywalizacji i podglądania najlepszych zawodników w kraju skorzystali także młodzi pływacy UKP Fala Kraśnik. Dodatkową ciekawostką (i jednak utrudnieniem) był fakt, że zawody odbywały się w konfiguracji pływalni 50-metrowej, a obecnie wszyscy zawodnicy trenują na krótkich, 25-metrowych basenach.
Z kraśniczan najwyższe lokaty w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Łukasz Borsuk (III miejsce na 400 m st. dowolnym, IV na 800 m st. dowolnym oraz dwukrotnie VI lokaty na 100 i 200 m st. motylkowym), Artur Siekaczyński (trzykrotnie V miejsce na 200 m st. grzbietowym, 400 m stylem zmiennym i 800 m st. dowolnym oraz VI miejsce na 400 m st. dowolnym), Maja Machulak (VI miejsce na 100m st. motylkowym) i Zofia Szewczyk (VI miejsce na 400m st. dowolnym). Inni zawodnicy wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe. W sumie wszyscy ustanowili ich aż 29!
Teraz dla większości zawodników nastąpi dłuższa przerwa w startach. Będzie to czas przygotowań do sezonu letniego. Najbliższe zawody to XI Puchar Roztocza, który rozegrany zostanie w dniach 6-7 maja w Zamościu. W tych zawodach wystartujemy wspólnie z naszymi gośćmi z Francji.
ZS

fala pp lublin

Nietypowo, bo od soboty 22.04. do poniedziałku 24.04., odbędą się zawody 1/8 Finałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej w kategorii juniorek młodszych. Zagra w nich kraśnicki KMKS.

Kraśniczanki dwa tygodnie temu zajęły drugie miejsce w turnieju 1/16 MP, premiowane awansem do kolejnego etapu. Z powodu egzaminów gimnazjalnych obecną fazę rozgrywek centralnych przesunięto o jeden dzień. Tym razem podopieczne trenera Artura Hajdenraicha jadą do Radzymina. Oprócz naszego zespołu spotkają się tam KPR ROKiS Radzymin jako gospodarz oraz MKS Sambor Tczew i MKS Zagłębie Lubin. Dwie najlepsze ekipy awansują do dalszych rozgrywek. Pierwszy mecz kraśniczanki zagrają w sobotę po południu z drużyną z Tczewa, w niedzielę spotkają się z gospodyniami, a w poniedziałek z Zagłębiem.

Wyjazd na zawody centralne możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu Miasta Kraśnik.

PS

kmks jun mlodsze 1 16 2

Wiosenna seria zwycięstw na własnym boisku powiększona do trzech. Piłkarze Stali Kraśnik bez większych kłopotów pokonali Victorię Żmudź 4:1.
Od samego początku mecz układał się po myśli trenera Daniela Szewca. Już w 6 min gola na 1:0 zdobył Oleksij Rodewicz. To było pierwsze trafienie Ukraińca w barwach Stali (w 69 min dołożył kolejne). Gospodarzom wcale jednak nie grało się od tego momentu łatwiej. Mecz był brzydki, sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo.
Po przerwie oba zespoły zagrały odważniej w ofensywie i posypały się gole. Te strzelone dla Stali po naprawdę ładnych zespołowych akcjach. Cieszy zwłaszcza coraz lepsza współpraca Rafał Króla ze swoimi napastnikami: Arkadiuszem Majem oraz Rodewiczem. Wszyscy dorzucili po jednym trafieniu, wszyscy „zamieszani” byli w tworzenie bramkowych akcji. Tylko przez dziesięć minut Stal utraciła kontrolę nad meczem. Po niefortunnej interwencji Piotra Piotrowskiego piłkarze ze Żmudzi strzelili w 59 min gola kontaktowego, ale druga bramka Rodewicza odebrała im nadzieję na świąteczny prezent, jakim byłoby wywiezienie z Kraśnika choćby jednego punktu.
Sobotnia wygrana stalowców zaostrzyła walkę o trzecie miejsce w lidze. Kraśniczanie zbliżyli się do trzeciej Tomasovii i czwartego Hetmana na jeden punkt. Za tydzień Stal jedzie do 13. w tabeli Unii Hrubieszów.
Wygrały także rezerwy. Stal II pokonała Sygnał Chodel 4:2.
Stal Kraśnik – Victoria Żmudź 4:1 (1:0)
Bramki dla Stali: Rodewicz 6, 69, Maj 57, Król 86
Stal: Piotrowski (89 Cholewiński) – Chomczyk, Pietroń, Orzeł, Gajewski, Leziak (55 Zieliński), Król, Lutsyk, Skrzyński (70 Gałkowski), Maj (75 Pluder), Rodewicz
PS, fot. J.Nowoświatłowski

stal rodewicz victoria

Oleksij Rodewicz (nr 8) dwa razy trafiał do siatki w zwycięskim meczu z Victorią Żmudź

W Kraśniku Wielka Sobota 15 kwietnia pod znakiem ligowej piłki.
Najpierw o godzinie 14 na boisko wybiegnie czwartoligowa Stal I. Jej przeciwnikiem będzie Victoria Żmudź. Do tej pory na własnym boisku stalowcy są wiosną niepokonani i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała ulec zmianie. Victoria zajmuje aktualnie dopiero 15. miejsce, uzbierała jak dotąd aż 27 pkt mniej niż piąta w tabeli Stal.
Dwie godziny później zagra Stal II. Rezerwy rywalizować będą z Sygnałem Chodel.

Zapraszamy na stadion MOSiR przy ul. Żwirki i Wigury.

stal victoria plakat

 

Za zawodniczkami i zawodnikami LUKS Suples Kraśnik znakomity zapaśniczy weekend.
W dniach 7-8 kwietnia w Gniewie rozgrywano Turniej Nadziei Olimpijskich Państw Wyszehradzkich Juniorek oraz II Puchar Polski juniorek młodszych, będący jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Zawodniczki LUKS Suples Kraśnik wypadły znakomicie: 1. miejsce w klasyfikacji klubowej juniorek młodszych (na 57 klubów) oraz 2. miejsce w klasyfikacji klubowej juniorek (na 21 klubów). A warto dodać, że w zawodach startowały najlepsze kluby z Polski oraz ekipy zagraniczne z Niemiec, Czech i Słowacji.
Indywidualnie nasze zawodniczki wywalczyły aż dziewięć miejsc medalowych. Cztery razy wygrywały swoje kategorie wagowe. Uczyniły to Beata Kośla (juniorki – 44kg), Aleksandra Wólczyńska (juniorki – 63kg), Marta Gruszkiewicz (kadetki – 55kg) i Klaudia Czyzio (kadetki – 49kg). Dopiero finałowe walki przegrały Renata Nieściur (juniorki - 48kg) i Zuzanna Wólczyńska (kadetki - 65kg), a trzecie lokaty wywalczyły Patrycja Gil (juniorki – 55kg) oraz Agata Ćwikła (juniorki – 70kg). Blisko podium plasowały się jeszcze Julia Łochowska (juniorki – 56kg) i Klaudia Polak (juniorki – 52kg), które zajmowały miejsca piąte.
W tym samym czasie w Staszowie trwały Mistrzostwa Polski Juniorów. Srebrny medal w kat. 84kg zdobył kraśniczanin Jakub Szymula. Juniorzy młodsi eliminowali się natomiast podczas II Pucharu Polski. Tu najlepsi byli Karol Czegus (63kg) i Maksym Koszelewicz (76kg), zwycięzcy swoich kategorii. Piaty był Jakub Stęgierski (85kg). Drużynowo LUKS Suples Kraśnik zajął czwarte miejsce. W zawodach startowali zawodnicy z 62 klubów.
PS

zapasy luks kozak 2

Trener Jarosław Kozak ( w środku) z dumą prezentuje puchar dla najlepszego klubu zapaśniczego - LUKS Suples Kraśnik

Drugie miejsce w turnieju 1/16 mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej zajęła drużyna juniorek młodszych KMKS. Podopieczne trenera Artura Hajdenrajcha (wspierane przez zawodniczki z KMKS II Leszka Rejtera i zespołu młodziczek Leszka Pomykalskiego) wygrały dwa z trzech meczów turnieju, który rozgrywany był w dniach 7-9 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim. Ponadto Anna Bańka z 35 zdobytymi bramkami została najskuteczniejszą zawodniczką zawodów. Zawodniczki KMKS zagrają teraz za dwa tygodnie w 1/8 finałów mistrzostw Polski w Radzyminie.
Wyniki:
KMKS – TS Siemiatycze 29:23 (14:12)
KMKS – Victoria Tomaszów Mazowiecki 30:34 (14:20)
KMKS - UKS Zorza Iskra Kowalów 38:25 (18:10)
Skład juniorek młodszych KMKS (w nawiasie wszystkie zdobyte bramki podczas turnieju): Margiel Patrycja, Miecznikowska Agata (bramkarki) - Gołoś Karolina (1), Kołtun Oliwia (7), Pietras Julia (21), Bańka Anna (35), Tylus Aleksandra (16), Janczarek Weronika (1), Wilk Maria, Kuśmierczyk Kamila, Lewandowska Aleksandra (9), Kołodziej Anna (5), Rudzińska Weronika (2), Kulesza Oliwia, Świąder Klaudia, Kawęcka Martyna, Ciempiel Weronika
PS

kmks jun mlodsze 1 16 2

popularne mash

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI