Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 28 maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

W dniach 8-9 kwietnia na krytej pływalni Aqua Lublin odbyły się zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Wystartowało przeszło 450 zawodników, a wśród nich największe gwiazdy polskiego pływania: Radosław Kawęcki, Tomasz Polewka, Aleksandra Urbańczyk, Alicja Tchórz.
Ponieważ impreza odbywała się w Lublinie, z możliwości rywalizacji i podglądania najlepszych zawodników w kraju skorzystali także młodzi pływacy UKP Fala Kraśnik. Dodatkową ciekawostką (i jednak utrudnieniem) był fakt, że zawody odbywały się w konfiguracji pływalni 50-metrowej, a obecnie wszyscy zawodnicy trenują na krótkich, 25-metrowych basenach.
Z kraśniczan najwyższe lokaty w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Łukasz Borsuk (III miejsce na 400 m st. dowolnym, IV na 800 m st. dowolnym oraz dwukrotnie VI lokaty na 100 i 200 m st. motylkowym), Artur Siekaczyński (trzykrotnie V miejsce na 200 m st. grzbietowym, 400 m stylem zmiennym i 800 m st. dowolnym oraz VI miejsce na 400 m st. dowolnym), Maja Machulak (VI miejsce na 100m st. motylkowym) i Zofia Szewczyk (VI miejsce na 400m st. dowolnym). Inni zawodnicy wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe. W sumie wszyscy ustanowili ich aż 29!
Teraz dla większości zawodników nastąpi dłuższa przerwa w startach. Będzie to czas przygotowań do sezonu letniego. Najbliższe zawody to XI Puchar Roztocza, który rozegrany zostanie w dniach 6-7 maja w Zamościu. W tych zawodach wystartujemy wspólnie z naszymi gośćmi z Francji.
ZS

fala pp lublin

0
0
0
s2smodern