Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 14 grudnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

W dniach 8-9 kwietnia na krytej pływalni Aqua Lublin odbyły się zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Wystartowało przeszło 450 zawodników, a wśród nich największe gwiazdy polskiego pływania: Radosław Kawęcki, Tomasz Polewka, Aleksandra Urbańczyk, Alicja Tchórz.
Ponieważ impreza odbywała się w Lublinie, z możliwości rywalizacji i podglądania najlepszych zawodników w kraju skorzystali także młodzi pływacy UKP Fala Kraśnik. Dodatkową ciekawostką (i jednak utrudnieniem) był fakt, że zawody odbywały się w konfiguracji pływalni 50-metrowej, a obecnie wszyscy zawodnicy trenują na krótkich, 25-metrowych basenach.
Z kraśniczan najwyższe lokaty w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Łukasz Borsuk (III miejsce na 400 m st. dowolnym, IV na 800 m st. dowolnym oraz dwukrotnie VI lokaty na 100 i 200 m st. motylkowym), Artur Siekaczyński (trzykrotnie V miejsce na 200 m st. grzbietowym, 400 m stylem zmiennym i 800 m st. dowolnym oraz VI miejsce na 400 m st. dowolnym), Maja Machulak (VI miejsce na 100m st. motylkowym) i Zofia Szewczyk (VI miejsce na 400m st. dowolnym). Inni zawodnicy wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe. W sumie wszyscy ustanowili ich aż 29!
Teraz dla większości zawodników nastąpi dłuższa przerwa w startach. Będzie to czas przygotowań do sezonu letniego. Najbliższe zawody to XI Puchar Roztocza, który rozegrany zostanie w dniach 6-7 maja w Zamościu. W tych zawodach wystartujemy wspólnie z naszymi gośćmi z Francji.
ZS

fala pp lublin

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI