Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Ostatni weekend obfitował w starty pływaków Fali Kraśnik. Jak już pisaliśmy wcześniej najmłodsi (10,11,12-latkowie) rywalizowali bardzo udanie w Lublinie. Natomiast najstarszy obecnie trenujący w klubie zawodnik 19-letni Maciej Krawiec odniósł w tym czasie swój życiowy sukces, zdobywając w Olsztynie tytuł wicemistrza Polski Młodzieżowców (19-23 lat) w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych na dystansie 10 kilometrów. Oczywiście zawody pływackie na wodach otwartych nie są tak licznie obsadzone jak imprezy "basenowe", ale nie umniejsza to dużego sukcesy zawodnika Fali. Już samo pokonanie trasy o długości 10 km robi wrażenie (wyścig Maćka trwał przeszło 2 godziny).
Jeszcze jedną pływacką imprezą, w której startowali w dniach 9-10 czerwca zawodnicy z Kraśnika, były Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zawodach tych wystartowało niemal 300 zawodników z 45 klubów z kilku województw z centralnej i wschodniej Polski. Kraśnik reprezentowały Oliwia Sosnówka i Monika Marzec. Dziewczęta zanotowały udany występ, w większości zakończony rekordami życiowymi na poszczególnych dystansach. Miejsca w rywalizacji z czołówka Polski w tej kategorii wiekowe, nie były natomiast zbyt imponujące (w drugiej i trzeciej dziesiątce).
Już w najbliższą sobotę i niedzielę na pływalni Aqua Lublin odbędą się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu, które dla zawodników Fali stanowią również kwalifikację do startu w Mistrzostwach Polski juniorów.
GM

fala krawiec dyplom

0
0
0
s2smodern