Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Na pływalni Aqua Lublin odbyła się V runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Zawody jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wystąpiło 272 zawodników i zawodniczek z 20 klubów (w tym jeden z Ukrainy). W tym gronie znalazło się siedmioro najmłodszych pływaków UKP Fala Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim. Młodzi kraśniczanie, mimo iż startowali tylko w najmłodszych kategoriach wiekowych, aż siedmiokrotnie stawali na podium (dekorowano do X miejsca).
W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) dwa złote medale wywalczył Marcel Wilk (na dystansie 50 m st. grzbietowym oraz 50 m st. dowolnym). Ponadto dwukrotnie VIII miejsce na tych samych dystansach wśród dziewcząt zajęła Emilia Surowiec. Na podium stawała również Nikola Dzięgielewska, która na dystansie 50 m st. grzbietowym zajęła X miejsce.
W kolejnej kategorii wiekowej – 9 lat – bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która w obu startach stawała na podium: na 50 m st. grzbietowym zajęła V miejsce, zaś na 50 m st. dowolnym była IX.
Pozostali zawodnicy: Zuzanna Piech, Iga Żuber oraz Mateusz Zapalski poprawili swoje rekordy życiowe i również zaliczyli bardzo dobre starty.
Kolejna – podsumowująca całoroczne zmagania – VI runda zawodów o „Laur Lubelskiego Koziołka” odbędzie się 1 grudnia, tym razem na pływalni 50- metrowej.

fala wilk

Marcel Wilk ( w środku) dwukrotnie wygrywał listopadową edycję zawodów "O Laur Lubelskiego Koziołka"

0
0
0
s2smodern