Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Dariusz, Urban, Gabriela
W niedzielę obchodziliśmy wyjątkowe święto. Niezwykły jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości bardzo pięknie uczcili biegacze – w licznych zawodach w całej Polsce wystartowało około 100 tysięcy zawodników! Wśród nich biegacze z Kraśnika.
W naszym mieście już o 6 rano wyruszyła Sztafeta Niepodległości. Jej celem było przebiegnięcie w ciągu 10 godzin dystansu 100 kilometrów. Co godzinę na dziesięciokilometrową pętlę wyruszała następna zmiana. W sumie w biegu wzięło udział kilkudziesięciu biegaczy, nie tylko zresztą z Kraśnika.
Ale kraśniczanie biegali także w innych imprezach organizowanych w całej Polsce. Niezwykłego wyczynu dokonał Jacek Zając. W sobotę 10 listopada na terenie warszawskiej AWF rozegrano Supermaraton Stulecia i Mistrzostwa Polski w biegu na 100 km. Kraśnicki biegacz amator zajął w tych ekstremalnych zawodach 19. miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 8:36:02. „Setkę” pokonał w średnim tempie 5:09 na kilometr. Brawo!
Najwięcej osób ukończyło 3. Poznański Bieg Niepodległości – aż 22 463! 7. miejsce w zawodach i 4. w kat. M-20 na 10 km zajął Paweł Raczyński (33:36), który zaledwie tydzień temu w Nowym Jorku ukończył swój pierwszy maraton.
Drugi największy bieg odbył się w Warszawie, gdzie do mety dotarło prawie 17 tysięcy biegaczy. Czołówka 10-kilometrowego 30 Biegu Niepodległości zaprezentowała bardzo wysoki poziom. Kamil Jastrzębski, mimo bardzo dobrego czasu 30:35, zajął dopiero siódme miejsce. W Warszawie wystartował też Karol Ziemiński (46:01).
Z kolei Piotr i Michał Biali wzięli udział w 29. Ogólnopolskich Biegach Niepodległości w Puławach. W biegu na dystansie około 10 km obaj zajęli drugie miejsca: Michał w klasyfikacji generalnej (31:11), a Piotr w kategorii wiekowej (40:18). Michał był także pierwszym Polakiem na mecie.
Na koniec Kamil Młynarz. W sobotę zwyciężył w 4. Skórzeckim Biegu Niepodległości na 5 km, a w niedzielę wygrał w Zbuczynie w 9. Biegu Niepodległości na 3km.