Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

18 listopada na basenie Aqua Lublin odbyła się Finałowa Multiliga w Pływaniu 2018. Forma Multiligi (połączonych lig – Dzieci i Młodzików 11-12 lat oraz Ligi Juniorów -tzw. Open) obowiązuje od trzech lat i zakłada wspólne rozegranie zawodów na rozpoczęcie (I runda) i na zakończenie (V runda) roku kalendarzowego. Podczas tych zawodów wystartowało niemal 400 zawodników z 24 klubów, dając przegląd zawodników na Lubelszczyźnie niemal we wszystkich kategoriach wiekowych.
Znakomicie zaprezentowali się kraśniccy zawodnicy w młodszej kategorii. Przez cały rok dominowali w swojej lidze (wygrali klasyfikacje wszystkich dotychczasowych rund) i tak samo było w ostatnich zawodach. Na podium stawali: Amelia Wysocka (dwukrotnie I miejsce na 100m st. dowolnym i 200m st. zmiennym), Paweł Bucoń (dwukrotnie I miejsce na 50m st. grzbietowym i 100m st. dowolnym), Gabriela Surowiec ( I miejsce na 50m st. grzbietowym i III miejsce na 200 m st. zmiennym), Wojciech Siekaczyński ( II miejsce na 50m st. grzbietowym i II miejsce na 200m st. zmiennym), Milena Sosnówka (II miejsce na 50m st. grzbietowym) w kategorii 10-11 lat oraz Anna Wilk ( I miejsce na 200m st. klasycznym i II m na 50m st. dowolnym), Maja Ryfka ( II miejsce na 100m st. motylkowym), Milena Machulak ( III miejsce na 200m st. zmiennym) i Błażej Paszkowski (II m na 100m st. motylkowym i III miejsce na 50m st. dowolnym) w kategorii 12 lat. Niemal bezkonkurencyjne były sztafety Fali: 4x50m st. dowolnym w kat. 10-11 lat - dziewczęta (G. Surowiec, M. Sosnówka, Emilia Wielgus i A. Wysocka zajęły I miejsce), a chłopcy ( Dawid Dzięgielewski, P. Bucoń, W. Siekaczyński i Patryk Mączka ) wywalczyli II lokatę. W sztafetach 12-latków też było bardzo dobrze - mixt 4x100m st. dowolnym ( M. Ryfka, B. Paszkowski, M.Machulak i Bartosz Chmiel) zwyciężył, a mixt 4x50m st. zmiennym (Aniela Żuber, Rafał Wójcik, A. Wilk i Karol Piłat) zajął III miejsce.
Podsumowaniem znakomitego roku startów była klasyfikacja najlepszych zawodniczek i zawodników całej Ligi 2018, w której większość miejsc na podium zajęli zawodnicy UKP Fala Kraśnik! Wśród dziewcząt 10-11 lat najwięcej punktów wywalczyła Amelia Wysocka, II miejsce przypadło Gabrieli Surowiec, a III - Milenie Sosnówce, a wśród chłopców najlepszym okazał się Paweł Bucoń. W klasyfikacji najlepszych dziewcząt 12 letnich II miejsce zajęła Anna Wilk, a III Milena Machulak. Ponadto Błażej Paszkowski zajął III miejsce w klasyfikacji chłopców 12 lat. Oczywiście w klasyfikacji drużynowej całej ligi zwyciężyła Fala Kraśnik bardzo zdecydowanie, różnicą niemal 400 pkt. wyprzedzając Spartę Biłgoraj i Olimpia Lublin.
W stojących na bardzo wysokim poziomie zawodach Ligi Open (13 lat i starsi) dobrze wypadli także starsi zawodnicy Fali. Na 200m st. grzbietowym zwyciężył Artur Siekaczyński w czasie nowego rekordu klubu - 2:07,26. Rekord klubu ustanowiła też męska sztafeta 4x100m st. zmiennym ( A. Siekaczyńki, Kacper Blat, Łukasz Borsuk i Maksymilian Swintozelski - 4:10,85), zajmując III miejsce oraz sztafeta dziewcząt na tym samym dystansie (Maja Machulak, Oliwia Sosnówka, Monika Marzec i Zofia Szewczyk - 4:54,83) . W klasyfikacji drużynowej całej Ligi Open nasz drużyna zajęła dość niespodziewanie wysokie III miejsce ustępując jedynie Olimpii Lublin i Orce Zamość.
Ogólnie w ostatniej finałowej Multilidze UKP Kraśnik zwyciężyła w klasyfikacji medalowej, zdobywając w sumie aż 21 medali (9 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych).
Rozpoczęcie kolejnej edycji Lig Wojewódzkich w Pływaniu planuje się na 19 stycznia 2018r. Klub z Kraśnika przystąpi do tych zawodów z mocnymi postanowieniem podtrzymania dobrej passy.
Wszystkie wyniki i więcej zdjęć na stronie www.falakrasnik.pl
GM, fot. J.Sosnówka

fala zwycieska

Zwycięzcy pływackiej Multiligi 2018 - UKP Fala Kraśnik

0
0
0
s2smodern