Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Na pływalni Aqua Lublin odbyła się finałowa runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. W imprezie wystąpiła ośmioosobowa ekipa UKP Fala Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.
Zawody te były podsumowaniem rocznych zmagań pływaków, którzy rywalizowali w dziewięciu kategoriach wiekowych – od dzieci ośmioletnich po kategorię OPEN. Kraśniczanie startowali w trzech najmłodszych kategoriach.
Podczas ostatniej rundy najlepiej zaprezentowali się (dekorowano do X miejsca):
8 lat i młodsi – Marcel Wilk – srebro na 50 m st. grzbietowym i IV m-ce na 50 m st. dowolnym, Nikola Dzięgielewska – dwukrotnie X m-ce na 50 m st. dowolnym i grzbietowym, Emilia Surowiec – VIII miejsce na 50 m st. dowolnym.
9 lat – Jolanta Kwietniewska – dwukrotnie X m-ce na 50 m st. dowolnym i grzbietowym.
Pozostali zawodnicy: Weronika Stefanek, Iga Żuber, Gabriel Świca i Mateusz Zapalski również zaliczyli bardzo dobre starty, poprawiali rekordy życiowe.
Po zakończeniu konkurencji podsumowano całoroczne zmagania. Wśród kraśniczan rewelacyjnie spisał się Marcel Wilk, który zdecydowanie zwyciężył w najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) i został najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej!
Kolejne starty pływaków Fali” w zawodach „O Laur Lubelskiego Koziołka” dopiero w 2019 roku, podczas 43 edycji tych zawodów.

MK

fala marcel wilk

W środku Marcel Wilk, zwycięzca klasyfikacji generalnej wsród ośmiolatków

0
0
0
s2smodern