Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

W dniach 15-16 grudnia w hali sportowej SP nr 2 w Kraśniku został rozegrany III Ogólnopolski Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego Kraśnik 2018 w kategoriach żaków, młodzików i kadetów. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Kamil Dziukiewicz.

Do dwudniowej rywalizacji przy zielonych, pingpongowych stołach zgłosiło się 173 zawodników z całego kraju oraz zawodniczki i zawodnicy z Ukrainy. W tych prestiżowych zawodach wzięła udział ścisła czołówka polskich tenisistów stołowych w wieku 9-15 lat, wśród których nie brakowało reprezentantów naszego kraju. Uczestnicy i ich opiekunowie podkreślali wzorową organizację turnieju i wyjątkową życzliwość ze strony osób odpowiedzialnych za obsługę zawodów oraz wolontariuszy. Świąteczny turniej staje się jedną z najbardziej medialnych imprez tenisa stołowego, budząc zainteresowanie nie tylko mediów regionalnych, ale i ogólnopolskich. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie wyników sportowych. Niestety w tegorocznej edycji kraśnickim zawodnikom, mimo ambitnej postawy, nie udało się stanąć na podium.
Organizatorem imprezy był Szkolny Klub Tenisa Stołowego Dwójka Kraśnik. Zadanie realizowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki przy finansowym wsparciu Miasta Kraśnik, Starostwa Powiatowego w Kraśniku, firmy Butterfly oraz lokalnych sponsorów.
Artur Domański, zdjęcia Michał Lenart

skts turniej ogolnopolski 1

W hali sportowej przy SP 2 rywalizacja toczyła się na kilkunastu stołach

skts turniej ogolnopolski 2

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

0
0
0
s2smodern