Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 16 grudnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Już w najbliższy weekend najlepsze juniorki w piłce ręcznej zaczynają boje o mistrzostwo Polski. Część z nich przyjedzie do Kraśnika, ale kraśniczanki pojadą do... Gliwic.

Zespołowi KMKS pod wodzą Artura Hajdenrajcha udało się awansować do 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek. Według terminarza Związku Piłki Ręcznej w Polsce turniej z udziałem kraśniczanek odbędzie się od piątku do niedzieli 13-15 stycznia. Oprócz naszego zespołu wezmą w nim udział gospodynie - zespół Sośnicy Gliwice i KPR Jelenia Góra. - To bardzo silne zespoły z dużym doświadczeniem. My gramy w tej kategorii po raz pierwszy od wielu lat i jedziemy na ten głównie turniej zbierać doświadczenie, choć oczywiście walczyć będziemy o awans do dalszych rozgrywek – powiedział trener zespołu Artur Hajdenraich.

Od czwartku do soboty drugi turniej w ramach Mistrzostw Polski Juniorek odbędzie się w Kraśniku w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Jego gospodarzem będzie MKS Lublin, którego drużyna wygrała w tym sezonie ligę wojewódzką juniorek, jednak ze względu na problemy z halą w Lublinie na miejsce rozegrania turnieju wybrała właśnie Kraśnik. Mecze odbędą się w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 od czwartku do soboty. Drużyna juniorska Mistrza Polski oraz zespoły UKS Handball 28 Wrocław i MTS Kwidzyn II skorzystają z hali i zaplecze ZPO nr 2, które już nie raz gościło handballowe zespoły z Polski i zagranicy na towarzyskich turniejach. Teraz czas na imprezę rangi mistrzostw Polski.

W czwartek 12.01.2017 o godz. 16.30 MKS Lublin zmierzy się z MTS Kwidzyn II, w piątek 13.01.2017 o godz. 14.00 UKS Handball 28 Wrocław zagra MTS Kwidzyn II, a w sobotę 14.01.2017 w godz. 10.00 ostatni mecz pomiędzy MKS Lublin a UKS Handball 28 Wrocław.

W obu turniejach, dwa pierwsze zespoły awansują do 1/8 rozgrywek centralnych.

fot. A.Jackiewicz

kmks juniorki 2

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI