Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 28 maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Już w najbliższy weekend najlepsze juniorki w piłce ręcznej zaczynają boje o mistrzostwo Polski. Część z nich przyjedzie do Kraśnika, ale kraśniczanki pojadą do... Gliwic.

Zespołowi KMKS pod wodzą Artura Hajdenrajcha udało się awansować do 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek. Według terminarza Związku Piłki Ręcznej w Polsce turniej z udziałem kraśniczanek odbędzie się od piątku do niedzieli 13-15 stycznia. Oprócz naszego zespołu wezmą w nim udział gospodynie - zespół Sośnicy Gliwice i KPR Jelenia Góra. - To bardzo silne zespoły z dużym doświadczeniem. My gramy w tej kategorii po raz pierwszy od wielu lat i jedziemy na ten głównie turniej zbierać doświadczenie, choć oczywiście walczyć będziemy o awans do dalszych rozgrywek – powiedział trener zespołu Artur Hajdenraich.

Od czwartku do soboty drugi turniej w ramach Mistrzostw Polski Juniorek odbędzie się w Kraśniku w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Jego gospodarzem będzie MKS Lublin, którego drużyna wygrała w tym sezonie ligę wojewódzką juniorek, jednak ze względu na problemy z halą w Lublinie na miejsce rozegrania turnieju wybrała właśnie Kraśnik. Mecze odbędą się w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 od czwartku do soboty. Drużyna juniorska Mistrza Polski oraz zespoły UKS Handball 28 Wrocław i MTS Kwidzyn II skorzystają z hali i zaplecze ZPO nr 2, które już nie raz gościło handballowe zespoły z Polski i zagranicy na towarzyskich turniejach. Teraz czas na imprezę rangi mistrzostw Polski.

W czwartek 12.01.2017 o godz. 16.30 MKS Lublin zmierzy się z MTS Kwidzyn II, w piątek 13.01.2017 o godz. 14.00 UKS Handball 28 Wrocław zagra MTS Kwidzyn II, a w sobotę 14.01.2017 w godz. 10.00 ostatni mecz pomiędzy MKS Lublin a UKS Handball 28 Wrocław.

W obu turniejach, dwa pierwsze zespoły awansują do 1/8 rozgrywek centralnych.

fot. A.Jackiewicz

kmks juniorki 2

0
0
0
s2smodern