Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 28 czerwca 2017    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Za zawodniczkami i zawodnikami LUKS Suples Kraśnik znakomity zapaśniczy weekend.
W dniach 7-8 kwietnia w Gniewie rozgrywano Turniej Nadziei Olimpijskich Państw Wyszehradzkich Juniorek oraz II Puchar Polski juniorek młodszych, będący jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Zawodniczki LUKS Suples Kraśnik wypadły znakomicie: 1. miejsce w klasyfikacji klubowej juniorek młodszych (na 57 klubów) oraz 2. miejsce w klasyfikacji klubowej juniorek (na 21 klubów). A warto dodać, że w zawodach startowały najlepsze kluby z Polski oraz ekipy zagraniczne z Niemiec, Czech i Słowacji.
Indywidualnie nasze zawodniczki wywalczyły aż dziewięć miejsc medalowych. Cztery razy wygrywały swoje kategorie wagowe. Uczyniły to Beata Kośla (juniorki – 44kg), Aleksandra Wólczyńska (juniorki – 63kg), Marta Gruszkiewicz (kadetki – 55kg) i Klaudia Czyzio (kadetki – 49kg). Dopiero finałowe walki przegrały Renata Nieściur (juniorki - 48kg) i Zuzanna Wólczyńska (kadetki - 65kg), a trzecie lokaty wywalczyły Patrycja Gil (juniorki – 55kg) oraz Agata Ćwikła (juniorki – 70kg). Blisko podium plasowały się jeszcze Julia Łochowska (juniorki – 56kg) i Klaudia Polak (juniorki – 52kg), które zajmowały miejsca piąte.
W tym samym czasie w Staszowie trwały Mistrzostwa Polski Juniorów. Srebrny medal w kat. 84kg zdobył kraśniczanin Jakub Szymula. Juniorzy młodsi eliminowali się natomiast podczas II Pucharu Polski. Tu najlepsi byli Karol Czegus (63kg) i Maksym Koszelewicz (76kg), zwycięzcy swoich kategorii. Piaty był Jakub Stęgierski (85kg). Drużynowo LUKS Suples Kraśnik zajął czwarte miejsce. W zawodach startowali zawodnicy z 62 klubów.
PS

zapasy luks kozak 2

Trener Jarosław Kozak ( w środku) z dumą prezentuje puchar dla najlepszego klubu zapaśniczego - LUKS Suples Kraśnik

popularne mash

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP