Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 17 sierpnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Wiosenna seria zwycięstw na własnym boisku powiększona do trzech. Piłkarze Stali Kraśnik bez większych kłopotów pokonali Victorię Żmudź 4:1.
Od samego początku mecz układał się po myśli trenera Daniela Szewca. Już w 6 min gola na 1:0 zdobył Oleksij Rodewicz. To było pierwsze trafienie Ukraińca w barwach Stali (w 69 min dołożył kolejne). Gospodarzom wcale jednak nie grało się od tego momentu łatwiej. Mecz był brzydki, sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo.
Po przerwie oba zespoły zagrały odważniej w ofensywie i posypały się gole. Te strzelone dla Stali po naprawdę ładnych zespołowych akcjach. Cieszy zwłaszcza coraz lepsza współpraca Rafał Króla ze swoimi napastnikami: Arkadiuszem Majem oraz Rodewiczem. Wszyscy dorzucili po jednym trafieniu, wszyscy „zamieszani” byli w tworzenie bramkowych akcji. Tylko przez dziesięć minut Stal utraciła kontrolę nad meczem. Po niefortunnej interwencji Piotra Piotrowskiego piłkarze ze Żmudzi strzelili w 59 min gola kontaktowego, ale druga bramka Rodewicza odebrała im nadzieję na świąteczny prezent, jakim byłoby wywiezienie z Kraśnika choćby jednego punktu.
Sobotnia wygrana stalowców zaostrzyła walkę o trzecie miejsce w lidze. Kraśniczanie zbliżyli się do trzeciej Tomasovii i czwartego Hetmana na jeden punkt. Za tydzień Stal jedzie do 13. w tabeli Unii Hrubieszów.
Wygrały także rezerwy. Stal II pokonała Sygnał Chodel 4:2.
Stal Kraśnik – Victoria Żmudź 4:1 (1:0)
Bramki dla Stali: Rodewicz 6, 69, Maj 57, Król 86
Stal: Piotrowski (89 Cholewiński) – Chomczyk, Pietroń, Orzeł, Gajewski, Leziak (55 Zieliński), Król, Lutsyk, Skrzyński (70 Gałkowski), Maj (75 Pluder), Rodewicz
PS, fot. J.Nowoświatłowski

stal rodewicz victoria

Oleksij Rodewicz (nr 8) dwa razy trafiał do siatki w zwycięskim meczu z Victorią Żmudź

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP