Organizacje Pozarządowe

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 marca 2018    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Wolontariat

16 marca  w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się gala, na której Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek uhonorowal najaktywniej działające organizacje pozarządowe z terenu województwa lubelskiego.

Wyróżnienie w kategorii „Bezpieczeństwo” otrzymała jednostka Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku.

Nagrodę wraz z Naczelnikiem MOSP Łukaszem Gałkowskim odebrał Burmistrz Miasta Kraśnik Mirosław Włodarczyk.

Kapituła konkursu miała bardzo trudne zadanie aby wyłonić laureatów 5 kategorii spośród 100 zgłoszonych organizacji. Oprócz statuetek dla laureatów wojewoda wręczył też dyplomy dla stowarzyszeń, które zdobyły wyróżnienia w konkursie.

W tym zaszczytnym gronie znalazła się miejska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, jedna z trzech organizacji wyróżnionych w kategorii.

- Jest to bardzo duże wyróżnienie dla naszej formacji. Bardzo się cieszymy że w województwie doceniają naszą bezinteresowna pracę. Ta nagroda to kolejny ogromny impuls do działania – mówił Naczelnik MOSP Łukasz Gałkowski. – Mieszkańcy mogą być pewni, że w sytuacjach zagrożenia będziemy zawsze nieść pomoc.

Finałowa gala podsumowująca wydarzenie odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Pojawiło się na niej blisko dwieście osób, związanych ze stowarzyszeniami biorącymi udział w konkursie. Organizatorem konkursu i gali finałowej był Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie we współpracy z pełnomocnikiem wojewody ds. organizacji pozarządowych. 

 

MOSP1

 

MOSP2

MOSP3

 

MOSP4

 Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konkursie „Barwy Wolontariatu 2016”.

Jest to kolejna edycja konkursu, w której chcielibyśmy podziękować wolontariuszom z powiatu kraśnickiego za wkład i trud jaki włożyli w pracę na rzecz rozwoju wolontariatu w regionie

w różnych płaszczyznach życia społecznego.
Jesteśmy pewni, że konkurs stworzy możliwość do zaprezentowania ciekawych sylwetek wolontariuszy, wyjątkowych akcji wolontarystycznych, podzielenia się swoimi refleksjami na temat tej formy działalności.
Promocja działań wolontarystycznych powinna przyczynić się do zwiększania wśród społeczeństwa motywacji do działań na rzecz innych, włączania się w proces tworzenia tego co nas otacza, a tym samym decydowania o kierunku w którym podąża dzisiejsza rzeczywistość.
Tegoroczne wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016 oraz środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik.
Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy, instytucje organizujące pracę wolontariuszy, osoby i placówki korzystające z ich pomocy do wzięcia udziału w konkursie.
                             

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

Karolina Dolecka

Prezes Zarządu Centrum Wolontariatu w Kraśniku

gala wolontariatu plakat

Pliki do pobrania:

Regulamin Konkursu Barwy Wolontariatu w pdf

Formularz zgłoszeniowy w pdf

 

 

gala wolontariatu

Trwają konsultacje w sprawie programu współpracy Miasta Kraśnik z organizacjami pozarządowymi na rok 2017. Wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Miasta Kraśnik lub w Punkcie Obsługi Mieszkańców w CKiP w terminie do 4 litopada 2016 r. 

Wniosek i program moża pobrać tutaj w formacie pdf 

 

W ubiegłą sobotę (9 lipca br.) odbył się kolejny etap projektu „Kraśnicka Manufaktura Wolontariuszy” realizowanego przez Centrum Wolontariatu w Kraśniku w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016.

W ramach zadania uczestnicy wzięli udział w bezpłatnych warsztatach pt. „Stare i nowe zabawy podwórkowe” prowadzonych przez specjalistę z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Podczas warsztatów nie zabrakło zabaw wprowadzających, ekspresyjnych, rozwijających współpracę, ćwiczących refleks i spostrzegawczość, rozwijających koncentrację oraz gier stolikowych i terenowych.

Uczestnicy poznali nowe metody pracy z dziećmi i młodzieżą, jak również osobami dorosłymi. W programie zaprezentowano różnorodne metody aktywizujące inspirowane pedagogiką zabawy, oparte o budowanie współpracy i wspólnoty grupowej.

Kolejne spotkanie z trenerem KLANZA odbędzie się we wrześniu. Zapisy nadal trwają, liczba miejsc ograniczona.

 

manufaktura1

 

 

manufaktura2

 

manufaktura3

Stowarzyszenie" Senior na czasie" zorganizowało wycieczkę na Roztocze.

W ramach projektu z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie odwiedzili Zwierzyniec i Krasnobród. W Zwierzyńcu wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Ośrodka Edukacyjno- Muzealnego i kościoła  na wodzie.

Potem uczestnicy wyjazdu wyruszyli na spacer ścieżką poznawczą borem sosnowym do stawów Echo, skąd mogli podziwiać widok Zwierzyńca z góry.

W Krasnobrodzie zwiedzali barokowy kościół, ptaszarnię oraz kapliczkę na wodzie. Zwiedzanie Roztocza zakończono spacerem nad zalewem.

 

wycieczka roztocze1

 

wycieczka roztocze2

 

wycieczka roztocze3

Centrum Wolontariatu w Kraśniku kontynuuje szkolenia wolontariuszy w ramach programu "Manufaktura Wolontariuszy. W czerwcu odbyło się szkolenie „Zaczynamy od podstaw”. 

Podczas szkolenia młodzież poznała definicję słowa „wolontariat”, historię filantropii oraz obszary działań  wolontariatu i aspekty prawne. Została przygotowana do pracy wolontariackiej w różnych środowiskach aktywności.

Wszystkich zainteresowanych pracą wolontarystyczną zapraszamy do Biura Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej, menagerowie udzielą wszelkich informacji o prowadzonych działaniach i terminach szkoleń, stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia lub pod numerem telefonu 513-606-783.

 „Kraśnicka Manufaktura Wolontariuszy”, to program dofinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016.

 

szkolenie manufaktura3

 

szkolenie manufaktura2

 

 

 

 

szkolenie manufaktura1

W stowarzyszeniu "Senior na czasie" od początku czerwca odbywają się zajęcia muzyczne. Prowadzi je instruktor Mariusz Fila, który od 3 lat uczestniczy w projekcie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

Stowarzyszenie uczestniczy w kursie obejmującym 30 godzin nauki.

 - To za mało, żeby nauczyć nas profesjonalnie śpiewać, ale na pewno znacznie polepszymy umiejętności wokalne – mówi Teresa Myszak, prezeska stowarzyszenia.

Seniorzy przygotowują się na VI Integracyjny Festyn Rodzinny, który organizują w Parku Jana Pawła II w Kraśniku 10 lipca 2016r. W ramach warsztatów wokalnych pod koniec czerwca odbędzie się też wyjazd do Zwierzyńca i Krasnobrodu.

Projekt realizowany jest z dotacji Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie. Z dotacji odbędzie się także wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie.

 

lekcje spiewu1

 

lekcje spiewu2

 

lekcje spiewu3

Stowarzyszenie " Senior na czasie" zorganizowało „Koncert wiosenny- o miłości” w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olbięcinie. Było to już szóste tego typu spotkanie. Koncertem rozpoczęto popołudnie, a zabawa trwała do wieczora. Pogoda dopisała, więc dyrektor ośrodka, Zbigniew Wilkołek przygotował dla uczestników poczęstunek przy grillu.

„Senior na czasie” obiecuje, że pojawi się w Olbięcinie także za rok. 

 

senior olbiecin1

 

senior olbiecin2

 

senior olbiecin3

Stowarzyszenie „Senior na czasie” uczestniczy w zajęciach tanecznych, prowadzonych przez Barbarę Jaworską – Mazur, instruktora tańca z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Zajęcia odbywają się przy al. Tysiąclecia 3b, dzięki uprzejmości PCK w Kraśniku.

 Zajęcia prowadzone są w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie z konkursu na działalność osób starszych.

 " Senior na czasie" prowadzi szeroką działalność rozrywkowo-kulturalną. Od czerwca będą prowadzone zajęcia muzyczne , również z projektu ROPS Lublin.

 

senior kurs tanca

Młodzieżow Centrum Kariery feruje bezpłatne usługi z zakresu poradnictwa zawodowego dla młodzieży uczącej się i poszukującej pracy:

Porady indywidualne:

- Pomoc w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i profilu klasy.

- Określenie predyspozycji zawodowych przy pomocy 

   specjalistycznych testów i kwestionariuszy.

- Planowanie kariery zawodowej

Warsztaty:

- Planowanie kariery zawodowej

- Aktywne formy zdobywania zatrudnienia

- Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

- Elementy przedsiębiorczości

Adres:                                                                  tel./fax: 081 826 40 30

ul. Lubelska 94                                                      mail: mckkrasnik@ohp.pl

23 – 200 Kraśnik

 

MCK LOGO

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI