Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Michał Biały z SKB Kraśnik zwycięzcą w 7. Półmaratonie Lubelskim!

23.10.2023 Print
W niedzielę w Lublinie został rozegrany 7. Półmaraton Lubelski na dystansie 21.0975 km. Trasa tegorocznej edycji Półmaratonu prowadziła m.in. przez Most Kultury, Park Ludowy, wokół Areny Lublin, a także ulicami Jana Pawła II, Roztocze oraz Głęboką. Start i metą na stadionie lekkoatletycznym przy Al. Piłsudskiego.
Najszybszy okazał się Michał Biały z SKB Kraśnik, który dystans 21,0975 km pokonał w 1:14:08.
Michał Biały: „Udało się! Wywalczyłem tutaj pierwsze miejsce! Uciekłem kolegom na podbiegu na ulicy Roztocze, bo dobrze czuję się na podbiegach. Później już swoim, równym, mocnym tempem dobiegłem do mety. Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo." Prezes SKB Zbigniew Biały: To trzecie z rzędu zwycięstwo Michała w Półmaratonie Lubelskim! (2023, 2022, 2021)
Michał o minutę pokonał drugiego na mecie Bartłomieja Florczaka z Puław (1:15:07). Wojciech Widomski z SKB Kraśnik zajął 9. miejsce w kategorii M-50 z czasem 1.36.51.
Bieg ukończyło 499 osób, w tym 77 kobiet. Na mecie na zawodników czekały pamiątkowe medale. Dla najlepszych nagrody.
Kolejną cieszącą wiadomością jest zwycięstwo Kamila Młynarza podczas IX Siedleckiego biegu Prawie Górskiego na dystansie 10.5 km. Kamil pokonał ten dystans w czasie 38:46, a dodatkowo zwyciężył w klasyfikacji żołnierzy.
Z wielką przyjemnością obserwujemy i dzielimy się sukcesami biegowymi kraśniczan! Serdecznie gratulujemy!