Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

17 medali zawodników UKP Fala w Mistrzostwach Województwa

01.02.2022 Print
Zdjęcie - 17 medali zawodników UKP Fala w Mistrzostwach Woje...

Zawodnicy UKP Fala Kraśnik zdobyli 17 medali w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływackim Wieloboju rozegranych 29 stycznia.

Najwięcej, bo 6 krążków podczas sobotnich zawodów do medalowego worka wrzuciła Amelia Wysocka. Trzy razy wygrała w kategorii juniorek 15-16 lat, na 50 m st. motylkowym oraz 50 i 100 m st. dowolnym. Czasy, które uzyskała, dały jej dwa srebrne i jeden brązowy medal w kategorii open.
Mistrzem województwa na 50 m st. dowolnym, wicemistrzem na 200 m i brązowym medalistą na 400 m st. dowolnym został Rafał Wójcik, a srebro na 100 m st. klasycznym i dwa brązowe medale na 50 m st. klasycznym i 200 m st. zmiennym, zdobył Dawid Dzięgielewski.
Milena Sosnówka wygrała rywalizację na 100 m st. motylkowym w kategorii juniorek i zajęła 2 miejsce na 50 m stylem motylkowym.
Paweł Bucoń został mistrzem juniorów i zajął 2 miejsce open na 200 m st. grzbietowym.
Srebro do medalowego dorobku Fali, po starcie na 50 m st. motylkowym, dorzucił z kolei Piotr Borsuk.