Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

18 kwietnia rusza targowisko miejskie w dzielnicy fabrycznej

16.04.2020 Print
18 kwietnia rusza targowisko miejskie w dzielnicy fabrycznej

W sobotę 18 kwietnia miasto uruchamia po przerwie targowisko miejskie na ul. Fabrycznej. - Tylko tam możemy aktualnie tak zorganizować handel, aby spełnione były wszystkie zasady bezpieczeństwa i wymogi dotyczące prowadzenia takiej działalności – podkreśla burmistrz Wojciech Wilk.

Wyjątkowo niedziela 19 kwietnia będzie wyłączona z handlu ze względu na wcześniejsze zapisy w uchwale Rady Miasta. Od przyszłego tygodnia handel będzie prowadzony przez cały tydzień.

Targowisko będzie otwarte w godzinach 6:00 – 17:00. Każdy punkt handlowy powinien być wyposażony w środki dezynfekujące lub rękawice. Przygotowanych zostanie 50 miejsc dla sprzedawców. Z 50 stanowisk 20 zostanie przeznaczonych do handlu artykułami spożywczymi i rolnymi, a 30 do handlu produktami przemysłowymi: - Uzgodniliśmy z Kraśnickim Przedsiębiorstwem Mieszkaniowym, zarządcą targowiska, że tymczasowo sprzedawcy zostaną zwolnieni z opłaty targowej do końca kwietnia. Wydłużenie tego okresu należy do kompetencji Rady Miasta i taką propozycję przedstawię radnym na najbliższej sesji – mówi burmistrz Wilk. - Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom handlowców i części mieszkańców, ale prosimy obie grupy, klientów i sprzedawców, o zachowanie niezbędnych i obowiązujących środków ostrożności.

Za organizację funkcjonowania targowiska odpowiada KPM. Dodatkowych informacji udziela Edyta Łukasik z KPM: tel. 797 959 567.

Daniel Niedziałek