Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

2021 rokiem Stanisława Lema. Weź udział w konkursach MBP w Kraśniku

02.03.2021 Print

Jednym z patronatów roku 2021 jest Stanisław Lem. Wybitny twórca literatury fantastycznej, myśliciel, filozof, intelektualista, który pozostaje nieśmiertelny - nie tylko w pamięci fanów, ale również za sprawą coraz to nowych inicjatyw wydawniczych i kulturalnych. Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku zapraszają do wzięcia udziału w konkursach inspirowanych twórczością tego wspaniałego artysty.


Pierwszy z nich – Konkurs Literacki „Przyszłość dzieje się teraz”  adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.  Jego celem jest przybliżenie twórczości Stanisława Lema oraz rozbudzenie zainteresowań literaturą fantastyki naukowej.
Prace wraz z kartą zgłoszeniową można dostarczyć osobiście do siedziby Filii nr 1 MBP w Kraśniku przy ul. Ks. Zielińskiego 3 lub na adres e-mail: filia1@mbp.krasnik.pl do 30 kwietnia 2021 r.


Uczniów szkół podstawowych klas VI-VIII zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Robot moim przyjacielem – spełniona wizja autora”. Prace plastyczną w dowolnej technice (malarstwo, rysunek, grafika, instalacja przestrzenna) należy dostarczyć osobiście do siedziby Filii nr 1 MBP w Kraśniku przy ul. Ks. Zielińskiego 3 także do 30 kwietnia 2021 r.
Regulaminy konkursów wraz z ich kartami zgłoszenia znajdują się poniżej w zakładce „Pliki do pobrania” .


Kinga Stec