Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Będą gwiazdy kolejnych kraśnickich sportowców

01.02.2023 Print
Zdjęcie - Będą gwiazdy kolejnych kraśnickich sportowców

Dzisiaj zebrała się kapituła Alei Gwiazd Kraśnickiego Sportu i wybrano kolejne osoby, które w tym roku zostaną uhonorowane gwiazdami. Otrzymają je:

- Roman Szczerbik (siatkarz) - zaczynał karierę w Stali Kraśnik w latach 70. Występował w drużynach AZS Lublin i w latach 80. w Hutnik Kraków oraz we Francji w drugoligowym Hawrze. Brał udział w Mistrzostwa Europy juniorów (IV miejsce). Ma na swoim koncie tytuły mistrza Polski juniorów i seniorów;
- Bogdan Oblewski (piłkarz) – w latach 70. trenował i występował w Stali Kraśnik. Potem był piłkarzem Legii Warszawa i Lecha Poznań, z którym dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju (1983 i 1984) i Puchar Polski (1982 i 1984). Następnie grał w Lechii Gdańsk i szwedzki drugoligowym Delsboe. Karierę kończył w Stomilu Olsztyn, gdzie pracował także jako trener, wprowadzając klub do ekstraklasy.
- Małgorzata Strzałkowska-Byzdra (piłkarka ręczna) - wychowanka MKS Kraśnik. Występowała w MKS Lublin, Ruchu Chorzów, Montex Lublin, z którym w 1995 r. zdobyła mistrzostwo Polski, i Zagłębiu Lubin. W 1985 r. zdobyła z drużyną narodową brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata. 27 maja 1994 jedyny raz zagrała w reprezentacji Polski seniorek w towarzyskim spotkaniu z Danią. Była też reprezentantką Polski juniorek.
- Stanisław Pawłowski (piłkarz) - najlepszy zawodnik Stali Kraśnik przez 13 lat (karierę rozpoczął w 1960 r.), dwukrotnie najlepszy strzelec Lubelszczyzny. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był związany z klubem jako trener.
- Jakub Kalinowski (taekwondeka i kickbokser) – wychowanek, zawodnik i trener Kraśnickiej Akademia Taekwon-do (KAT) Mistrz Europy Seniorów (Tempere 2016) i zdobywca Puchar Europy Seniorów (Lublin 2017). Trzy razy stawał na podium Pucharu Świata (2 srebrne medale i brąz). Zdobywca 14 medali na Mistrzostwach Polski Seniorów, w tym 2 złotych. Wielokrotny reprezentant Polski na ME i MŚ.
Uroczystość odsłonięcia nowych gwiazd w alei zlokalizowanej przy Centrum Kultury i Promocji zaplanowana jest 17 czerwca. Będzie ona także okazją do wyróżnienia zasłużonych działaczy i trenerów, a także zaznaczenia jubileuszy działalności, które w tym roku obchodzą Stal, KMKS i KAT.


Daniel Niedziałek