Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Będzie wygodniejszy dojazd do bloków, biblioteki i sklepów

27.11.2020 Print

Jeszcze w tym roku ma zakończyć się remont drogi osiedlowej prowadzącej od ul. Koszarowej wgłąb osiedla mieszkaniowego. Prace, które właśnie się rozpoczęły, realizowane są z miejskich funduszy, a sama inwestycja to między innymi efekt głosowania mieszkańców w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Kraśnik.

Ulica, która zlokalizowana jest między blokami Koszarowa 10 i Koszarowa 12, prowadzi nie tylko do parkingów i garaży w głębi osiedla, ale także do głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej, sklepów czy biura Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”. Jej nawierzchnia jest już mocno sfatygowana i konieczny jest jej remont. Jak wspomnieliśmy na wstępie, zadanie to do realizacji wybrali mieszkańcy regionu V w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Jego koszt (89 tys. zł) przewyższa co prawda środki zabezpieczone na ten cel w ramach BO, ale samorząd zdecydował o dołożeniu brakujących pieniędzy.
- Inwestycja ta to między innymi efekt współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Pomoc”. Jej zakres był konsultowany ze spółdzielnią, tak by jak najbardziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Sama SM „Pomoc” wybudowała z kolei w tym rejonie nowy parking. Myślę, że mieszkańcy obie te inwestycje przyjmą z zadowoleniem – mówi burmistrz Wojciech Wilk
Wykonawcą remontu jest kraśnicka firma Wod-Bud.
 

 

PB