Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Budowana droga ekspresowa S19 będzie impulsem rozwojowym dla Kraśnika

18.03.2021 Print
Budowana droga ekspresowa S19 będzie impulsem rozwojowym dla Kraśnika
Jeszcze w tym roku powinniśmy pojechać częścią odcinków, a do połowy 2022 roku całą budowaną między Lublinem i Sokołowem Małopolskim, a tym samym i Rzeszowem, drogą ekspresową S 19.

- Trasa szybkiego ruchu będzie dużym impulsem rozwojowym dla naszego miasta. Już teraz widzimy większe zainteresowanie inwestorów, którzy chcieliby u nas ulokować swoje firmy i tworzyć miejsca pracy. Zainteresowani są też deweloperzy – mówi burmistrz Wojciech Wilk.


Ekspresówka będzie także ogromnym ułatwieniem dla kraśniczan. Usprawni dojazd nie tylko w kierunku Lublina czy Rzeszowa, ale stamtąd siecią dróg ekspresowych i autostrad do innych regionów Polski.


Na południe od Lublina, na terenie naszego województwa, droga ekspresowa S 19 budowana jest na odcinku 75 km. Inwestycja jest realizowana na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Będą to po 2 pasy ruchu z pasami awaryjnymi w każdą stronę oraz z rezerwą pod trzeci pas. Głównej drodze towarzyszyć będą węzły drogowe, drogi serwisowe i dojazdowe, miejsca obsługi podróżnych oraz przejścia dla zwierząt.


Jednym z budowanych w ramach S19 odcinków jest 10-km obwodnica Kraśnika. Omijać będzie ona miasto od wschodniej strony. Z racji ukształtowania terenu budowanych jest tutaj aż 10 wiaduktów (wraz z drogami dojazdowymi). Jeden z nich, przebiegający nad naturalnym wąwozem, będzie miał 218 metrów długości i 17 m wysokości od poziomu terenu.


Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze zdjęciami „z lotu ptaka” z budowy drogi ekspresowej S19 w okolicach Kraśnika.


Paweł Bieleń