Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Burmistrz i radni miejscy rozmawiali o projekcie rozwoju lokalnego

20.08.2020 Print
Chcemy, aby projekt „Kraśnik – przyjazne miasto” powstał z udziałem mieszkańców, abyście Państwo przedstawili swoje potrzeby związane z funkcjonowaniem Kraśnika, nie tylko administracji samorządowej. Liczymy na sformułowanie waszych oczekiwań i pomysłów, które moglibyśmy zrealizować dzięki pozyskanemu dofinansowaniu. Tymi słowami, w trakcie czwartkowego (20.08) spotkania w CKiP, burmistrz Wojciech Wilk zachęcał radnych miejskich do aktywnego włączenia się w prace nad projektem rozwoju lokalnego. 

Od początku tego roku magistrat pracuje nad projektem „Kraśnik – przyjazne miasto”, w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Kraśnik znalazł się wśród 54 miast, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu Programu, zajmując 9 miejsce spośród 213 zgłoszeń. Finalnie na grant szansę będzie miało jedynie ok. 15 polskich miast. Kraśnik ma możliwość pozyskania nawet do 10 mln euro.

- Akcja konsultacyjna, którą prowadzimy z mieszkańcami oraz różnymi środowiskami służy właśnie temu, aby opracować projekt, który miałby szanse na dofinansowanie i był zgodny z oczekiwaniami kraśniczan - dodaje Wojciech Wilk.

W podanym linku znajduje więcej informacji oraz for
mularz do wypełniania: https://www.krasnik.eu/program-roz…/porozmawiajmy-o-krasniku