Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Burmistrz zachecą do oddawania osocza. Miasto zapewni darmowy transport do Lublina

20.11.2020 Print
Burmistrz zachecą do oddawania osocza. Miasto zapewni darmowy transport do Lublina

Osocze krwi ozdrowieńców to obecnie jeden z najlepszych sposobów walki o życie osób zakażonych koronawirusem. Dla wielu pacjentów covidowych to ostatnia deska ratunku. Dlatego zachęcamy wszystkich kraśniczan, którzy chorowali na COVID-19 i mogą oddawać krew, aby zgłaszali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i pomagali ratować  życie innych zakażonych.    


- Miasto Kraśnik zapewni ozdrowieńcom, którzy zdecydują o oddaniu osocza, darmowy, nasz własny transport do Lublina w obie strony - zachęca burmistrz Wojciech Wilk. - Proszę w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny z RCKiK i krótki, właśnie telefoniczny wywiad. Nie trzeba więc w tym momencie nigdzie jechać. A jeśli oddanie osocza będzie możliwe, wówczas trzeba się zgłosić do nas i my już będziemy umawiać wyjazd.

Gdzie dzwonić? 

RCKiK - tel. 535 612 456

Urząd Miasta Kraśnik - tel. 825 15 23

Zapisy trwają do 7 grudnia, a wyjazd planowany jest dwa dni później o godz. 10.00. Miasto przygotowało też drobne upominki dla uczestników akcji w postaci voucherów na darmowe przejazdy MPK i wejściówki do kina „Metalowiec”.


Daniel Niedziałek