Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Darmowa pomoc prawników i psychologów on-line ze Stowarzyszenia „Agape”

23.03.2020 Print
Darmowa pomoc prawników i psychologów on-line ze Stowarzyszenia „Agape”

Stowarzyszenie „Agape” z siedzibą przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie od dwudziestu lat świadczy pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem i doświadczającym przemocy. Dysponuje profesjonalną kadrą kilkunastu specjalistów, którzy pomagają w sposób kompleksowy. Także w czasie epidemii.  

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z rozprzestrzenianiem się zakażeń, godziny pracy osób pierwszego kontaktu oraz specjalistów - adwokatów, radców prawnych, psychologów i psychoterapeutów - nie ulegają zmianie, ale pomoc będzie świadczona telefonicznie, mailowo oraz za pomocą komunikatora Skype. W celu umówienia porady konieczny jest kontakt telefoniczny pod numerem: 81 534 38 87 lub mailowy: poczta@gape.lublin.pl.

- Czas izolacji i konieczności zmiany dotychczasowych nawyków może powodować wiele trudności i pytań. Rodzą się wątpliwości – „co z moją pracą, wynagrodzeniem, co teraz dzieje się z moją sprawą w sądzie - przecież sądy nie działają”. Nie zapominajmy też, że wiele osób dotkniętych przemocą domową przeżywa właśnie bardzo trudny czas. Izolacja, niestety, może wiązać się z nasileniem przemocy. Na wiele z tych pytań można odpowiedzieć mailowo, telefonicznie. Prawnicy pozostają do dyspozycji cały czas, wystarczy zgłosić się po pomoc i umówić na poradę tak jak dotychczas, z tym, że porada odbędzie się na odległość – tłumaczy Anna Wieczorek-Poleszak, prawnik ze Stowarzyszenia „Agape”.

 

Obecna sytuacja wpływa także negatywnie na zdrowie psychiczne wielu osób. Pojawiają się lęki i niepokój, a nawet panika. Dlatego warto sięgnąć po pomoc psychologa. Mogą to zrobić także osoby odbywające kwarantannę domową czy izolację. Albo starsze lub będące w grupie ryzyka.

Daniel Niedziałek