Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Droga do świętości - spotkanie poświęcone św. Janowi Pawłowi II

21.10.2022 Print
Droga do świętości - spotkanie poświęcone św. Janowi Pawłowi II
Przed kilkoma dniami minęła kolejna rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Papieża. Z tej okazji kraśnickie Stowarzyszenie „Senior na czasie” z panią Teresą Myszak na czele, we współpracy z Wojciechem Wilkiem Burmistrzem Miasta Kraśnik, przygotowało spotkanie pod hasłem „Droga do świętości”.

Podczas wydarzenia, które miało miejsce wczoraj w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”, zaprezentowano słowa naszego Wielkiego Rodaka oraz najważniejsze wydarzenia z jego życia. Nie zabrakło też pieśni poświęconych Janowi Pawłowi II oraz takich, które Papież bardzo lubił.
 

Oprócz Stowarzyszenia Senior na czasie” wystąpili: Chór z klubu Senior+ z Kraśnika, Chór Kombatant „Kolorowa Jesień”, mieszkańcy z Domów Pomocy Społecznej z Kraśnika i Gościeradowa, Koło Gospodyń Wiejskich „Pietroszczanki” z Woli Trzydnickiej, zespół „Och Baby” z Zakrzówka oraz Klub Seniora z Gościeradowa. Występom towarzyszył konkurs wiedzy na temat Jana Pawła II oraz słodki poczęstunek.
 

Wśród gości, którzy uświetnili to wydarzenie, znaleźli się między innymi przewodnicząca Rady Miasta Kraśnik Dorota Posyniak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i radny powiatowy Michał Zimowski, radna miejska i kierownik klubu Senior + Angelika Marcinkowska oraz przewodnicząca kraśnickiej Rady Seniorów Wiesława Lendzion.
 

Wsparcia w organizacji spotkania udzielili ODK SM „Pomoc” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku.


Paweł Bieleń