Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Dwójka obudziła anioły

14.01.2019 Print
Zdjęcie - Dwójka obudziła anioły

Z inicjatywy Alicji Dziedzic i Elżbiety Surdackiej z biblioteki szkolnej  oraz Krzysztofie Stec 13 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się po raz drugi kiermasz „Obudź w sobie anioła”. Na wielkim stoisku obok stołówki wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego sprzedawali piękne, kolorowe aniołki, oryginalne ozdoby choinkowe, książki, obrazy oraz pyszne ciasta.

 

Wszystkie produkty zostały ofiarowane przez uczniów „Dwójki”, kwiaciarnię „Casablanca” i panią Monikę Redas. Dzięki hojności uczniów udało się zebrać 1497,80 PLN. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Tego dnia odbyło się też niezapomniane spotkanie. Dzięki pomocy pani Katarzyny Zasadniewskiej gościliśmy założyciela hospicjum o. Filipa Buczyńskiego. Uczniowie starszych klas mieli okazję poznać tego niezwykłego człowieka oraz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu samego hospicjum. O.Filip zaprezentował także zdjęcia swoich małych podopiecznych, bardzo wzruszająco opowiadał też o ich życiu i marzeniach. Dla każdego była to niezapomniana lekcja pokory, empatii i wrażliwości. Na koniec wszyscy zgromadzeni w małej sali gimnastycznej mogli obejrzeć nostalgiczny i pełen wzruszeń koncert anielski, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej akcji: organizatorom, pomysłodawcom, artystom, nauczycielom, a przede wszystkim darczyńcom. Dziękujemy w imieniu dzieci z hospicjum za hojność i anielskie serce.

Admin