Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

​Działka sprzedana, przygotowania do budowy szwalni mogą ruszać

30.12.2020 Print

Na początku grudnia poinformowaliśmy o planach inwestycyjnych firm Jokpol i Jobon w Kraśniku. Należą one do  niemieckiej grupy Jockenhöfer zajmującej się produkcją mebli tapicerowanych. We wtorek 29 grudnia burmistrz Wojciech Wilk i Aleksander Stanek, prokurent wspomnianych spółek, podpisali akt notarialny pieczętujący sprzedaż miejskiej działki w Kraśnickiej Strefie Inwestycji.

Plany inwestora są dalekosiężne. W pierwszym etapie dotyczą one budowy na terenie zakupionej nieruchomości nowoczesnej szwalni i przeniesienie tu produkcji z pomieszczeń, które firma obecnie wynajmuje w Kraśniku. Ma być to hala o powierzchni około 3 500 m kw. wraz z infrastrukturą i niezbędnym zapleczem magazynowym. Pozwolić ma to na zwiększenie  zatrudnienia w kraśnickim oddziale firmy z obecnych 105, do 200-250 osób.

- Jednym z priorytetów dla mnie jako burmistrza i moich współpracowników jest poszukiwanie inwestorów, którzy chcieliby w naszym mieście rozwijać swoje firmy i tworzyć nowe miejsca pracy. Dlatego takie wydarzenia, jak to dzisiejsze, bardzo mnie cieszą. Dziękuję za zaufanie i wybór Kraśnika jako miejsca dalszego rozwoju firmy. Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji planów biznesowych i zapewniam o otwartości na dalszą współpracę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli dla mieszkańców kolejne dobre informacje o nowych inwestycjach w strefie – mówi burmistrz Wojciech Wilk.

Jeżeli proces inwestycyjny będzie przebiegał zgodnie z planem, to produkcja w nowej szwalni mogłaby rozpocząć się już w 2022 roku. Równolegle z inwestycją prowadzona ma być rekrutacja nowych pracowników.


Paweł Bieleń