Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Dzień Kobiet w CKiP

09.03.2020 Print
Dzień Kobiet w CKiP

Święto piękniejszej połowy ludzkości obchodzono w Kraśniku koncertowo. Przybywające do Centrum Kultury i Promocji panie wstępowały do sali widowiskowej po czerwonym dywanie, a przechodząc wśród ustawionych w szpaler najznakomitszych przedstawicieli płci męskiej w mieście, obdarowywane były różami i cukierkami.
Najserdeczniejszymi życzeniami podkreślającymi wyjątkowość kobiet powitał publiczność burmistrz Wojciech Wilk, który następnie oddał wszystkich zgromadzonych we władanie artystów przygotowanych na tę szczególną okazję przez instruktorów CKiP. Z pasji i pracy powstało oryginalne show; bogactwo, różnorodność, interdyscyplinarność widowiska gwarantowała, że zadośćuczyniono wszelkim oczekiwaniom i gustom. Para młodych, eleganckich i elokwentnych konferansjerów przeprowadziła kraśniczan przez repertuar obejmujący wielkie przeboje polskiej i światowej  muzyki popularnej, zarówno współczesnej jak i starszej, zaliczanej już do klasyki. Kilkunastoletni, niezwykle utalentowani wokaliści spod skrzydeł Dariusza Bochniaka zaprezentowali się w dynamicznych, rockowych aranżacjach („Mercy”, „Sing Sing”, „Niech żyje bal”) oraz w lirycznych, czułych balladach („Jej portret”, „You Are The Reason”, „Zawsze tam gdzie Ty”). Oprawę imponujących siłą i czystością głosów stanowiły opracowane przez Agatę Adamczyk układy choreograficzne podkreślające charakter utworów – odważne i zmysłowe w wykonaniu tancerek pięknych, zgrabnych i jakby żywcem przeniesionych z wideoklipów Beyonce, a także romantyczne lub energetyczne w wykonaniu wirujących w walcu lub sambie par. Wprowadzające w nastrój cytaty i zapowiedzi, interpretacje piosenek oparte na całej palecie emocji, wreszcie sensualność i wdzięk tancerzy ukazały różne oblicza kobiecości, a zebrane razem nakreśliły portret współczesnej kobiety – jednocześnie silnej i potrzebującej opieki, rozsądnej i szalonej, sentymentalnej i wyzwolonej.
W kontrze wspaniale dopełniającej pierwszą część koncertu stanął recital Dariusza Tokarzewskiego, wokalisty i gitarzysty od ponad trzech dekad związanego z legendarną grupą VOX. Artysta, którego wyprzedza sława wielkiego dżentelmena, obecnym na sali paniom zadedykował piosenki należące do znanych, lubianych i wiecznie zielonych, takie jak „O Magdaleno”, „Szczęśliwej drogi już czas”, „Będziesz moją panią” czy „Smak i zapach pomarańczy”. Utwory z repertuaru VOXu, Marka Grechuty, Tadeusza Woźniaka i innych oraz własne, pochodzące z projektów solowych, Dariusz Tokarzewski przeplatał żartami i anegdotami, a także bardzo wieloma ciepłymi słowami o Kraśniku i jego mieszkańcach, spośród których kilku od lat cieszy się szacunkiem i przyjaźnią artysty. Tak jak sam chciał, recital okazał się spotkaniem, wspaniałą okazją, by wspólnie pośpiewać, wzruszyć się i dzięki muzyce odnaleźć na nowo radość życia.
Mamy nadzieję, że Dzień Kobiet świętowany w CKiP spełnił swoją rolę i przypomniał paniom, że są jedyne w swoim rodzaju i niezastąpione. Raz jeszcze życzymy, by były doceniane i adorowane, a nade wszystko kochane na co dzień!

Edyta Bodys