Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Dzisiaj przypada Europejski Dzień Seniora

20.10.2021 Print
Dzisiaj przypada Europejski Dzień Seniora
Seniorzy to niezwykle ważna i niezwykle aktywna część naszej lokalnej społeczności. O tej aktywności świadczy chociażby fakt, że na terenie terenie Kraśnika działa 17 stowarzyszeń i klubów seniora, które skupiają łącznie ponad 1000 osób.

 

Przedstawiciele tych grup tworzą bardzo prężnie działającą kraśnicką Radę Seniorów. To często na jej forum rodzą się różnego rodzaju inicjatywy, zgłaszane są potrzeby płynące od seniorów.

 

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów uruchomiliśmy w ostatnich latach dwie stacjonarne placówki – Kluby Seniora. Są to miejsca w których seniorzy mogą spotkać się, porozmawiać, aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Jedno z nich mieści się przy al. Tysiąclecia, a drugi przy ul. Sikorskiego 22 - podkreśla burmistrz Wojciech Wilk. - Podejmujemy wiele prospołecznych inicjatyw skierowanych do seniorów. To między innymi program „Złota Rączka”, który realizujemy już 3 rok, w ramach którego pomagamy starszym mieszkańcom w drobnych naprawach w ich domach.

 

Wspieramy aktywność artystyczną seniorów organizując z ich udziałem wiele imprez kulturalnych i integracyjnych, czego sztandarowym przykładem jest Senior Fest.

 

By ułatwić seniorom poruszanie się po Kraśniku uruchomiliśmy dla nich bezpłatne przejazdy autobusami MPK.

 

Także w szczególnym czasie pandemii pamiętaliśmy o seniorach. Pomagaliśmy im w zakupach, załatwianiu urzędowych spraw.

 

 

 


Paweł Bieleń